M-soft
 
7.12.2017, Miroslav Fuks

Brankář Jan Hanuš přestupuje do Jablonce

Brankář Jan Hanuš přestupuje do JablonceDevětadvacetiletý brankář Jan Hanuš po pěti a půl letech vysvléká dres FC Vysočina a míří za další kariérní výzvou do ambiciózního Jablonce. Přestupu na sever Čech schází pouze administrativní formality. Hanušova jihlavská bilance se tak zastavila na 103 odchytaných prvoligových zápasech, přičemž v posledních třech a půl letech byl nezpochybnitelnou jedničkou v brance FCV.

 

„Honzovi jsme nabídli prodloužení smlouvy s podmínkami, které jsou pro FCV nadstandardní. Byla to povinnost pro takovou osobnost, kterou Honza je. Věděli jsme ale, že těžko budeme konkurovat bohatším týmům a týmům, které mohou nabídnout boj o poháry. Honza si vybral Jablonec a já mu přeji, aby se s ním do Evropy podíval. Přestup by měl být dotažen v lednu a jeho součástí by měl být příchod kvalitativně stejného brankáře. I když nám bude Honza chybět jako osobnost, fotbalově bychom tratit neměli. Nechceme Honzovi bránit, ale chceme pro FCV získat v dané situaci co nejvíc,“ okomentoval Hanušův přestup Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.

„Do Jihlavy jsem přišel v létě 2012 s cílem prosadit se do prvoligové branky, postupně začít pravidelně chytat, soustředit se na své výkony a z Vysočiny se odrazit k přestupu do dalšího klubu, vstříc mým fotbalovým ambicím. Hodně mi pomohla škola po boku velezkušeného Jardy Blažka. Vždy jsem se snažil odvádět nejlepší výkony a pomáhat Jihlavě, abychom na tom byli v tabulce co nejlépe a hráli co nejlepší fotbal. Když se ohlédnu zpět, tak musím říci, že ty roky nebyly špatné, dokázali jsme hrát dobrý fotbal, porazili jsme Spartu, Slavii i Plzeň a vždy jsme pro tento region dokázali udržet nejvyšší soutěž. Za ty roky jsem už samozřejmě začal cítit, že bych sám potřeboval změnu. V momentě, kdy se ozval Jablonec, jsem byl velmi rád. Představuje to pro mne novou motivaci a impuls do další práce v novém prostředí. Jde o další důležitý krok v mé kariéře. Plus v mém rozhodování znamenal fakt, že se v Jablonci znovu setkám v jednom dresu s mými kamarády Lukášem Masopustem a Standou Teclem,“ okomentoval Jan Hanuš své rozhodnutí zamířit na sever Čech.

Devětadvacetiletý brankář bude na angažmá v FC Vysočina vzpomínat jenom v dobrém: „Jihlavu budu mít pořád v srdci a budu jí přát jen to nejlepší. Posunul jsem se tady jak fotbalově, tak i lidsky, což je pro mne nejdůležitější. Chtěl bych za to moc poděkovat vedení FC Vysočina i pracovníkům tohoto menšího rodinného klubu. Se všemi jsem vždy dobře vycházel a vážím si jich za to, co pro klub dělají. Zapomenout rozhodně nemohu ani na slova díků k jihlavským fanouškům. Dlouhodobě mne výrazně podporovali, což jsem si vždy užíval a snažil jsem se jim to vrátit. Ještě jednou všem moc děkuji!“

Jan Hanuš je odchovancem Nového Bydžova, odkud v roce 2003 přestoupil do Slavie Praha. V brance sešívaných nastoupil pouze k 7 ligovým zápasům a 2 duelům v kvalifikaci Ligy mistrů. Mnohem více času strávil na hostováních ve Spartě Krč, v Hlučíně, Hradci Králové a ve Vlašimi. Do Jihlavy přišel v létě 2012 taktéž na hostování v době, kdy kouč František Komňacký začal budovat tým nováčka nejvyšší soutěže. V prvních dvou sezónách vytvořil silnou brankářskou dvojici po boku legendárního Jaromíra Blažka a jeho výkony i perspektiva přiměly vedení FC Vysočina, aby uskutečnilo Hanušův přestup z Edenu. Do jihlavské prvoligové sestavy se začal výrazněji prosazovat na jaře 2014 a od podzimu 2014 už byl jedničkou v brance FC Vysočina. Rychle se stal velkou oporou týmu a oblíbencem fanoušků. Vedení FCV se během několika přestupových období dařilo čelit zájemcům o jeho služby, ovšem na konci roku 2017 už převážila Hanušova touha změnit dres a odejít za novou sportovní motivací a dalším kariérním posunem.

rozhovor s Honzou Hanušem na Ježour TV


 
Aktuálně

Seriál 1948-2018: Rozhovor s Robertem Birnbaumem

70 let! Tolik času uplynulo od založení sportovní kroužku závodního klubu PAL Jihlava, jenž se za několik let transformoval do Tělovýchovné jednoty Spartak Jihlava. Postupně vám nabídneme seriál rozhovorů s osobnostmi, které spoluvytvářely historii fotbalového oddílu, který se stal předchůdcem dnešního FC Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu