26.04.2014, Miroslav Fuks

Krejčí: Věříme si i proti kompletní sestavě Jablonce

Krejčí: Věříme si i proti kompletní sestavě JablonceNejen trenér Petr Rada má historickou vazbu na fotbalový Jablonec. Více než čtyři roky zde v dorosteneckých týmech a v širším kádru „áčka“ strávil útočník Muris Mešanović. Za první tým však v lize nikdy nehrál, což rozhodně nelze říci o stoperovi Jirkovi Krejčímu. Ten v dresu severočeského klubu nastoupil do 54 duelů Gambrinus ligy a zaznamenal 3 branky.

Jablonec v tvé fotbalové kariéře sehrál hodně důležitou roli...
Je to tak. Řekl bych, že působení v Jablonci bylo pro moji kariéru klíčové. Stabilně jsem zde hrál Gambrinus ligu a vše vyvrcholilo v ročníku 2009/10, kdy jsme dokonce bojovali o titul. Tyto tři roky mne fotbalově posunuly o kus dál a já na ně vzpomínám jedině v dobrém.

Vybavíš si nějaký zápas v barvách Jablonec, na který rád či naopak nerad vzpomínáš?
Rád vzpomínám na poslední zápas jara 2008. Remizovali jsme 2:2 na Slavii, která v tomto utkání otevírala stadión v Edenu a nakonec i oslavila mistrovský titul, protože remíza jí stačila. Já jsem zápas zdramatizoval v 90. minutě, kdy jsem střelou z hranice vápna vyrovnal na 2:2. Mnohem horší vzpomínky pak mám na derby zápasy s Libercem, v nichž jsme většinou neuspěli.

Působí v současném kádru Baumitu ještě nějaký tvůj bývalý spoluhráč?
Pavel Eliáš, Michal Špit, Luboš Loučka a Tomáš Jablonský. Snad jsem na nikoho nezapomněl.

Přesuňme se do Jihlavy? Věřil jsi na konci zimní přípravy, že se jarní sezóna takto příznivě vyvine?
Po zimní přípravě jsem byl optimista. Hráli jsme v ní dobře a nikdo nás nepřehrál. O to větší zklamání představoval náš výkon v prvním poločase v úvodním duelu proti Znojmu. Když jsme pak doma jasně přehráli Liberec a přitom jsme smolně prohráli 2:3, tak jsem si říkal, že to snad není možné. Že se to přeci musí otočit! Nakonec se tak skutečně stalo. Hodně nám přitom pomohla výhra na Dukle, kde jsme si konečně dokázali, že jsme schopní bodovat i venku. Potvrdily to pozdější duely na Slavii a v Plzni. Navíc jsme začali zvládat i domácí zápasy.

Na druhou stranu je třeba přiznat, že poslední duel proti Bohemians se vám tolik nevyvedl. V čem jsi viděl problém?
Zápas jsme si rozebrali u videa. V první půli jsme hráli dobře a mohli jsme vstřelit více branek, než jednu. Místo toho soupeř vyrovnal z docela ojedinělé akce. Ve druhém dějství jsme přestali běhat a zbytečně jsme tahali míče místo toho, abychom si nahrávali a nabíhali do volných prostorů. Bohemians se dostali do hry a byli lepší. Zápas dvou rozdílných poločasů skončil zaslouženou remízou.

Jaký je cíl týmu do konce fotbalového ročníku?
Především se chceme co nejdříve definitivně zachránit. Do každého zápasu přitom jdeme s cílem zvítězit, protože hrajeme za své jméno a jméno klubu. Já osobně bych si moc přál, kdybychom se v jarní tabulce udrželi na předních příčkách. Bral bych to jako důkaz toho, že jsme tady udělali kus práce.

Co očekáváš od nedělního duelu v Jablonci?
Sám jsem zvědavým, jak Jablonec k zápasu přistoupí. Na jedné straně je pod tlakem, neboť ještě nemá jistotu záchrany a prohrál dvakrát v řadě. Na druhou stranu sám trenér Skuhravý přiznává, že je pro klubu hlavním cílem úspěch v poháru. Odvetu se Spartou přitom hrají už ve středu. Hodně asi napoví, v jaké sestavě Jablonec v neděli proti nám nastoupí. My si ale věříme i proti kompletní sestavě Jablonce. Na jaře jsme si dokázali, že jsme schopní uspět i na hřišti soupeře. Rozhodně tam nepřijedeme s cílem ubránit bod. Naší výhodou je, že nehrajeme pod přímým sestupovým tlakem a v Jablonci nemáme vyloženě co ztratit. A proto tam jedeme vyhrát!