M-soft
 
21.3.2011, Miroslav Fuks

Vrzáček: „Není důvod k poklepávání po ramenou“

Vrzáček: „Není důvod k poklepávání po ramenou“Jeho tým se v pravou chvíli dočkal výhry a střeleckého obrození. Čtyři góly do znojemské sítě opět vlily do řad fanoušků optimismus. Sdílí ho i trenér Josef Vrzáček? "Výrazná výhra poněkud zkresluje náš výkon v tomto utkání. Rozhodně jsme nehráli podle našich představ. Nemáme žádný důvod k tomu, abychom hráčům pochvalně klepali po ramenou."

 

Těšit nás může výkon gólmana Uvarenka, který nás několikrát podržel, a velká gólová produktivita ve druhé půli. V ní jsme 7 x vystřelili, z toho 6 x trefili branku a z toho 3 x skórovali. Rádi jsme i za výrazně větší snahu střílet ze středních vzdáleností. Právě druhý gól Görnera z takového pokusu padl a byl velmi důležitý. Lze říci, že zlomil sílící znojemský odpor a snahu o vyrovnání.

S čím jste naopak byli ve Znojmě nespokojeni?
Do zápasu jsme vstoupili aktivně, na soupeři byl znát respekt. Poté jsme však začali zbytečně po nevynucených chybách ztrácet míče na polovině soupeře, z čehož pramenilo množství nebezpečných brejků či standardních situací, v nichž je Znojmo velice nebezpečné. Špatně jsme začali druhou půli, kdy jsme byli pasivní, zalézali jsme dozadu a neudrželi jsme balón. Nemůžeme být ani spokojeni s velkým množstvím žlutých karet, které velmi často pramenily z pozdního přistupování k hráčům a našich chyb v rozehrávce.

Starosti vám asi přidělaly četné předzápasové absence, hlavně ty v ofenzívě...
Je před námi velký úkol v podobě postupu do Gambrinus ligy. Toho nemůžeme dosáhnout s využitím 13 či 14 hráčů. I proto disponujeme širokým kádrem, který se snažíme využívat dle naší zdravotní situace či herního systému soupeře. Prostě zátěž chceme a musíme rozložit na více hráčů.

Dort: „Duel ve Znojmě byl psychicky velmi náročný“

Jméno premiérového jarního střelce FC Vysočina nepřekvapilo. Gólové vysvobození přinesl dosavadní nejlepší kanonýr týmu a kapitán Filip Dort. Jak moc si tým po první vstřelené brance oddychl? Bylo v kabině na toto téma nějaké předzápasové hecování či sázky?

To rozhodně ne. Měli jsme každý své starosti a soustředění. V týdnu před tímto utkáním v kabině moc nálada na vtípky nebyla. Cítili jsme, že ve Znojmě nutně potřebujeme vyhrát. Tento duel byl po psychické stránce skutečně hodně náročný, protože týmům, které se v tabulce pohybují kolem nás, se dařilo a v úvodu jara bodovali.

Můj gól nás možná trochu uklidnil, ovšem náš výkon rozhodně ideální nebyl. Po dobrém začátku jsme postupně začali vyklízet pole a na těžším terénu se více prosazovali domácí bojovností a dlouhými nákopy.

Jak moc jste pociťovali absence v sestavě?
Ukazuje se, že je dobře, že disponujeme širokým kádrem. Důležitý zápas jsme tak dokázali uhrát s tím, co bylo zrovna k dispozici. Věřím, že se nám další absence vyhnou a že se kluci s drobnými šrámy dají rychle dohromady.

Cítili jste během zápasu podporu fanoušků?
Venku je dobrou tradicí, že nás pravidelně podporují ve slušném počtu a jsou hodně slyšet. Rozhodně více, než znojemští příznivci. Naše fanoušci za to rozhodně zaslouží velké poděkování od celého mančaftu!

 
Aktuálně

Výhru Bohemians trefil jihlavský Jan Záviška

Den po prvoligovém duelu Bohemians vs. Vysočina proti sobě nastoupily juniorské výběry. A nutno dodat, že se střetly výrazně posílené sestavy s řadou hráčů z kádrů prvních týmů. O nejtěsnějším vítězství Klokanů v poměru 1:0 (1:0) rozhodl krajní záložník Jan Záviška, jenž v zelenobílém dresu hostuje z Jihlavy. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu