Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 
17.2.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Kluci si dnes opravdu sáhli na dno

Martin Svědík: Kluci si dnes opravdu sáhli na dnoNa pozápasové tiskové konference měli oba trenéři hodně odlišné pocity. Zatímco Jindřich Trpišovský musel ve své premiéře na sešívané lavičce kousat překvapivou porážku a razítko na fakt, že se jeho týmům v Jihlavě nedaří, tak stejně debutující Martin Svědík mohl být po nesmírně cenném vítězství spokojen.

 

„Myslím, že jsme viděli zápas dvou poločasů. Do utkání jsme šli s cílem prezentovat s dobře organizovanou a kompaktní obranou, a zároveň využívat vysunutý pressink ve středním pásmu, tak získávat balóny a hrozit každou kolmou přihrávkou za obranu soupeře. Snažili jsme se každou situaci dohrát, být agresivní a tlačit na rozehrávku Slavie. Toto se nám v první půli dařilo a vzešla z toho jediná branka zápasu. Nutno dodat, že i hosté, u nichž je třeba vzít v potaz jejich velkou ofenzivní kvalitu, měli 2-3 velké šance. To druhý poločas byl o něčem jiném. Slavia zjednodušila hru, hodně hrála ze strany a využívala nakopávaných balónů na Škodu a později i Necida. Z naší strany to bylo o pozornosti v šestnáctce, kvalitní obranné činnosti a poctivém dohrání každé situace. Kluci si dnes opravdu sáhli na dno a je třeba jim poděkovat, protože odvedli maximální výkon. Opřeli jsme se o poctivý týmový výkon a v těžkých chvílích nám pomohl brankář Rakovan. Ano, měli jsme dnes i kus štěstí, ale to přeje připraveným. A my jsme na dnešní zápas byli připravení dobře,“ řekl Martin Svědík úvodem tiskové konference.

Na základě dotazů novinářů pak dodal: „Na předsezónní tiskovce jsem uvedl, že je lepší proti Slavii nastoupit v úvodu jara. Předně se v Edenu změnit trenér, tudíž sehranost týmu není zcela optimální, a můj názor souvisel i s tím, že v Jihlavě panuje zkraje jara nepříznivé klima. Navíc jsem věřil, že dokážeme z koncentrované a zodpovědné defenzívy vyrazit do nebezpečných brejků. Naše přechodová fáze není vůbec špatná, máme hráče, kteří umí nahrát a zakončit. Pokud však chceme ligu zachránit, tak musíme v tomto trendu pokračovat a pracovat na kvalitním přepínání útočné a obranné hry.“

Zmínil i výkony útočníka Pavla Dvořáka: „Pavel se velice dobře připravuje a kvalitně trénuje, díky čemuž je dobře fyzicky připravený. Toto je pak podpořeno tím, že má od nás důvěru už po celou zimní přípravu. A nyní ji splácí svými výkony a góly. Jde o obrovsky pracovitého hráče, o němž si myslím, že je v Jihlavě nedoceněný. Pozoroval jsem to i v minulosti v reakcích publika, když jsem některé zápasy Vysočiny navštívil. Stačí se podívat, kolik je na něj v zápase faulů. Dnes vše korunoval tím, že proměnil jedinou šanci, do níž se dostal. Doufám, že mu to vydrží a snad mu k tomu pomůže i náš styl hry, kdy se už při bránění nestahuje tak hluboko a chci po něm jiné věci. A díky tomu má daleko více síly pro ofenzívu,“ upozornil Svědík.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Martina Svědíka a Jindřich Trpišovského přinášíme slova hrdinů zápasů – gólmana Mateje Rakovana a střelce jediné branky Pavla Dvořáka.


 
Související
Aktuálně

Stadión FCV znovu hostil odborný seminář pro trávníkáře

Stadión FC Vysočina po více než pěti letech znovu hostil odborný seminář, který byl věnován základnímu kurzu údržby fotbalových hřišť. Uskutečnil se v pátek 23. března ve VIP zázemí jihlavského stadiónu. Jeho pořadatelem bylo občanské sdružení The Institute of Groundsmanship – Česká republika (IOG ČR) ve spolupráci s FAČR. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.