16.01.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Jsem spokojen s přístupem hráčů

Komňacký: Jsem spokojen s přístupem hráčůFotbalová Vysočina je blízko vítězství ve své skupině Tipsport ligy a tím zopakování loňského postupu do semifinále této zimní ligy. Hodně tomu pomohlo dnešní výrazné vítězství nad Slováckem v poměru 4:0. Jak kouč František Komňacký tento vydařený duel viděl?

„Prioritní je, že jsme odehráli kvalitní duel proti dobrému soupeři. Tento zápas přesně zapadá do naší herní koncepce. Jsem spokojen s přístupem a nasazením hráčů. Rozhodně jsme odehráli lepší duel, než o víkendu proti Zlínu. Pokud bych měl hodnotit jednotlivé jedenáctky, které jsme v poločasech prostřídali, tak výše musím hodnotit výkon sestavy z prvního poločasu. Tým z první půle si nevypracoval skoro žádnou příležitost, vázl pohyb i kombinace hlavně v ofenzivní části. Ve druhém dějství došlo k výraznému zlepšení, pod což se podepsaly i docházející síly na straně Slovácka. To hrálo celé utkání v jedné sestavě. Dokázali jsme vstřelit čtyři branky a vypracovali jsme si množství dalších příležitostí,“ řekl k zápasu Komňacký.

Sleduje jihlavský trenér tabulku Tipsport ligy a chcete zopakovat postup FC Vysočina do finálového turnaje? „Těší nás, že jsme stále bez porážky. Dobré výsledky hráče bezesporu motivují do dalšího tréninku a každé vítězství potěší. Důležitější však je, abychom v zápasovém zápřahu viděli všechny adepty našeho dresu. Z toho pohledu jsem spokojený, hráči naznačili své možnosti.“

Mladý útočník David Vaněček v utkání proti Slovácku vstřelil dvě parádní branky a mohl být po jeho skončení spokojen: „Snažil jsem se podat co nejlepší výkon, abych se zalíbil trenérovi. V Jihlavě totiž vidím větší šanci prosadit se v Gambrinus lize, než v Plzni. Tím však neříkám, že je v kádru FC Vysočina menší konkurence. I tady musím dokázat, že si místo v týmu zasloužím. Jen škoda, že se nepodařilo vstřelit hattrick. Ve své poslední šanci jsem byl docela blízko. To už bych ale asi chtěl moc.“

Jak vlastně vidí porovnání pojetí hry Viktorie Plzeň a Jihlavy? „Určitě tu rozdíl je. Přijde mi, že se Plzeň prezentuje více technickým a kombinačním fotbalem. Hra Vysočiny je zase přímočařejší, útočnější,“ popsal hrotový útočník, který na podzim střílel branky za druholigový Sokolov a skórovalo i ve dvou úvodních zimních přípravných duelech Plzně.