Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 

Ptejte se: Jan Staněk – ředitel a místopř. představ. klubu

Jan Staněk, ředitel a místopředseda představenstva FC Vysočina, je připraven zodpovědět veškeré dotazy, které se týkají všech složek fungování klubu. Děkujeme za zájem.


Formulář dotazu
prosím nevyplňovat text příspěvku:
jméno:
email:
Zobrazit: Otázky | Odpovědi
 

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 37 odpovědí v této kategorii celkem.

17.2.2018, 22:02
 
Vážený pane řediteli,
už delší dobu mě trápí jedna otázka a to ohledně pořadatelské služby. Považuji za přinejmenším nevhodné, že na domácích zápasech lze v publiku sledovat na B-tribuně fanoušky hostující týmu. Jedná se především o zápasy Baníku,Sparty a Slavie. Příklady: Na domácím zápase baníku asi tři řady přede mnou skupinka hostujících fanoušku baníku, kteří celý zápas vytvrale fandili, uráželi jihlavské fanoušky atd. Dnes zápas slavie asi dvě skupinky fanoušku Slavie, kteří opět uráželi okolní fanoušky atd. Chápu, že není jednoduché uhlídat každého fanouška. ale v tomto případě se jednalo o fanoušky,kteří byli vybaveni šálou a bylo tedy velmi lehké rozpoznat, že nejsou fanoušky Jihlavy. Nešlo by na tyto rizikové zápasy posílit pořadatelskou službu o lidi, kteří minimálně vypadají jako někdo kdo je hrozbou. Protože plně chápu dvacetileté klučíky, kteří nyní funugují jako dozor atp. na tribuně B, že těmto lidem nic neřeknou. Není to příjemné být na domácí tribuně spíše za hosta a především mám strach, aby to jednou nedošlo dále než k urážkám.
Předem děkuji za odpověd
Jinak díky za dnešní tři body, vyřidte to klukum do kabiny :D

Odpověď:
Dobrý den, na Vaší otázku není lehká odpověď. Dle našeho návštěvního řádu nemohou mít fanoušci hostí, pokud chtějí do sektorů domácích, na sobě symboly hostujícího klubu. Takto to obecně platí. Je to stejné pravidlo, jako v řadě států na světě a i u řady klubů v ČR. Já bych byl rád, abychom toto pravidlo mohli zrušit, bohužel zatím řada fanoušků u nás nedokáže své emoce ovládat natolik, aby nedocházelo na tribunách ke konfliktům mezi fanoušky různých táborů. U obou skupin fanoušků jde tedy primárně o preventivní opatření chránící jejich bezpečí. Jelikož jsme věděli, že na utkání se Slávií bude přítomna řada fanoušků Slávie nejen z Prahy, ale i od nás z regionu, měla být pořadatelská služba benevolentnější k rodinám. Tedy na stadion je pustit, ale vyzvat je, aby raději šály a dresy schovaly. U fanoušků ostatních mělo platit, že se symboly SKS na stadion nesmí. Kontroly probíhaly důsledně, nicméně zvlášť v zimním období se šála lehce na vstupu schová. Samozřejmě nelze fanoušky nechat svlékat apod. Pokud je tedy šála pronesena, primárně pořadatelská služba nezasahuje, zvlášť proti více osobám, aby nebyl zbytečně vyvolán konflikt, ke kterému nemusí dojít. Nicméně, pokud by mělo dojít k jakékoliv konfrontaci, je připravena pořádková jednotka pořadatelů, aby mohla rychle zakročit. Mrzí mě, pokud jste se stal svědkem či terčem nějakých urážek. Snažíme se na maximum těmto věcem zabránit, ale určitě není možné je zcela vyloučit. Nutno říct, že sobotní utkání a i utkání s Baníkem proběhlo oproti dřívějším letům poměrně klidně. Vzhledem k tomu, že utkání se Slávií bylo bráno jako rizikové, byl na něm přítomen trojnásobek pořadatelů proti obvyklému stavu. Nelze pak zapomenout na cca 200 policistů a pak ještě městskou policii. Pořadatelská služba tedy byla posílena výrazně. Jen chci připomenout, že díky tomu v zásadě na tomto utkání nevyděláme, ale naopak skončíme v mínusu, což je smutným paradoxem. Za podporu moc děkuji, vážíme si ji a klukům samozřejmě Vaší gratulaci vyřídíme. FCV do toho!!
Libor
14.2.2018, 08:56
 
Dobrý den. Pane řediteli chtěl bych se zeptat na Mikušku. Nikde jsem jej v sestavách nenašel. A co je s Turynou. V sobotu vyhrajeme.

