archiv článkůarchiv aktualit

V dubnu 2010 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
30.4.Kosak a Fadrný třetí na Slovakia cupu!Miroslav FuksČeská reprezentace U-18 zdolala v utkání o třetí místo na Slovakia cupu domácí Slovensko 3:0 v penaltovém rozstřelu, když duel v základní časti skončil 1:1. Jan Kosak nastoupil v základní sestavě, ale střídal už v 27. minutě, a Jiří Fadrný odehrál celou druhou půli. Doplňme, že ve čtvrtečním posledním zápase základní skupiny mladí Češi remizovali s Itálií 0:0. V tomto zápase hrál pouze Fadrný a odehrál všechny minuty.
29.4.Nelze nic podcenit, upozorňuje UrbanSPB - JIH 0:3, 25.kolo | Miroslav FuksNáročný program „anglického“ týdne FC Vysočina vyvrcholí v sobotu 1. května na Strahově, kde k domácím duelům nastupuje „béčko“ Sparty Praha. Utkání má stanoveno ranní výkop v 10.15 hodin a jihlavští fotbalisté v něm budou chtít prodloužit zatím čtyřzápasovou sérii výher. Co od tohoto duelu proti mladému celku bojujícímu o záchranu II. ligy očekává kouč Luboš Urban?
28.4.Šimáček: stoper s prvoligovými zkušenostmi na hrotuMiroslav FuksZimní přestupové období do dresu FC Vysočina přiválo hned několik fotbalistů, kteří se na jaře stali nedílnou součástí základní sestavy jihlavského týmu. Jedním z nich je i zkušený stoper Jan Šimáček (nar. 29.11.1982), který samozřejmě neunikl naší žádosti o tradiční profilový rozhovor. Jak vzpomíná na své fotbalové začátky?
28.4.Vysočina se posunula na čtvrté místoJIH - VLA 3:0, 18.kolo | Jaroslav WollmannV dohrávce 18. kola přivítal FC Vysočina nováčka soutěže Graffin Vlašim. Do vedení šli svěřenci Luboše Urbana ve 20. minutě, kdy se po skvěle zahrané standardní situaci trefil Peter Krutý. Ve druhém poločase přidali Jihlavané dvě branky. Nejprve se po pěkné přihrávce Mešanoviće prosadil Petr Dolejš. Konečné skóre 3:0 uzavřel v 61. minutě nejlepší střelec Vysočiny Muris Mešanović. Domácí celek tak prodloužil svoji úspěšnou sérii a posunul se tak na 4. příčku tabulky.
28.4.Urban musel o přestávce hodně zvýšit hlasMiroslav FuksVlašimský kouč Roman Nádvorník neměl po utkání moc důvodů k radosti: „V první části jsme hráli dobře, ale hrubě jsme doplatili na neuhlídání jedné Krutého standardky, na které jsme se pečlivě připravovali. Zahrává je výborně. Při našich šancích se bohužel ukázalo, že nám velmi schází gólový útočník. Do druhého gólu, který padl díky hrubé chybě našeho beka, jsme pokračovali ve slušném výkonu. Poté se už naše hra rozpadla a Vysočina ve velké pohodě útočila.“
27.4.Kosak a Fadrný u výhry nad Ukrajinou i u remízy s DánskemDavid ZemanNejtěsnějším vítězstvím nad Ukrajinou vstoupil reprezentační výběr do 18-ti let do turnaje Slovakia Cup. I když byli čeští mladíci po většinu utkání lepším týmem, o svém vítězství rozhodli až ve druhém poločase. Jediný gól zápasu vstřelil ve dvaapadesáté minutě Boháč. Ani ve druhém utkání na turnaji nedostala česká reprezentace do osmnácti let gól, ale proti Dánsku ani neskórovala. V obou zápasech nastoupili i oba dorostenci FC Vysočina - Jan Kosak nastoupil dvakrát v základní sestavě a Jiří Fadrný v obou zápasech naskočil až v průběhu utkání.
