archiv článkůarchiv aktualit

V květnu 2011 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
29.5.Holky na Liberec nestačily a baráž jim uniklaJIH - LIB 0:5, 24.kolo | Miroslav FuksFotbalistky FC Vysočina důležitý krok k vytoužené nejvyšší soutěži neučinily. V odvetě kvalifikace na domácí půdě prohrály s ženstvem Slovanu Liberec vysoko 0:5 (0:2), což do baráže o nejvyšší soutěž posunulo hráčky ze severu Čech. V té se střetnou s Pardubicemi, předposledním celkem I. ligy.
28.5.Ve Frýdku nezachytili úvod a vysoko prohráliFRM - JIB 5:2, 0.kolo | Miroslav FuksJuniorka na půdě Frýdku-Místku sehrála tradičně velmi těžký duel. Proti třetímu celku tabulky MSFL bohužel vůbec nezachytila úvod zápasu a už ve 13. minutě prohrávala 2:0. Poté se ve Stovkách hrál pohledný a na góly velmi úrodný fotbal, kdy domácí byli v koncovce důraznější a hlavně přesnější. Nakonec zvítězili 5:2 (2:0), když za Vysočinu ve druhé části snižovali Petr Poláček a Jan Leligdon.
28.5.Starším na Spartě nevyšla druhá půleSPA - JIH 4:1, 28.kolo | Miroslav FuksStarším dorostencům Sparty vyšla odveta za porážku, kterou jim hráči FC Vysočina uštědřili na podzim v Jihlavě. V Praze byli Sparťané lepším celkem zejména ve druhé půli a zaslouženě zvítězili 4:1 (1:1). O jihlavskou trefu, která v první půli vyrovnávala na 1:1, se v 31. minutě postaral Martin Štancl po rohovém kopu Vodáčka.
28.5.V lize zaskočily náhradnice a juniorkyJIH - HOD 0:5, 20.kolo | Josef ŽampaPřestože v neděli čeká fotbalistky FC Vysočina odveta kvalifikace o baráž o nejvyšší soutěž, tak na programu sobotního utkání II. ligy se nic nezměnilo. Cennou příležitost tak dostaly náhradnice a hráčky z "B" týmu. To se negativně projevilo na výkonu, domácí hráčky nestačily zejména fyzicky. V rozmezí 10. a 19. minuty 4 x inkasovaly po individuálních chybách a nakonec prohráli 0:5 (0:5).
27.5.Vysočina se na výhru pořádně nadřelaJIH - HLU 3:1, 28.kolo | Miroslav FuksPovinná výhra FC Vysočina nad beznadějně posledním Hlučínem se nerodila vůbec lehce. Jihlavští hráči se před nízkou návštěvou a při vytrvalém dešti na tři body pořádně nadřeli a natrápili. Ještě v 79. minutě svítil na ukazateli skóre stav 1:1, ovšem nakonec domácí zmobilizovali všechny síly a díky trefám Stanislava Tecla, Jiřího Gáby a Filipa Dorta zvítězili zaslouženě 3:1.
27.5.Vrzáček: „Odvedený výkon nebyl podle našich představ“ JIH - HLU 3:1, 28.kolo | Michal JindraJihlavští fotbalisté hostili poslední celek II. fotbalové ligy Hlučín. Vítězství 3:1 však neodpovídalo předvedenému výkonu. Především v prvním poločasu se domácím hráčům nedařilo, a to jak herně, tak střelecky. „Nás nesmírně psychicky srazila prohra v Mostě, která se odrazila i na kvalitě tréninků. Já jsem předpokládal, že se to projeví i v zápase proti Hlučínu. Přestože jsem skrytě doufal, že tým podá kvalitní výkon, tak realita předčila mé nejhorší očekávání. Prvních dvacet minut jsem nevěřil vlastním očím, co kluci předváděli," zklamaně začal hodnotit jihlavský kouč Josef Vrzáček.