Odpověď:
Dobrý den Libore, Pavel Mikuška se skvěle uvedl v přípravě a potvrdil, že s ním v budoucnu můžeme počítat. Nyní se připravuje se svým týmem do 19 let na jarní část dorostenecké ligy. Všechno má svůj čas. Dan Turyna léčí zranění a měl by se snad již brzy zapojit do tréninku. FCV do toho! Držme si palce a fanděme, ať to v sobotu vyjde!
Krejčí
30.1.2018, 20:22
 
Dobrý den,

budete něják reagovat na odchod Krejčího (myšleno nějákým příchodem). Bohužel ze strany Slovácka to byl mistrovský tah, takhle nás rozložit uprostřed zimní přípravy a připravit o klíčového stopera a v podstatě vše za přijatelné peníze, když to bude znamenat jejich záchranu v lize (účast ve druhé lize bude finančně a po všech stránkách mnohem větší ztráta než lukrativní smlouva pro jednoho fotbalistu a nějáké peníze za jeho přestup). Naše situace začíná být už hodně komplikovaná.

Odpověď:
Dobrý den, uvidíme jaké budou možnosti. Je to vše hodně čerstvé. Do konce přestupního termínu zbývají 3 týdny. Naše situace je hodně komplikovaná už od začátku sezóny. Odchod Krejčího jí nijak nemění. Na druhou stranu byl u všech bojů o záchranu a měl být jeden z leaderů. Jak tuto úlohu plnil a jak se to projeví na týmu, to uvidíme. Může se stát, že i pozitivně. Teď budou mít i jiní hráči možnost ukázat, že jsou schopní tým vést. Všichni v klubu dělají maximum pro to, aby jarní část sezóny byla úspěšná. FCV!
dotaz
30.1.2018, 19:19
 
s Krejčím to jste podělali, přijde náhrada?, pokud ne, tak to zabalte a přenechte místo schopnějším!

Odpověď:
Dobrý den, jestli nám odchod Krejčího ublíží se teprve uvidí. Já jsem přesvědčen, že jsme udělali to nejlepší pro klub, co udělat šlo. Potřebujeme hráče, kteří budou bojovat za FCV, nebo budou mít obrovskou motivaci se prosadit. Krejčí nesplňoval ani jedno. Přestupní termín končí za tři týdny. Uvidíme, zda se podaří někoho přivést.
26.1.2018, 08:10
 
dobry den pocita se s Martinem novym do zakladu a budou k dispozici fota novych hracu a neuvazovali jste o stazeni MURISE na rozehrani u nas a co další opory HRONEK T KUCERA dari se strelecky KOSAKOVI a jak je to s NERADEM DIKY

Odpověď:
Dobrý den, pokud jde o Martina Nového, tak je to na trenérech, zda hrát bude nebo nebude a hlavně na něm samotném. Já myslím, že slušnou šanci hrát má. O Murisovi nejde neuvažovat. Bohužel jakékoliv plány zhatilo jeho zranění. Hronek odešel před pár měsíci, tudíž se těžko bude vracet, zvlášť když je součástí kádru Zlína. Stejně tak není v současné době ekonomicky realizovatelný přestup Tomáše Kučery. Pokud jde o Jana Kosaka tak si moc nedokážu představit jeho příchod, pokud je stále obžalován mimo jiné i z ovlivňování zápasů FCV. Petr Nerad se v následujících dnech naplno zapojí do přípravy po dlouhodobém zranění. Na jaře potřebuje hlavně získat zápasovou praxi, tudíž se zřejmě budeme bavit o nějakém hostování. Fotky nových hráčů budou určitě k dispozici ještě před prvním utkáním. Díky za otázky a za podporu. FCV do toho!
Stadion
23.1.2018, 11:38
 
