12.08.2012, Miroslav Fuks

Komňacký: Můžeme hovořit o šťastném bodu

Komňacký: Můžeme hovořit o šťastném boduJeho svěřenci vybojovali třetí bod ve třetím duelu nového ročníku Gambrinus ligy. S ohledem na náročný los jde o cenný bodový účet, ovšem jihlavský trenér František Komňacký nebyl na tiskové konferenci po utkání v Hradci Králové příliš spokojen s hrou svého týmu.

„Viděli jsme bojovné, než nějak zvlášť kvalitní utkání. Velmi dobře jsme do něj vstoupili a brzy jsme vedli. Ovšem jeho zbylá část, tedy takřka celý první poločas, byla z naší strany špatná. Domácí byli lepší, přehrávali nás a vyrovnání viselo ve vzduchu. Domácí se ho po zásluze dočkali. Byl jsem rád za poločasovou přestávku, abych hráčům od srdce řekl, co si o jejich výkonu myslím. Druhá půle už byla vyrovnanější, nebyli jsme pod takový tlakem a vytvořili jsme si minimálně dvě velmi dobré brankové příležitosti. Přesto si myslím, že hradečtí byli aktivnější a vypracovali si několik nebezpečných závarů po centrovaných míčích či ze standardek. I proto musím pochválit oba naše stopery i Jardu Blažka, že tento tlak v šestnáctce ustály. I jejich zásluhou jsme utkání do remízového konce dotáhli.“

Lze tedy po takovém průběhu utkání hovořit o „dobrém bodu“? „Ano, odjíždíme do Jihlavy spokojeni, protože bod dnes pro nás asi představoval maximum. Plusový bod z venku pro nás určitě není ztrátou. Naopak, můžeme hovořit o šťastném bodu,“ uzavřel své úvodní hodnocení František Komňacký.

Domácí trenér Jiří Plíšek prezentoval opačné pocity: „Dnes jsme body ztratili. Šli jsme za výhrou, ale zkomplikovali jsme si začátek utkání při prvním rohu. Rázem jsme prohrávali 1:0. Ve druhé půli byla hra neurovnaná, nicméně jsme si v závěru utkání dokázali vytvořit obrovské šance a znovu jsme je neproměnili. Dnes jsme sahali po vítězství, které jsme měli dosáhnout. Konečný výsledek je pro nás ztrátou“

Po skončení utkání se podařilo sebrat i názory střelce úvodní branky a kapitána týmu Stanislava Tecla a též stopera Ondřeje Šourka. Najdete je tradičně na Youtube kanálu JEŽOUR TV.