13.04.2018, Miroslav Fuks

Svědík: Jsem zklamaný z naší hry a výkonu některých hráčů

Svědík: Jsem zklamaný z naší hry a výkonu některých hráčůVzpomínáte si na podzimní zápas FCV ve Zlíně? Jihlava zde po gólu Ikauniekse dlouho vedla 0:1, ovšem čtvrt hodiny před koncem domácí vyrovnali a nakonec penaltou ve třetí minutě nastavení strhli výhru na svoji stranu. Drama v poslední minutě se opakovalo i v odvetě a v pátek 13. dubna ukázalo svoji šťastnou tváře Vysočině, která díky trefě lotyšského střelce srovnala na 1:1.

Kouč Martin Svědík však s vydřeným bodem, který může mít v závěru sezóny velkou cenu, nebyl spokojen. „Musím říci, že byť jsme získali bod, tak jsem zklamaný z naší hry a z toho, jaký někteří hráči předvedli výkon. Z mého pohledu to bylo málo, takto se o záchranu nehraje. V tomto ohledu musíme hodně přidat. Pánbůh zaplať za ten vyrovnávací gól, který v konečném účtování může být velmi důležitý. V prvním poločase jsme si asi vytvořili více šancí, než soupeř, a tlačili jsme se do brány, ovšem z mého pohledu to bylo málo. Nebyl tam důraz v šestnáctce, nebyla tam potřebná agresivita a hlavně individuální výkony některých hráčů neměly takové parametry, jako bychom chtěli. A jaké boj o záchranu potřebuje,“ zdůraznil domácí lodivod v hodnocení prvního dějství a poté ve svém komentáři pokračoval: „Do druhé půle jsme slušně vstoupili, ovšem po vystřídání a nástupu Klímy jsme se dostali pod tlak soupeře. Klíma nahoře neudržel míč a svým výkonem se přidal k dalším negativním výkonům některých spoluhráčů. Dostali jsme se pod tlak a vyústilo to v inkasovanou branku, která nás paralyzovala asi do 80. minuty. To pro nás byly těžké chvíle, neboť hostům narostla křídla a útočil do otevřené obrany, na což má ideální typy hráčů. Bylo štěstí, že jsme to ustáli bez dalšího obdrženého gólu. Poté jsme prostřídali sestavu, hráli jsme prakticky na tři útočníky a chtěli dát branku. Hru jsme hodně zjednodušili a byla tam řada nakopávaných míčů. Nakonec to vyústilo ve vstřelený gól.“

Domácí lodivod se netradičně vyjádřil i k výkonu konkrétních svěřenců: „Nelíbily se mi výkony některých hráčů, ti hráči to musí pocítit. Například herní projev a nasazení Fulneka či Štěpánky byly v pořádku. Na druhou stranu se s formou potýká Urblík, čímž je oslaben náš motor ve středu zálohy, a nedařilo se všem čtyřem krajním hráčům – Vaculíkovi, Schumacherovi, Novému a Popovićovi. To prostě bylo málo z hlediska aktivity, důrazu, agresivity. Mančaft utáhne výpadek dvou fotbalistů, nikoli však pěti. Navíc se nám nepovedlo už zmíněné střídání Klímy.“

Uzdravený Davis Ikaunieks na hřišti strávil jen něco přes čtvrthodinu, přesto v nastavení dokázal trefit remízu a vstřelit třetí branku do zlínské sítě v řadě. V jakém je nyní zdravotním stavu? „V takovém, že pokud by byl příznivý stav duelu, tak bych ho na hřiště vůbec neposlal. Je připraven tak na 20 minut. Prokázal, jak strašně nám chyběl v předešlých zápasech, protože on ten gól vstřelit umí. Není skoupý na krok, má výborný výběr místa v šestnáctce i zakončení. Dnes vstřelil důležitou branku. Doufáme, že v příštím duelu už bude jeho herní vytížení výraznější. To u Zoubeleho proces rekonvalescence ještě není tak daleko a jeho zapojení do zápasů bude nutné dávkovat po částech.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Martina Svědíka a Vlastimila Petržely z tiskovky přinášíme slova gólmana Mateje Rakovana a střelce vyrovnávací branky Davise Ikauniekse.