21.08.2012, Jihlavský DENÍK - Karel Líbal

Marek Jungr: Je v našich silách hrát střed tabulky

Marek Jungr: Je v našich silách hrát střed tabulkyZáložník FC Vysočina docílil v neděli v Liberci své první ligové branky. První ligový gól. Okamžik, na který se nezapomíná. V neděli jej krátce po patnácté hodině vstřelil záložník Vysočiny Marek Jungr. Přestože jej osobní úspěch těšil, po utkání se poněkud kabonil. Jihlava v Liberci vedení neudržela a remizovala 1:1.

Jihlavského středopolaře po utkání konečný výsledek hodně mrzel: „Před zápasem bychom asi bod brali, ale když jsme skoro celou dobu vedli a takhle to dopadlo, tak jsme naštvaní. Oni měli dost šancí, ale my jsme si také nějaké vypracovali. Myslím, že ke konci jsme tam v jednom momentě měli kopat penaltu. A pak těsně před vyrovnávacím gólem jsme měli lépe vyřešit situaci, kdy jsme šli čtyři na tři. Dát druhý gól, to už by Liberec nezvrátil."

Marku, vy jste vstřelil svoji první ligovou branku. Oslavil jste jí, nebo jste truchlil po další bodové ztrátě?
Neslavil jsem to vůbec. Za vstřelený gól jsem pochopitelně rád, ale bylo to dílo i mých spoluhráčů. Takže za něj určitě dám něco do kabiny.

Kromě vstřeleného gólu, co si z utkání v Liberci ještě zapamatujete? Další ztracené vedení po již tradičně dobrém začátku?
Opět jsme začali dobře a dali jsme brzy branku. To bylo to, čeho jsme chtěli dosáhnout. Ke konci poločasu nás ale Liberec hodně zmáčknul a měl hodně šancí. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny a hráli jsme lépe. Domácí tam sice opět měli nějaké šance, ale my jsme chodili do brejků a hrozili jsme z nich. Bohužel nám to zase nevyšlo. Dostat gól v devadesáté čtvrté minutě, to už je docela smůla.

Přičítáte další ztrátu „jenom" smůle, nebo platíte pověstnou nováčkovskou daň?
Já bych nemluvil o nováčkovské dani. Myslím si, že jsme byli dostatečně poučení ze Slavie, a přesto to opět nevyšlo. Asi je to opravdu smůla.

Jaká je nálada v kabině? Čtyřikrát jste báječně rozehráli utkání, ale ani jednou nevyhráli, nesráží vás to? Nebo naopak vládne spokojenost se čtyřmi vybojovanými body?
Myslím si, že nálada je taková stabilní. My to mezi sebou pochopitelně rozebíráme, ale hlavy si z toho neděláme. Ve čtyřech zápasech jsme hráli třikrát venku, navíc jsme měli hodně silné protivníky. Máme čtyři body, hráli jsme s Plzní, Libercem, takže z tohoto pohledu na tom tak špatně nejsme.