Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 

Ptejte se: Jan Staněk – ředitel a místopř. představ. klubu

Jan Staněk, ředitel a místopředseda představenstva FC Vysočina, je připraven zodpovědět veškeré dotazy, které se týkají všech složek fungování klubu. Děkujeme za zájem.


Formulář dotazu
prosím nevyplňovat text příspěvku:
jméno:
email:
Zobrazit: Otázky | Odpovědi
 

Zobrazuji odpovědi 1 - 7 z 7 odpovědí v této kategorii celkem.

8.10.2017, 01:09
 
Dobrý den pane řediteli,
Nebylo by od věci zkusit sehnat silného zahraničního partnara pro klub? Myslím tím Činu,Azerbajbžán, nebo blízký východ( Qatar,UAE, Bahrain).

Odpověď:
Dobrý den Jaryne, myslím, že sehnat takového partnera by si přáli všechny kluby první a druhé ligy. Je však prakticky nereálné přesvědčit takového zahraničního partnera pro podporu klubu mimo velké evropské soutěže, pokud se nejedná o takové legendy jako je Sparta nebo Slavia. Neustále se snažíme lákat a přesvědčovat nové partnery z různých odvětví, na Vysočině, mimo Vysočinu, ale je to komplikované.
jarda h
7.10.2017, 15:35
 
dobrý den,

je super, že se objevil nový sponzor v podobě DMka. Co se týče stadionu, cesta Karviné by mohla být inspirací. Jedná se o jednoduchý malý útulný stadion, který by nám bohatě stačil. Určitě postavit tak malé tribuny blízko hřiště není moc drahé, zvlášť když je vlastníkem FCV stavební firma :)

Odpověď:
Dobrý den Jardo, cest, jakými se dá do budoucna jít, je nespočet. Jen pro informaci, cena výstavby stadionu v Karviné byla 300 mil. Kč. To už také není zrovna málo. Můj názor je, že stadion v Jihlavě je v prvé řadě třeba uzavřít a myslím, že nám nezbude, než budovat po částech. Na řadu by tedy měla přijít tribuna za brankou, kde je nyní zcela nedůstojný sektor hostí, jehož jedinou výhodou je, že je tak daleko, že nám hostující fanoušci nemohou nic hodit na hřiště. Stadion je ve vlastnictví města a je třeba najít cestu nejspíše postupné výstavby placené městem, krajem, z dotací a možná soukromým investorem. Jako nereálné vidím, že by se stavba realizovala jen na náklady některého akcionáře. To není ekonomicky obhajitelné, pokud tam nebude nějaký komerční záměr.
petr (petr@fcv.cz)
5.10.2017, 08:09
 
Dobrý den pane řediteli,

nešlo by zajistit na zápasové rozhovory kvalitnější techniku, protože ten zvuk z videí je občas dost nekvalitní a zbytečně to kazí práci lidí, co si s tím dali práci (na dnešní dobu by mohla být videa i ve vyšší kvalitě a s lepšími grafickými doplňky (ty žluté popisky nevypadají úplně profesionálně, hezky to vždy má uděláno ta externí firma SB, ale tam beru, že to dělají nárazově) - ale to taky beru, že jsme limitováni grafickými programy či kvalitou kamer a postupně se to zlepšuje, ale ten kvalitnější zvuk by měl být základ).

Nešly by také s oceněnými osobnostmi (oceněnými permice před sezonou permice) být udělány rozhovory třeba videohovory - zejména se spoluzakladatelem klubu by určitě byl zajímavý.

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli se nepokoušíte oslovovat narodní či nadnárodní koncerny a jestli se daří uspět v jejich oslovování? V loňské sezoně z finančního hlediska nebyla sezona vůbec vydařená, tak jestli se daří situace stabilizovat?

A ještě dotaz ohledně stadionu. Nebylo by lepší kdyby se místo na Jihlavu ”velké” stavby rezignovalo na dostavbu dalších 3 tribun stejných té jedné stávající za brankou, protože to je asi na podmínky Jihlavy nereálné a místo toho zkusit na stranu, kde je Vipka dostavět od hřiště po střechu Vipky tribunu (podobná úroveň jako staré hlavní tribuny). Ve stejné výšce tribunku za branku a zrekonstruovat stávající starou tribunu ve stavu jakém je bez výstavby nové tribuny (k této staré tribuně se taky posunulo hřiště, aby nebyla tak daleko od něj jako jako je ve stávajícím stavu). Měli bychom tak ze 3 stran menší tribunky a jednu velkou tribunu za brankou. Cenově by už to mohlo být reálné, náš stadion by se uzavřel (lepší atmosféra, lidé by byli blíž hřiště). Jediná ”kaňka” by byla, že by ze 3 stran vypadal stadion jinak než z jedné, ale oproti současnému stavu by to bylo mnohem lepší.