26.5.Fotografie stadiónu z finále Ondrášovka CupuMiroslav FuksPřinášíme vám profesionální fotografie ze středečního zaplněného stadiónu FC Vysočina v Jiráskově ulici, kde se odehrávalo finále národního fotbalového poháru Ondrášovka Cupu. Na stadión si našlo cestu rekordních více než 5.400 diváků! Zdařilé fotky Jana Taubera naleznete ve FOTOGALERII.
25.5.Představujeme domácího soupeře – FC HlučínJIH - HLU 3:1, 28.kolo | Miroslav FuksDruhá fotbalová liga z pohledu FC Vysočina rozhodně ještě nekončí. Přes neúspěchy posledních kol je vývoj soutěže stále ještě otevřený a je povinností jihlavských fotbalistů pokoušet přízeň osudu až do konce soutěže. To znamená jediné – vyhrávat! První tříbodový zisk si mohou připsat tento pátek, kdy na domácí půdě od 18 hodin hostí celek FC Hlučín.
25.5.Fotbalistky vezou z Liberce nejtěsnější prohruLIB - JIH 1:0, 23.kolo | Miroslav FuksFotbalistky FC Vysočina vezou z prvního barážového utkání v Liberci nadějný, ale též ošidný výsledek. Přestože byly v utkání lepším celkem, nakonec nejtěsněji gólem z 60. minuty prohráli 1:0 (0:0). Naději na lepší výsledek a cennou branku z půdy soupeře zhatilo neproměnění dvou velkých šancí, které na svých kopačkách měli Čechová a Dáňová. Rozhodujíc odveta je na programu v neděli 29. května od 15 hodin na stadiónu v Jiráskově ulici.
24.5.Stadión už oblékl pohárový kabátMiroslav FuksStadión FC Vysočina se během několika dní výrazně proměnil a oblékl slušivý kabát s názvem Ondrášovka Cup. Středeční finálový duel národního poháru mezi Sigmou Olomouc a Mladou Boleslaví slibuje výbornou atmosféru, ofenzivní fotbal a vyprodaný stadión s více než 5.000 diváky. Skutečně ho provází velký zájem fanoušků, tudíž jihlavské příznivce jistě potěší skutečnost, že v den utkání bude ve 14:00 hodin v hlavní pokladně v Jiráskově ulici zahájen doprodej posledních více než 300 vstupenek k stání za cenu pouhých 40 Kč!
24.5.Fotbalistky už ve středu čeká baráž!LIB - JIH 1:0, 23.kolo | Miroslav FuksVrchol sezóny z pohledu fotbalistek FC Vysočina přichází o něco dříve, než se původně čekalo. Už tuto středu, tedy tři kola před koncem moravské skupiny II. ženské ligy, nastoupí tým kouče Josefa Žampy k barážovému duelu proti vítězi české skupiny – celku FC Slovan Liberec. Úvodní zápas baráže bude sehrán v Krasné Studánce s výkopem od 17:30 hodin. Odveta je na programu už tuto neděli od 15.00 hodin na stadiónu v Jiráskově ulici.
23.5.Jiří Fadrný přispěl k výhře nad NizozemskemMiroslav FuksDefenzivní hráč juniorky FC Vysočina Jiří Fadrný si v sobotu odbyl premiéru v závěrečné fázi kvalifikace evropského šampionátu do 19 let. Český tým i jeho přičiněním zdolal Nizozemsko 1:0 a po úvodní remíze s Ruskem má kvalifikace má výborně rozehranou. Fadrný proti tulipánům nastoupil v základní sestavě a odehrál 53. minut.
22.5.Vrzáček: Univerzální recept na góly neexistuje MOS - JIH 1:0, 27.kolo | Miroslav FuksKlíčový závěr druholigových bojů přináší z jihlavského pohledu velmi nepříjemnou skutečnost – tým těžko otáčí nepříznivě se vyvíjející zápasy a především se v koncovce neuvěřitelně trápí. Trenéra Josefa Vrzáčka jsme se zeptali, jak si vysvětlit fakt, že jeho svěřenci v posledních třech důležitých zápasech nedokázali skórovat?
