08.07.2017, Miroslav Fuks

Kopecký: Gól v nastaveném čase se už nesmí opakovat

Kopecký: Gól v nastaveném čase se už nesmí opakovatDen před odjezdem na herní soustředění v Horním Rakousku sehráli fotbalisté FC Vysočina přípravný duel proti Teplicím. Na hřišti pod hradem v Královicích u Prahy se hrál zajímavý duel, který však nabídl pouze jedinou branku a to do jihlavské sítě. O pozápasový komentář jsme požádali nejen trenéra Ivana Kopeckého.

„Jsem zklamaný, že jsme prohráli. I v přípravných duelech jde primárně o výsledek. Na druhou stranu je určitě důležité, že jsme dosáhli rovnoměrného vytížení hráčů, když jsme tým opět rozdělili na dvě jedenáctky. V prvním poločase nám scházela větší odvaha před šestnáctkou soupeře a větší důraz. Velká škoda, že Dvořák neproměnil velkou šanci. Duel by se poté vyvíjel jinak. Inkasovali jsme velmi zbytečný gól v nastaveném čase po naší útočné standardce. Nejprve jsme  nedokázali pohlídat brejk soupeře a poté jsme neubránili rohový kop Teplic. Toto se nesmí stávat a věřím, že už se nám to v zápase nestane. Závěr poločasů si prostě musíme pohlídat jinak,“ řekl k úvodnímu dějství kouč Ivan Kopecký a ve svém hodnocení pokračoval: „Ve druhé půli jsme měli herní převahu, ovšem díky nekvalitnímu řešení finální fáze jsme tyto možnosti nedotáhli do gólového konce. Snaha tam ale byla velká. Nutno však dodat, že i Teplice si vytvořily dvě velké šance po brejkových situacích a našich okénkách v defenzívě. Vzešlo to z naší snahy útočit a z chyb v přechodové fázi, které Teplice dokázaly využít.“

Jihlavský lodivod do druhého poločasu nasadil testovaného Nikolase Daníčka: „Nikolasovy herní schopnosti a přednosti dobře znám. Po jedné odehrané pětačtyřiceti minutovce nemohu adekvátně zhodnotit jeho výkon. Myslím, že tam měl dobré pasáže. Důležitá je souhra s týmem, která přijde až s časem. Vedle toho mne mrzí zranění konstruktivního hráče Petra Nerada. Jde o úraz kolena. Zatím si ale počkejme na podrobné vyšetření a diagnózu od lékaře. Každopádně nyní s jeho odjezdem do Horního Rakouska nemůžeme počítat.“

Jihlavský kádr na herní soustředění čítá 24 hráčů do pole a 2 brankáře. S týmem do Hotelu Miraverde v městečku Bad Hall vyrazí i rekonvalescenti Vaculík a Urblík. Místo v kádru naopak nezbylo na Šerého, Vedrala, Opluštila a zraněného Nerada.