Dobrý den,

pořád se řeší hokejový stadion - nyní to vypadá na nový stadion na zelené louce ( http://www.obcasnik.eu/odvazne-plany-jihlavy-misto-prestavby-hokejoveho-stadionu-vystavba-multifunkcniho-centra/ ). Co kdybychom se přidali a po vzoru Chomutova nebo třeba Telče (v Telči je to moc příjemné) nabídli zastupitelům, aby se zbudoval spolu hokejový a fotbalový stadion. Takový multifunkční areál, kdy by se spojili zázemí obou sportů (šatny, parkoviště, inženýrské sítě, občerstvení ...) a my bychom mohli získat stadion podobný tomu v Karviné, který by byl na Jihlavu dostatečný a uzavřený stadion a za výrazně menší peníze než kdyby se dokončovaly všechny etapy stávajícího stadionu. Radní by na to mohli slyšet a lépe by se jim získávali peníze na tento projekt, když by areál měl více využití. Jestli se postaví symotný hokejový stadion, tak už těžko budou peníze na další etapy našeho stadionu a při váhavosti radních... A bez kvalitnějšího zázemí se nemůže dál posouvat.

Děkuji a ať se daří.

Odpověď:
Dobrý den, stavba fotbalového stadionu na jiném místě by znamenala, že by se zmařily investice, které již byly městem vynaloženy na stadion v Jiráskově ulici. Tudíž nepředpokládám, že je reálné uvažovat o umístnění fotbalového stadionu na jiném místě. Současně by ani stavba stadionu jako je například v Karviné, nebyla levnější, než dostavba stadionu v Jiráskově ulici. Určitě je dobré diskutovat o všech možných variantách a o každém řešení, které umožní posunout stavbu fotbalového stadionu dál. Mám ale za to, že reálně proveditelná varianta je varianta postupné dostavby stadionu v Jiráskově ulici. FCV do toho!!
Dotazy
23.1.2018, 08:25
 
Dobrý den,

trenér Kopecký uvedl ve videorozhovoru, že s ním byl ukončen poměr smsmkou 27. prosince ( http://www.mfkkarvina.cz/clanek.asp?id=5005 ) – neměla by být taková věc oznamována alespoň telefonicky (když třeba už měl dovolenou a nešlo to osobně) - pouhé strohé oznámení smsmkou mi nepřijde úplně adekvátní tomu, že náš klub má být otevřenější, komunikativnější a férovější než v minulosti a ani to není úplně důstojné a neosobní. Druhá věc je, že trenér Kopecký by zase neměl takovéto věci rozebírat na veřejnosti. Za mě jsou to věci, které nám dělají mínusové body u veřejnosti i uvnitř fotbalových kruhů.

A ještě dotaz ke skladbě kádru: Fotbalisté by měli být na vrcholu svých sil mezi 24-27 rokem (mladší by museli být nadprůměrní, aby se této kategorii vyrovnali, a starší už jsou zase ”vytěžení”). Proč v této věkové skupině prakticky nemáme žádné hráče – Mišůn je na odchodu, z dvojice Valeš/Rakovan může být na hřišti je jeden, Daníček hraje minimálně a hrají pravidelně Nový a Ikaunieks. Tím výčet hráčů v této věkové kategorii končí.

A co se týká děkovačky, tak na podzim se stávalo (dřív se to nestávalo), že do závěrečné děkovačky začala hrát muzika a tím děkovačka nebyla prakticky slyšet (navíc když lidi v kotli ubývají…).

Nešlo by při nástupu fotbalistů na trávník pouštět nahrávku „Povstaň, jsi-li Jihlavák“ (ta by se mohla nahrát třeba spolu s fanoušky) než ta „komerční“ hymna, která se nedá zpívat. Abychom měli něco jako Baník či Liverpool, kdy lidi drží šály a zpívají.

Děkuji za odpovědi.

Odpověď:
Dobrý den, k Vaší první otázce se nebudu dlouze rozepisovat, a to z toho důvodu, že nechci zbytečně rozpitvávat něco, co je pro mě a pro FCV uzavřenou kapitolou. Abych odpověděl, vyjádření trenéra je zkreslené a neodpovídá skutečnosti. K trenérovi jsme se z mého pohledu zachovali více než férově a jeho některá vyjádření po odchodu z klubu jsou pro mě z lidského pohledu velkým zklamáním. Rozhodně tedy jeho angažmá neskončilo sms. Pokud jde o věkové složení kádru, máte pravdu, že nám chybí střední generace. Dnes například přichází z Bohemky Buchta, kterému je 25, který do této kategorie zapadá. Přišel Kamso Mara, kterému je 23, Levin, kterému je 22. Určitě nebudeme schopni přivést několik hráčů v této kategorii, budou nám muset dorůst. Za podnět ohledně muziky do děkovačky díky, budeme řešit. Pokud jde o nástup na hřiště a hymnu, vedeme k tomu diskuze uvnitř klubu, uvidíme, kam se to bude posouvat. Nějak změnu bych udělat chtěl. FCV do toho!
Pavel
21.1.2018, 20:27
 
Pavel Buchta, Slavia Praha - pracovitý kluk s touhou vyhrávat, Šilhavý i Trpíšovský si ho nesmírně chválí. Nestálo by za úvahu hostování? Je to hráč pro finální fázi hry.

