Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 
10.12.2017, Miroslav Fuks

Procházka: Věřím, že na jaře budeme hrát proti nejlepším

Procházka: Věřím, že na jaře budeme hrát proti nejlepšímPřed týdnem dopsala svůj příběh podzimní část Juniorské ligy. Rezervní tým FC Vysočina po šestnácti odehraných zápasech osmičlenné moravskoslezské skupiny obsadil 4. příčku s 21 body a aktivním skóre 28:23. Zkušeného kouče Pavla Procházku jsme požádali o zhodnocení podzimního účinkování jeho týmu.

 

V silách mančaftu určitě bylo vytěžit alespoň o čtyři body více. Mrzí mne 5 remízových zápasů, v nichž jsme vedli, ale utkání jsme do vítězného konce nedotáhli. Na Baníku a v Karviné bylo naše vedení dokonce o 2 góly, přesto jsme po individuálních chybách nakonec brali pouze jeden bod

V čem se skončený podzim lišil oproti předchozím pěti ročníkům Juniorské ligy?
Zásadní je nový model soutěže, kde jsou celky v základní části rozdělena do české a moravské skupiny s 12 a respektive 8 kluby. Poté bude následovat nástavba, kdy mužstva z horní poloviny tabulky vytvoří soutěž o juniorský titul a zbývající kluby odehrají soutěž "útěchy".

Jak tento nový model soutěže hodnotíte?
Po podzimní části jej vnímám negativně. Určitě nepřispěl k atraktivitě soutěže, která je už tak dost podceňovaná, mnohdy ale neprávem. Nastupovat během podzimu třikrát proti Brnu nebo Ostravě není asi pro sportovní soutěživost, motivaci a rozvoj výkonnosti mladých hráčů optimální. Model z minulé sezóny, kdy Juniorská liga kopírovala rozlosování HET ligy, byl z dosud odehraných ročníků nejvhodnější.

Je v silách týmu, abyste v úvodu jara uhájili 4. příčku tabulky a tím pronikli mezi lepší polovinu účastníků Juniorské ligy?
Pevně věřím, že se nám podaří tým v zimní přestávce připravit tak, abychom si v nástavbové části zahráli s nejlepšími kluby v republice.

Který zápas v sezóně považujete za nejvydařenější? Jaký duel se týmu naopak nepovedl?
Kvalitní utkání jsme odehráli v Olomouci a doma s Baníkem a Slováckem. Naopak zápas ve Zlíně a remíza v Karviné byly z naší strany slabé.

Jak byste hodnotil spolupráci s trenéry prvního týmu během podzimu? Jaké výkony fotbalisté „áčka“ v juniorce podávali?
Spolupráce byla bezproblémová. Hráče z kádru „áčka“ jsme do sestavy zařazovali po konzultaci s realizačním týmem jak pro menší herní vytížení nebo s cílem rozehrání po zranění. V případě potřeby doplnění soupisky na zápasy juniorky byl přístup trenérů vždy vstřícný a na výpomoci jsme se dohodli.

Kteří fotbalisté náleželi k oporám týmu? Kteří hráči během jara zaznamenali největší výkonnostní skok?
Stabilní výkony podávali stopeři Rychetník a Vedral. Pochvalu svým přístupem i výkony zaslouží také brankář Kolář. Nadějně se jeví Smejkal svým ofenzivním pojetím, technikou a kreativitou. Posun výkonnosti lze pozorovat u Svatíka, který se zabydlel ve středu zálohy a ve druhé polovině podzimu podával kvalitní výkony.

Jak si vedli mladíci, kteří absolvovali první půlrok v juniorce?
V létě se do týmu posunulo 11 hráčů ročníku 1998 a v přípravných zápasech dostávali přibližně stejnou porci zápasového vytížení. Jiné to už bylo v mistrovských zápasech, kde si stabilní místo v základní sestavě vybojovali Dujmović, Smejkal, Svatík a Svoboda. Ten však v polovině srpna pro zranění kolene musel vysadit a následně podstoupit operaci kolene. Ostatní nastupovali v intervalech dle výkonnosti a obsazení herních postů.

Přesunou se někteří hráči na zimní přípravu do kabiny „áčka“? Jak rozsáhlá proměna mančaft během zimy čeká?
Předběžně jsme toto téma diskutovali s trenérem Kopeckým a nyní očekáváme, že toto téma uzavře v průběhu prosince sportovní ředitel Jinoch. Předpokládám, že dva hráči by se k prvnímu týmu měli pro zimní blok připojit. Pokud k tomuto posunu nahoru dojde, tak by mělo dojít k doplnění juniorky z kádru dorostu U19. Vedle toho se těšíme na návrat Svobody a Kolčavy do tréninku po dlouhodobém zranění. Zimní přípravu zahájíme 3. ledna.

Hráčské statistiky:

Odehrané zápasy: 16 - Průša, Svatík, Vašíček, 15 - Fikar, Smejkal, 13 - Beseda, 12 - Dujmović, Rychetník, 11 - Demeter, Vrzal, 10 - Kolář, Vedral, 9 - Karmazín, 6 - Časta, Záviška, 5 - Marcin, Mišun, Soukup, 4 - Kolčava, Kryštůfek, Pecháček, 3 - Svoboda, 2 - Daníček, Klíma, Novotný, 1 - Fulnek, Matulka, Popović, Rabušic, Rakovan, Štěpánek, Urblík.

Odehrané minuty: 1365 - Smejkal, 1088 - Svatík, 911 - Rychetník, 909 - Kolář, 841 - Vašíček, 817 - Vedral, 779 - Beseda, 732 - Demeter, 679 - Dujmović, 481 - Průša, 455 - Mišun, 454 - Soukup, 452 - Záviška, 395 - Vrzal, 383 - Fikar, 273 - Pecháček, 271 - Marcin, Kryštůfek, 236 - Karmazín, 182 - Svoboda, 180 - Kolčava, Novotný, 109 - Časta, 93 - Fulnek, Popović, 92 - Rakovan, Štěpánek, 90 - Daníček, Urblík, Rabušic, 46 - Klíma, 40 – Matulka.

Vstřelené branky: 5 - Záviška, 4 - Smejkal, 3 - Svoboda, 2 - Svatík, Marcin, Kolčava, Popović, Daníček, Rabušic, 1 - Demeter, Fikar, Novotný, Urblík.

 
Aktuálně

Seriál 1948-2018: Rozhovor s Jindřichem Březinou

70 let! Tolik času uplynulo od založení sportovní kroužku závodního klubu PAL Jihlava, jenž se za několik let transformoval do Tělovýchovné jednoty Spartak Jihlava. Postupně vám nabídneme seriál rozhovorů s osobnostmi, které spoluvytvářely historii fotbalového oddílu, který se stal předchůdcem dnešního FC Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.