26.4.Představujeme domácího soupeře – FC Graffin VlašimMiroslav FuksPřed FC Vysočina je dohrávaný domácí duel proti nováčkovi soutěže FC Graffin Vlašim, který hlavně na podzim velmi překvapoval svými výkony a bodovými zisky. Zápas je na programu ve středu 28. dubna od 18 hodin a domácí v něm budou chtít prodloužit třízápasovou sérii výher, která by svěřence kouče Luboše Urbana posunula na 4. přičku druholigové tabulky.
25.4.Holky rozstřílely Slovan OstravaSOS - JIH 1:7, 16.kolo | Jaroslav FrühbauerZápas MSL žen FC Vysočina na půdě Slovanu Ostrava se stal jasnou záležitostí pro hostující celek. Naše holky už v první půli vstřelily 5 branek a nakonec zvítězili drtivě 1:7. Po dvou brankách zaznamenaly Kateřina Valentová, Zdeňka Žampová a Daniela Procházková a jednou se trefila Petra Žampová.
24.4.Dorost v ofenzivní partii porazil Baník!JIH - OST 1:0, 23.kolo | Miroslav FuksStarší dorost z prvních pěti jarních zápasů získal pouhý bod a začal se lehce přibližovat spodním příčkám. Poté však přišla cenná remíza z Teplice, šokující vítězství v Olomouci a dnes skalp 4. celku tabulky Baníku Ostrava! V oboustranně ofenzivní partii s řadou nepřesností rozhodl jediný přesný zásah Aloise Zemana z 69. minuty, který se prosadil hlavou po centru Kosaka z levé strany. Naši mladíci nyní v extralize okupují výbornou 6. příčku.
23.4.O nábor do přípravek byl opět velký zájemMiroslav FuksTradiční nábor do mládežnických týmů FC Vysočina opět zaznamenal velký zájem. Na prvním tréninku se sešlo kolem 35 chlapců a dívek ročníků 2003 – 2005. Ti si pod vedením trenéra Karla Fencla a hráčů „A“ týmu Michala Veselého, Karola Karlíka, Petra Tlustého, Petera Krutého a Gabriela užili krásný trávník hlavního stadiónu, vyzkoušeli si řadu základních cvičení a navíc si odnesli odměnu v podobě klubového trička věnovaného obchodním centrem Reiterman. Fotodokumentaci z akce najdete ZDE .
23.4.Vysočina získala povinné tři bodyJIH - VIT 2:0, 24.kolo | Jaroslav WollmannVysočina drží vítěznou sérii a po dvou porážkách konečně zdolala neoblíbené Vítkovice! O vítězství rozhodla již v prvním poločase. V 11. minutě se po rohovém kopu Krutého prosadil kapitán Filip Dort. V minutě 28. vyslal Karlík do sóla Murise Mešanoviće, jenž svým třetím gólem v řadě poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hosté se ve druhém poločase snažili o zdramatizování zápasu, jejich gólové příležitosti však vychytal Uvarenko. Vysočina porazila Vítkovice 2:0 a vytoužené 4. místo má již na dosah.
23.4.Urban ve druhé části viděl nezodpovědnost a lehkovážnostMiroslav FuksFotbalisté FC Vysočina po dobrém výkonu v první části splnili očekávání fanoušků i odborníků a na domácí půdě zdolali zachraňující se Vítkovice 2:0. Hostující kouč Lubomír Vlk měl jasno: „Vysočina vyhrála zaslouženě. Snažili jsme se hrát otevřený fotbal, což se v některých pasážích zápasu projevilo. Vypracovali jsme si několik šancí, ale jejich proměňování je našim velkým jarním problémem.“
21.4.Prosba: buďte ohleduplní k Ježourovi!Miroslav FuksTouto cestou si dovolujeme požádat rodiče, kteří berou na domácí zápasy FC Vysočina své ratolesti, aby se více zaměřili na chování dětí vůči oblíbenému maskotovi Ježourovi. Prosíme, mějte své děti více pod kontrolou a zamezte nevhodnému obtěžování maskota, tahání za jeho bodliny apod. Investice do kostýmu nepředstavovala levnou záležitost a proto bychom byli rádi, kdyby Ježour těšil děti a fanoušky i v dalších sezónách. Bylo by škoda, kdybychom maskota ukryli v útrobách stadiónu a využívali ho pouze při zvláštních příležitostech. Děkujeme za pochopení.