22.5.Fotbalisté se vyjadřují nejen k poslednímu utkání v MostěMOS - JIH 1:0, 27.kolo | Miroslav FuksFanoušky FC Vysočina po aktuálním kole II. ligy logicky zavalila vlna zklamání a skepse. Je tedy na místě zeptat se hráčů, jak oni vidí aktuální situaci na špici soutěže a v čem spatřují důvody posledních bodových a střeleckých zaváhání svého týmu? Ptali jsme se brankáře Maksimse Uvarenka, stopera Jana Halamy, útočníka Stanislava Tecla a kapitána Filipa Dorta.
22.5.Juniorka učinila rázný krok k záchraněJIB - ZAB 2:1, 0.kolo | Miroslav FuksJuniorka FC Vysočina se po sérii tří remíz dočkala vítězství, když na domácí půdě zaslouženě zdolala Zábřeh. Vítězství se však nerodilo lehce, neboť hosté se v první půli ujali vedení. Domácí tým však ve druhé části zintensivnil svoji snahu, zpřesnil kombinaci a především vstřelil dvě branky. Na 1:1 vyrovnal Lukáš Kryštůfek a o výhře rozhodl minutu po svém střídání Vojtěch Šandera!
22.5.Holky vítězí, neinkasují a směřují k barážiSOS - JIH 0:3, 19.kolo | Josef ŽampaFotbalitky FC Vysočina si na půdě Slovanu Ostrava připsaly další výhru a jarem tak procházejí bez porážky a dokonce bez inkasované branky. Pod výhru 0:3 (0:1) se dvěma zásahy podepsala Petra Čechová a jednou skórovala Lenka Tichánková. V tuto chvíli se již zdá neodvratné, že naše hráčky čeká baráž s vítězem české skupiny II. ligy o postup do nejvyšší soutěže.
21.5.Střelecké trápení korunovali porážkou v MostěMOS - JIH 1:0, 27.kolo | Miroslav FuksBez vstřelených branek se nevyhrává a fotbalisté FC Vysočina se o tom nyní přesvědčují na vlastní kůži. Jejich střelecké trápení vyvrcholilo na půdě Baníku Most, kde jihlavští hráči potřetí v řadě nevstřelili branku a díky trefě Badalyana z 18. minuty prohráli 1:0 (1:0). Tři kola před koncem II. ligy jim na postupovou příčku schází už čtyři body.
20.5.Most si odvezl nezasloužený přídělJIH - MOS 5:1, 27.kolo | Miroslav FuksStarší dorostenci v pátek nastoupili k extraligovému duelu proti Baníku Most. Přestože byli do 60. minuty zápasu horším celkem, nakonec si připsali tři body za vysoké vítězství 5:1 (1:0). Pod výsledek, který byl pro hosty hodně krutý, se dvěma brankami podepsal Alois Zeman a především hattrickem Lukáš Masopust.
20.5.Stadión opět patřil dětemJan KřišťálV úterý 17. května stadión FC Vysočina opět patřil dětem z jedné z jihlavských školek. Díky iniciativě trenéra Jana Křišťály byl pro děti z MŠ Erbenova uspořádán sportovní den. Byly provedeny stadiónem, trenér “áčka“ Josef Vrzáček jim odhalil útroby sídla klubu včetně kabiny prvního týmu a především si zasportovaly.
19.5.Pohárové finále v Jihlavě bude patřit zábavěČMFS - Pavel PillárBohatý program chystá vyvrcholení letošního ročníku Ondrášovka CUPu. Premiérově hostí finále české pohárové soutěže Jihlava, celá Vysočina se tak může těšit na výjimečný zážitek. V samotném utkání proti sobě nastoupí týmy Mladé Boleslavi a Olomouce, tedy dva celky vyznávající útočnou hru a atraktivní fotbal. Nejen na samotné sportovní vyvrcholení však lákají organizátoři, kteří ve fotbalovém jihlavském stánku namíchají ve středu 25. května pestrý koktejl.