Děkuji za odpovědi a ať se Vám u nás daří.

Odpověď:
Dobrý den Petře,
1. Snažíme se obecně zkvalitňovat tento servis pro fanoušky a hledáme zdroje pro zajištění kvalitnější techniky. Zatím se nám však nepodařilo najít partnera, který by nám v tomto pomohl. Souhlasím s Vámi, že videa od SB Corporation mají vysokou kvalitu a za toto partnerství jsme strašně rádi. Je radost dívat se na práci profíků v tomto oboru.
2. Děkujeme za zajímavý námět. Již delší čas o tom přemýšlíme a zkusíme to posunout k realizaci.
3. S velkými společnostmi se komunikovat snažíme, musím však říct, že z jejich strany je zájem se zapojit jen velmi malý. Obecně v Jihlavě a na celé Vysočině je řada velkých firem s vysokými zisky, které se staví k vrcholovému sportu (nejen k fotbalu) zcela zády. V podstatě je vůbec nezajímáme. Přitom je to i jejich zodpovědnost za to, aby mládež sportovala a aby měla vzory, aby jejich zaměstnanci měli zábavu atd. Aby měla výchova mladých sportovců na Vysočině smysl, musí hrát fotbal i hokej nejvyšší soutěž. Je to proto, aby kluci z menších měst a vesnic mohli mít sen hrát první ligu. Na to jsou však potřeba peníze na trenéry, na pomůcky, na provoz hřišť a i na profi hráče... Klub není soukromý projekt a hračka akcionářů a města Jihlava. To samé platí o Dukle. Je třeba přijmout fakt, že nejvyšší soutěž bude na Vysočině hrát jedině FCV a Dukla a musí to být kluby celé Vysočiny, z jejichž práce budou žít i menší kluby. Stačí se podívat na to, že většina hráčů, kteří táhnou naše divizní MSFL kluby prošla FCV. Pokud samozřejmě nepřijde třeba do Třebíče nějaký šejk :), tak jinde zázemí na nejvyšší soutěž není. Přece nikdo na Vysočině nechce jezdit do Brna nebo do Budějovic. To musí pochopit i velké firmy, které sport nepodporují. Rozhodně nechceme brát partnery menším klubů, protože i ty je strašně moc potřebují. Věnujeme skutečně hodně času shánění nových partnerů a doufáme, že se situace zlepší. Pomoct nám musí ale i hráči na hřišti.
4. Variant, jak dál nakládat se stadionem, máme v hlavě určitě víc. Problém je samozřejmě v tom, že Dukla je na tom ještě hůře než my a náš stadion nyní obecně požadavky na první ligu splňuje (kromě některých bezpečnostních výhrad k sektoru hostů). Rozhodně nechci, abychom dopadli jako Hradec Králové, kde se snaží o stavbu 20 let. Za tu dobu se v Jihlavě udělalo dost. Mám v hlavě nyní alespoň jednu variantu, na kterou se zaměříme, pokud by nevyšly varianty větší. Tato varianta by nás výrazně posunula a náklady by byl mezi 30-40 mil. Kč.
fanoušky to už nebaví...
1.10.2017, 21:29
 
Vážený pane řediteli,
po 9 zápasech jen 7 bodů, sestupová pozice v tabulce, jste pane řediteli spokojen? Neplníte předsezónní cíle a sliby. Za to tradiční slova, slova, která fanoušci slyší několik sezón, že vedení hráčům a trenérům věří, ty od vás určitě uslyšíme, ale fanoušky to už nebaví. Snaha hráčům nechybí, ale fotbalová kvalita na některých postech ano, a když k tomu přidáme malou agresivitu a pohyb viz. dnešní srovnání s Olomoucí (která neměla papírově před sezónou kvalitnější kádr než FCV, kvalita hry je zásluhou trenérů, ani finančně nevyčnívá nad FCV). Takže, to není jen o penězích, ale o neschopnosti vhodně doplnit kádr a investovat peníze, když se např. někdo prodá...A nečekat na zázrak,který nepřichází (s jedním střelcem se I. ligy hrát skutečně nedá).

