14.04.2016, Miroslav Fuks

Roman Kučera: Věříme, že Slovan dokážeme zaskočit

Roman Kučera: Věříme, že Slovan dokážeme zaskočitFC Vysočina znovu míří na půdu favorita a znovu se představí široké fotbalové veřejnosti v přímém přenosu ČT Sport. V sobotu od 20:15 hodin změří síly s letošním účastníkem Evropské ligy, 4. celkem průběžné tabulky a aktuálně 3. nejlepším týmem jara – FC Slovan Liberec.

Slovan prožívá velmi vydařenou sezónu. V tabulce se drží v závětří za dominantní Plzní a Spartou a bojuje s Mladou Boleslaví o bronzovou příčku SYNOT ligy. Dokázal se vypořádat s náročným podzimním programem, kdy úspěšně působil v Evropské lize, i se zimním odchodem reprezentantů Šurala a Pavelky. Šest kol před koncem živí reálný předpoklad, že skončí nejhůře čtvrtý, čímž si opakovaně vybojuje právo startu v evropských pohárech v nadcházející sezóně.

Liberec v osmi jarních duelech pětkrát zvítězil a připsal si dvě prohry – na Dukle Praha a s Plzní. Právě duel s Viktorií představuje vůbec jedinou domácí porážku Slovanu v aktuálním ročníku SYNOT ligy. Další body za remízy si ze stadiónu U Nisy odvezli jen Dukla a Slovácko. Jaké jsou šance FC Vysočina na to uspět na horké liberecké půdě? Na to jsme se zeptali asistenta trenéra Romana Kučery: „Míříme na půdu favorita, kvalitního a ambiciózního týmu, který má na jaře formu a bez debaty míří za evropskými poháry. Respektujeme sílu soupeře, na druhou stranu si uvědomujeme, že jsme s Libercem v posledních dvou duelech dokázali remizovat. V sobotu nás čeká velká výzva a my věříme, že v nadcházejícím zápase nejsme bez šance a dokážeme Slovan zaskočit. Rádi bychom potvrdili nárůst naší sportovní formy, kterou jsme prokázali v duelu s Teplicemi.“

Slovan opustili dva reprezentanti, ovšem nadále disponuje velmi silným kádrem. Které fotbalisty vnímáte jako aktuální opory Liberce?
Klíčovým hráčem našeho soupeře je gólman Koubek, jenž je týmu velkou oporou. Spolehliví a sehraní jsou oba mladí stopeři Hovorka a Pokorný, na hrotu je jedničkou zkušený Bakoš a Slovan se hodně opírá o hru rychlých křídel – Sýkory, Bartošáka, Vůcha, Bartla či Jefremova. Je nutné zdůraznit, že Liberec disponuje velice širokým kádrem, který nabízí celou řadu rovnocenných alternativ. Rozhodně mají čím překvapit. O kvalitě týmu hodně napovídá skutečnost, že nyní prakticky nenastupuje exjihlavský útočník Rabušic.

Vysočina v posledním duelu po velmi dobré hře vybojovala vítězství nad Teplicemi. Splňoval výkon mužstva vaše představy?
Zejména od 15. minuty do konce první půle splňovala hra týmu naše nepřísnější požadavky. Byli jsme aktivní, vyhrávali jsme souboje, dobře jsme kombinovali a byli jsme nebezpeční v pokutovém území. Moc bychom si přáli, kdybychom tuto hru dokázali přenést do dalších zápasů. Reálně bychom poté mohli pomýšlet na další bodové zisky a posun do klidných vod tabulky. Těm jsme zatím hodně vzdálení, stále hrajeme o záchranu a musíme být maximálně koncentrovaní a ostražití.

Vítězná sestava se prý nemění. Budete toto pravidlo v sobotu respektovat? Které hráče budete postrádat?
Nad naší sestavou pro sobotní utkání se zatím vznáší řada otazníků. S určitostí budou absentovat Novotný, Marcin a Klíma. Otazník visí i nad startem Urdinova a Šuleka, kteří prodělali virózu. Naopak už s týmem naplno trénuje Marek.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FC Slovan Liberec: 9 utkání 1 – 5 – 3   10 : 10

Poslední vzájemné utkání: 25.10.2015 - Fotbalisté FC Vysočina obrali o body účastníka Evropské ligy, ovšem výhru z Teplic nepotvrdili. Liberec byl v Jihlavě aktivnějším celkem, ovšem v první půli šli do vedení domácí díky trefě kanonýra Murise Mešanoviće. Vysočina držela velmi cenné tři body až do 83. minuty, kdy po samostatné akci dokázal vyrovnat Bartošák. Vysočina tak remizovala s Libercem 1:1

Střelci: 8 – Mešanović, 4 - Vaculík, 3 - Hronek, Nerad, 1 – Jungr, Mišůn, Kukoľ, Demeter, Batioja, Kučera, vlastní.

Inkasované karty: 5 - Nerad, 4 - Krejčí, Šulek, Kučera 3 – Kukoľ, Vaculík, Dvořák, 2 – Hanuš, Mišůn, Mešanović, Šourek, Marek, Kryštůfek, Voltr, Urdinov, 1 -  Jánoš, Tlustý, Bazal, Rakovan.

Absence: Marcin, Klíma a Novotný (zranění)

FC Slovan Liberec

Trenér: Jindřich Trpišovský

Střelci: 10 – Bakoš, 5 – Šural, 4 – Shala, 2 – Vůch, Kerbr, Luckassen, Pavelka, Bartošák, 1 – Folprecht, Delarge, Coufal, Švejdík, Pokorný, Rabušic, Sackey.

Sestava v posledním utkání: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (78. Jefremov), Luckassen (83. Shala), Vůch - Bakoš (90.+2 Pulkrab).

Zimní změny v kádru:

Příchody: Karafiát (přestup AC Sparta Praha), Pulkrab (host. AC Sparta Praha), Vůch (host. FC Viktoria Plzeň), Breite (host. FK Teplice), Ljulka (host. Dynamo Kyjev / UKR).

Odchody: Kerbr (konec host. 1.FC Slovácko), Hroššo (přestup FK Dukla Praha), Šural (přestup AC Sparta Praha), Pavelka (přestup Kasimpasa / TUR), Mudra (host. 1.FK Příbram), Delarge (přestup Admira Wacker Mödling / RAK), Pimpara a Hadaščok (host. FC Sellier & Bellot Vlašim), Djika (host. Fotbal Třinec), Soungole (host. FK Teplice), Švejdík (konec host. AC Sparta Praha).