20.4.Kosak jede s U-18 na Slovakia Cup 2010David ZemanJan Kosak byl nominován do reprezentace U-18 na Slovakia Cup 2010, který se odehraje ve dnech od 25.4. do 30.4. v Trenčianských Teplicích. Obránce Jiří Fadrný figuruje mezi náhradníky na tento turnaj.
20.4.Představujeme domácího soupeře – FC VítkoviceJIH - VIT 2:0, 24.kolo | Miroslav FuksV pátek se od 19:00 hodin na stadiónu FC Vysočina v Jiráskově ulici představí FC Vítkovice - československý mistr z ročníku 1985/86, tradiční účastník české II. ligy, tým výrazně ohrožený sestupem a též celek, kterému mají jihlavští fotbalisté co vracet. Ostravský klub totiž Vysočině v roce 2009 uštědřil dvě nepříjemné porážky. Nejen proto mají v pátek svěřenci Luboš Urbana jediný cíl – zvítězit!
18.4.Urban: Výhra v Opavě nám může pomoci ke 4. příčceOPA - JIH 1:2, 23.kolo | Miroslav FuksVe vítězství v Opavě se příliš nevěřilo. Silný domácí celek nutně potřeboval poprvé na jaře zvítězit a odmítnout přiblížení sestupových starostí. Přesto, nejenže proti Vysočině nezvítězil, ale dokonce prohrál, když promarnil nadějné vedení 1:0. Přitom kouč Luboš Urban před zápasem mluvil právě o důležitosti vstřelení první branky. Co stále za jihlavským otočením duelu?
18.4.Juniorka vybouchla v BrněBRB - JIB 4:0, 21.kolo | Miroslav FuksVzájemné měření sil třetiligových juniorek 1.FC Brno a FC Vysočina skončilo jednoznačným a výrazným vítězstvím domácího celku. Jihlava už v 5. minutě po dvou zásazích Šurala prohrávala 2:0 a nakonec z Brna odjela s debaklem 4:0 (3:0). Naše „béčko“ tak ještě čeká velmi tvrdý boj o záchranu MSFL, z níž budou vedle Fulneku pravděpodobně sestupovat ještě 2 celky.
17.4.Starší dorost zvítězil v Olomouci!OLO - JIH 0:2, 22.kolo | Miroslav FuksStarší dorost se dočkal prvního jarního vítězství a to na jednom z nejméně očekávaných míst. Dokázal totiž vyválčit tři body z půdy druhého celku tabulky – Sigmy Olomouc! Náš tým poslal do vedení už v 7. minutě Martin Štancl a výsledku dal v poslední minutě konečnou podobu 0:2 (0:1) Alois Zeman. Jihlavský dorost nyní má 31 bodů a náleží mu 7. příčka extraligové tabulky.
17.4.Vysočina veze velmi cennou výhru z Opavy!OPA - JIH 1:2, 23.kolo | Miroslav FuksZvítězit na půdě Slezského FC Opava není jen tak. FC Vysočina se to však daří! Jihlavští fotbalisté zde zvítězili na podzim 2008, když domácí neproměnili 2 penalty, a na skvělé tři body dosáhli i dnes. A opavští v samotném závěru opět odmítli vyrovnání z pokutového kopu! Vysočina tak v ofenzivním duelu zvítězila 1:2 (1:0), když ve druhé části otočila průběh utkání góly Murise Mešanoviće a Petra Dolejše.
15.4.Útočník musí být trochu sobec, říká MešanovićMiroslav FuksV dresu FC Vysočina zazářil již na podzim jako kometa. Jako neznámý mladý útočník vstřelil hned v prvním startu za Jihlavu branky a během dosavadních dvanácti duelů skóroval už sedmkrát. Řeč je o "bosenské pušce" Murisi Mešanovićovi, kterého nyní můžeme díky jeho velmi dobré češtině blíže představit. Jaké byly jeho fotbalové začátky?