Odpověď:
Dobrý den, Váš dotaz a Vaše hodnocení našeho klubu je plný spravedlivého rozhořčení nad naším postavením v tabulce. Já osobně určitě spokojený nejsem. Neumím prohrávat a budu chtít, abychom vždy šli do utkání s cílem zvítězit. Bohužel je také pravdou, že nejde vždy vyhrát. Liga je dlouhodobá soutěž a na hodnocení je ještě skutečně brzy, částečně hodnotit můžeme až po podzimu. Myslím, že jsme ale všichni čekali, že sezóna bude těžká a to se také ukazuje. Já se nechci schovávat za žádné fráze. Vzpomeňte si ale, jak často se v Jihlavě měnili trenéři v minulosti - 2-3 za sezónu. Já jsem přesvědčen o tom, že náš trenér má perspektivu, má dlouhodobou smlouvu a má prostor pracovat a vyždímat z našich hráčů, co půjde. Trenér pracuje poctivě, dře na tom, aby se hráči zlepšili - proto má důvěru. Všichni hráči v kádru jsou pod smlouvou minimálně do konce sezóny a zůstanou tedy pohromadě. Pokud dojde v zimě ke změnám, tak pouze na těch místech, kde nás bude tlačit bota. Nemůžeme si dovolit mít kádr 40 hráčů, a proto někdo může přijít, pokud jiný odejde. Ještě poznámka k Olomouci - té trvalo obměnit tým cca 5 let a v té době spadla dvakrát do II. ligy. My s obměnou teprve začínáme a věříme, že se nám osud Sigmy vyhne a budeme obměnu provádět v I. lize. Za to budeme bojovat. Potřebujeme podporu fanoušků, aby pomohli, i když se týmu nedaří. Jak jste psal, hráči makají, a to je důležité. Nikdo nechce spadnout, při vším respektu, nikdo nechce jezdit do Varnsdorfu, nebo do Třince, ale chceme hrát se Spartou, Slávií..i když je těžké s nimi hrát, je to zážitek. Pokud fanoušci chtějí tyhle zápasy, musí nás podporovat. FCV hraje první ligu a to si musíme všichni užívat. Musíme se chtít pořád zlepšovat a posouvat klub dál. Kolem klubu je spousta nových věcí, které nejsou vidět hned, ale věřím, že se projeví a budeme časem stoupat. FCV do toho!
1.10.2017, 19:42
 
DOBRY DEN.CHCI SE ZEPTAT JAKA PANUJE NALADA MEZI HRAČI KDYŽ MUŽSTVO JE NA SESTUPOVEM MISTĚ.PŘIJDE NĚJAKA ZMĚNA V KADRU DĚKUJI A PŘEJI DOBRE FOTBALOVE VYSLEDKY.

Odpověď:
Dobrý den, po utkání určitě dobrá nálada mezi hráči nepanovala, protože jsme utkání s Olomoucí nezvládli tak, jak bychom asi všichni chtěli. Každému hráči u nás záleží na vítězství. Pokud bychom si o někom mysleli, že to tak není, okamžitě končí. Je to ale spíše otázka na trenéra než na mě. Já nejsem s hráči v každodenním kontaktu. Mám mnoho jiných úkolů a mnoho jiné práce. Nyní určitě ke změnám v kádru dojít nemůže, neboť přestupy jsou až do 26.1.2018 uzavřeny. Za přání dobrých výsledků pochopitelně moc děkuji. Všichni, kterým leží FCV na srdci si jistě přejí, aby se nám dařilo. Tak FCV do toho!
19.9.2017, 12:38
 
Proc se hraji domaci zapasy porad v nedeli, kdyz klub porad tvrdi, ze je pro nej priorita patecni termin??? Jestli je to vse kvuli provozavateli obcerstveni, ze na patky nema lidi, tak to uz je vysmech vsem lidem co chodi na fotbal.

Odpověď:
Dobrý den Romane, pořád věříme, že diváci chodí v Jihlavě primárně na fotbal a občerstvení je jen doplňková služba. Proto se termíny utkání snažíme přizpůsobovat hlavně divákům a nikoliv občerstvení. Kromě prvního utkání se Slováckem byla doposud vždy v pátek kolize s hokejem. Proti hokeji jít nechceme a hokej si termín vybrat nemůže. Tento víkend hrajeme ve středu pohár, tudíž v pátek hrát také nelze. Doufáme, že nám pátek poprvé vyjde v 10. kole proti Bohemce. Sobotní termíny vnímáme jako problematické a vyhodnotili jsme, že neděle večer je příznivější. FCV!
15.9.2017, 19:56
 
Dobrý den, má FCV v plánu zažádat EA o přidání do herní série FIFA? děkuji za odpověď a ať se vám daří :)

Odpověď:
Díky za podporu! To je otázka spíše na Ligovou fotbalovou asociaci, aby usilovala o přidání české ligy do hry jako celku. Jako FCV nemáme žádnou možnost ovlivnit EA Sports, aby přidal pouze náš klub. Jestli se nepletu, tak je možné si klub nebo hráče ve hře vytvořit, takže to je jistě cesta, pokud to je stále možné ;-) FCV!

 
Fanzóna
Aktuálně

Magazín FCV: před Bohemians Praha 1905

Přinášíme vám video magazín FC Vysočina před pátečním duelem proti Bohemians 1905. Záběry z úterního tréninku doplňují slova Jirky Krejčího a Milana Mišůna. Video se zrodilo v dílně SB Corporation. Celý článek

 
Servis
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2017 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.