30.10.2010, Michal Jindra

Josef Vrzáček: Zaslouženě jsme v utkání zvítězili

Josef Vrzáček: Zaslouženě jsme v utkání zvítěziliV posledním domácím utkání podzimní části hostil FC Vysočina před dvěma tisícovkami diváků soupeře z Vlašimi. Svojí premiéru si na domácí lavičce odvedl trenér Josef Vrzáček, který byl s výkonem svých svěřenců spokojen. „Odehrálo se velice kvalitní utkání proti výbornému soupeři, ve kterém jsme byli lepší a zaslouženě zvítězili,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci.

„Dnes mohu říct, že jsme zvítězili zaslouženě. Vstřelení branky a celé vítězství se však rodilo hodně těžce. Věděli jsme, že nás čeká velice kvalitní soupeř, který je výborné v ofenzívě a podle toho vypadal i celý týden, ve kterém jsme se na soupeře pečlivě připravovali. Nevěděli jsme s jakou taktikou fotbalisté Vlašimi dorazí, a proto jsem hráče připravil na tři způsoby. Především jsme chtěli zahustit střed, ale v prvním poločase měli naši záložníci s fotbalisty z Vlašimi problémy. Prakticky až o poločasové přestávce jsem klukům řekl, jak si představuju jejich práci a jakým způsobem by měli kvalitu zlepšit. Nesmím zapomenout na neproměněnou gólovou šanci Dorta, která nás mohla mrzet, protože o pár minut později se ve stejné šanci ocitli hosté, ale také zaváhali. Naštěstí jsme se šťastnou, ale pěknou brankou dostali do vedení a po zbylé minuty poločasu byli lepšími,“ zhodnotil první půli Josef Vrtáček, jenž následně pokračoval i rozborem druhé části: „Ve druhém poločase jsme zlepšili činnost v obraně i ve středu zálohy. Už jsme nechtěli, aby Dolejš vedl diagonální balony, ale naopak připravoval centry po své lajně. Bohužel jsme nezvládali náběhy na přední tyč, ale i přesto jsme si vytvořili několik gólovek, které by rozhodly utkání. Bohužel jsme je neproměnili. Oživit hru přišel Tecl, který se hned po nástupu na hřiště ocitl ve velké šanci, ale nepřesnou přihrávkou nepřipravil šanci Dortovi a my jsme přestali hrát. Ve zbylých minutách jsme se obávali výsledku, ale zasloužené vedení jsme udrželi.“

A jak viděl utkání trenér hostí Milan Matějka? „My jsme do utkání vstoupili docela dobře, dostali jsme se do gólové příležitosti, kterou jsme však nevyužili. Poslední tři kola nás trápí střelecká smůla, nedokážeme proměnit i ty nejvyloženější šance, za které nás vždy soupeř potrestal. V první půli jsme měli problémy se středovými záložníky, kteří nedrželi střed, a proto jsme o poločasové přestávce přistoupili ke střídání a následnému doplnění středních řad. Myslím si, že ve druhé půli soupeř ve středu neodehrál vůbec nic, bohužel domácí měli výjimečného hráče, na kterého jsem kluky upozornil, je to fotbalista, který dokáže být nebezpečný a je schopen udělat celé utkání. I přesto, že z jeho akcí nepadla žádná branka, on připravil minimálně 3-4 gólové příležitosti. Dolejše jsme zkrátka nedokázali udržet a byl klíčovým prvkem, který nás dnes mohl porazit. Poté jsme zlepšili hru ve středu, ale pořádně jsme nevystřelili. To mě dnes mrzí.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší webová televize JEŽOUR TV. Krom kompletních názorů trenérů zde najdete slova Michala Veselého a gólmana Martina Veselého.