Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 
9.3.2018, Miroslav Fuks

Martin Svědík: Výhry se promítají do herního sebevědomí hráčů

Martin Svědík: Výhry se promítají do herního sebevědomí hráčůVysočinská fotbalová revoluce nekončí! Jihlavský tým zvítězil i ve čtvrtém duelu jarní části! Vysočina na pražské Julisce nastoupila k 200. zápasu v prvoligové historii klubu a toto jubileum oslavila tím nejlepším způsobem – velmi dobrým výkonem a zaslouženým vítězstvím v bitvě dvou sestupem ohrožených klubů! Nakolik byl se zápasem spokojen lodivod Martin Svědík?

 

„V první půli nám opět vyšel vstup do utkání. Byť Dukla měla za stavu 0:1 také jednu šanci, tak jsme dokázali vstřelit poměrně brzkou branku a měli jsme tam pár dalších šancí a mohli jsme přidat další gólové zásahy. Důležité bylo, že jsme po půlhodině hry po krásné akci zvýšili na 0:2. Za tohoto stavu jsme šli do kabin, kde jsme hráčům zdůraznili, že ve druhém dějství chceme hrát nadále aktivně. Jsem rád, že se nám to dařilo do 75. minuty a dokázali jsme i naše vedení zvýšit už na 0:3. Těší mne, že jsme neustále byli nebezpeční vůči soupeřově brance. Až v závěru utkání jsme se nechali zatlačit, z čehož vzešla zbytečná branka v naší síti. Zrodila se po naší standardní situaci a z nedohrání vzniklé situace tak, jak jsme měli. Pak už jsme se logicky soustředili na to, abychom výsledek ubránili. Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě,“ řekl v úvodním hodnocení kouč Martin Svědík.

Nakolik se do dalšího vítězství promítlo sebevědomí, které hráči nabrali v úvodních třech jarních duelech? „Už jsem někde řekl, že takový začátek je na jednu stranu rizikový v tom, že trenér musí krotit euforii hráčů. Na straně druhé však vede k hernímu sebevědomí, které je samozřejmě pro náš výkon velmi důležité. Nepochybně hraje velkou roli. Je však třeba zdůraznit, že naše hra je postavená na tom, abychom byli připravení fyzicky a silově, což nám na hřišti umožňuje neustálou aktivitu v útočné i obranné fázi. Tomu jsme přizpůsobili i zimní přípravu. Kluci moc dobře věděli, proč běhaní a tvrdě trénují,“ zdůraznil Svědík a v závěru tiskovky dodal: „Celý tým, všichni hráči i členové realizačního týmu, jdeme postupnými kroky za jasným cílem, který jsme si v zimě stanovili. Chceme ho společnou prací zdolat!“

Jak duel okom,entoval trenér Dukly Jaroslav Hynek? "Většinu prvního poločasu a u všech třech branek bylo vidět, jaké má Jihlava teď sebevědomí a jak my naopak uděláme vždy raději krok zpátky. To rozhodlo zápas. Jihlava je v laufu a my jen potvrdili, že se nám nedaří. Byly tam pasáže, kdy se naše hra zlepšovala, měli jsme tam šanci za stavu 0:1, která nás mohla hned dostat do zápasu, ale místo toho padla druhá branka. A při třetím inkasovaném gólu máme tři hráči pod míčem, stačilo přitlačit na míč. A my dáme nejnebezpečnějšímu hráči dostatek prostoru na zakončení. V závěru jsme začali hrát úplně jiný fotbal, přestali jsme hrát alibisticky a měli jsme dostatek příležitostí, abychom s výsledkem něco udělali. Vítězství ale zůstalo Jihlavě, která zaslouženě vyhrála. Ten závěr by však měl být impulz do dalších zápasů. Musíme být aktivní, udělat krok k míči a ne od míče. Zda u toho budu dál já, není otázka na mě. Já si jen uvědomuji, že hrajeme o záchranu, nic jiného mě nezajímá."

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Martina Svědíka z tiskovky přinášíme slova střelců jihlavských branek – Lukáše Zoubeleho a Jozefa Urblíka.


 
Související
Aktuálně

Stadión FCV znovu hostil odborný seminář pro trávníkáře

Stadión FC Vysočina po více než pěti letech znovu hostil odborný seminář, který byl věnován základnímu kurzu údržby fotbalových hřišť. Uskutečnil se v pátek 23. března ve VIP zázemí jihlavského stadiónu. Jeho pořadatelem bylo občanské sdružení The Institute of Groundsmanship – Česká republika (IOG ČR) ve spolupráci s FAČR. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.