Odpověď:
Dobrý den Pavle, Pavel Bucha je určitě nesmírně talentovaný hráč a má potenciál hrát ligu již ve svém mladém věku. Jako již v minulosti nemohu komentovat dopředu naše záměry na hráčském trhu :) FCV do toho!
21.1.2018, 18:24
 
Dobry den,rad bych se zeptal jak to vypada se Schumacherem a jestli je v nasem hledacku moznych posil hrac Kayamba z Opavy.Podle me je to rozhodne zajimavej hrac,urcite by se nam hodil nejen kvuli sve rychlosti sledujeme ho? Byl by to Kauf!
Diky nepreji si nic jinyho nez at se Fcv dari.

Odpověď:
Dobrý den Pepo, uděláme vše pro to, aby Till Schumacher přestoupil do FCV a je to na dobré cestě. Kayamba je určitě zajímavý hráč, ale není v našich silách ho přivést. Do Opavy přišel v létě, má dlouhodobou smlouvu a Opava je potřebuje v boji o postup do 1. ligy.
Pavel
20.1.2018, 14:23
 
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soumrak-fotbalovych-skautu-do-15-let-budou-posily-podle-pocitace-kupovat-vsichni-41887

Dobrý den,

již v předchozím příspěvku jsem se o analýze dat zmiňoval. Pan Dobiáš i trend v Evropě mne ujišťuje, že tato věc bude neodmyslitelnou součástí každého klubu. Pojďte toho využít již teď v hledání mladých talentů a k jejichž zpeněžení. Je to jedna z cest, jak nebýt jen závislý na PSJ.

Odpověď:
Dobrý den Pavle, jak už jsem Vám odpovídal minule, FCV při příchodech hráčů analýzu dat využívá a spolupracuje s externím dodavatelem těchto služeb. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že na základě analýzy dat nelze přivádět hráče zadarmo a obratem je zpeněžovat za velké peníze. Každý hráč něco stojí a pokud přichází zdarma, je třeba platit peníze hráčovi za podpis smlouvy, nebo mají své požadavky agenti. Pokud se píše, že lze takto přivádět hráče za minimální náklady a tito hráči budou v budoucnu skvělí, tak je třeba si uvědomit, že takové náklady jsou minimální třeba pro Slávii, nebo Spartu, ale ne pro FCV. Tyto minimální náklady jsou třeba 50.000 Euro. Tyto kluby mohou přivést pět takových hráčů každý rok nebo půl rok s tím, že třeba 2-3 se třeba i za pár let prosadí. FCV si toto dovolit nemůže. My můžeme přivést třeba jednoho. S příchodem zahraničních hráčů je spojena řada dalších nákladů a je pro nás problematické přivést hráče, který požaduje třeba 3.000 Euro čistého s tím, že ho tu budeme 3 roky připravovat jako třeba Sparta Bonyho. To je pro nás ekonomicky neúnosné, protože požadavky těchto mladých hráčů odpovídají požadavkům našich nejlépe placených hráčů, kteří hrají stabilně ligu. Je to opravdu na delší diskuzi. S analýzou dat pracujeme, hráči jako Mara a Levin jsou takto prověření a máme v plánu to dále rozvíjet. FCV do toho!

Další stránky
1234>>
 
Fanzóna
Aktuálně

Nabízíme řadu možností, jak získat vstupenky na Teplice

Vysočina učinila první krok na těžké cestě za záchranou, když senzačně porazila Slavii! Teď musí splnit další úkol – zdolat Teplice! Velkou pomocí pro jihlavské fotbalisty budou vaše dlaně a hlasivky, přijďte je v sobotu 3. března od 15 hodin v důležité bitvě podpořit! Vždyť společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky? Celý článek

 
Servis
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.