20.04.2011, Miroslav Fuks

Jiří Fadrný skóroval do sítě Itálie

Jiří Fadrný skóroval do sítě ItálieDefenzivní hráč juniorky FC Vysočina Jiří Fadrný byl dodatečně povolán do české reprezentace U-19 pro dva domácí přípravné duely proti Itálii, které jsou generálkou před závěrečnou fází evropské kvalifikace. V prvním úterním zápase se hned objevil v základní sestavě, odehrál na postu stopera celé utkání a dokonce v 51. minutě vyrovnal na 2:2. Nakonec však český tým odešel v Praze poražen 2:3 (1:2).

Statistika zápasu:

Česká republika U-19 - Itálie U-19  2:3 (1:2)
Góly: 32. Jirásek, 51. Fadrný - 7. Camporese, 14. De Vitis, 78. Viviani.
Sestava ČR: Zapletal - Jeleček, Jugas, Fadrný, Hála - Kadeřábek (60. Frýdek), Polom, Jirásek (46. Sladký), Fantiš (63. Lácha), Přikryl - Skalák (56. Hodarčok). Trenér Hřebík.

Velmi dobrý zápas nabídl pět gólů a vyrovnanou partii. Šéftrenér Italů, známý kouč Arrigo Sacchi, který sledoval zápas přímo na stadionu Aritmy v Praze, dokonce prohlásil, že český celek byl lepším týmem.

Trenér české devatenáctky Jaroslav Hřebík ale viděl jeden zásadní rozdíl, který určil výsledek zápasu: "Je to o kvalitě v pokutovém území, jak v obranné, tak v útočné fázi. Jestliže my máme osmnáct náběhů do pokutového území a z nich dáme jeden gól, Italové promění z devíti náběhů dva a další tři znamenají velkou šanci. V tom jsme zaostávali," řekl český trenér. "Italové převedli velmi dobrý výkon a obrovskou kvalitu také ve hře s míčem pod tlakem a právě v řešení situací v útočné fázi. I naši kluci ale snesli vysoká kritéria hodnocení, což potvrdili i přihlížející trenéři studující profilicenci, kteří dělali podrobný rozbor celého zápasu a jednotlivých hráčů," dodal Jaroslav Hřebík.

Jeho celek se chystá na květnové vyvrcholení evropské kvalifikace, v níž se střetně na domácí půdě s Nizozemskem, Ruskem a Izraelem.

Druhý zápas bude hrát Česko s Itálií ve čtvrtek 21. 4. od 11:00 v Libčicích.