Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

M-soft
 

Ptejte se: Jan Staněk – ředitel a místopř. představ. klubu

Jan Staněk, ředitel a místopředseda představenstva FC Vysočina, je připraven zodpovědět veškeré dotazy, které se týkají všech složek fungování klubu. Děkujeme za zájem.


Formulář dotazu
prosím nevyplňovat text příspěvku:
jméno:
email:
Zobrazit: Otázky | Odpovědi
 

Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 14 odpovědí v této kategorii celkem.

3.12.2017, 18:18
 
dobry den.chci se zeptat setrva nadale na trenerske lavičce p.kopecky a jak hodnoti te vykon hraču děkuji.

Odpověď:
Dobrý den Marku, výkon hráčů byl strašný. Složení realizačního týmu i hráčského kádru budeme teprve řešit, ale o všem budeme včas fanoušky informovat ;) FCV do toho!
dotaz
2.12.2017, 17:32
 
Dobrý den,
nebojte se, nebudu vás vyzývat k rezignaci, jen se slušně ptám na to, co s tím budete Vážený pane řediteli vy i vedení dělat:
16.FC Vysočina Jihlava 10 bodů ???
Nejhorší výsledek v historii FCV v I. lize!!!
Není na čase přiznat chyby??? Kromě vedení, včetně vás, tento průšvih většina fanoušků již delší dobu předpovídala, protože kvalita kádru na I. ligu nestačí!!!
Kosmetické změny v kádru situaci nevyřeší! Buď kádr výrazně posilte (třeba i díky jednorázové finanční injekce akcionářů) nebo férově přiznejte, že se zde bude za rok hrát II. liga. A proboha už si přestaňte nalhávat jak jste skvělý, jak kvalitní kádr zde je, přestaňte kritizovat diváky, že se zde už několik let hraje I. liga a fanoušci si toho neváží atd. (zejména tiskový mluvčí si v tom dlouhodobě libuje a dělá FCV medvědí službu).
Nashle v lepších časech!

Odpověď:
Dobrý den, děkuji za pozitivní přístup alespoň v začátku Vašeho dotazu. Jsem ten poslední, kdo by nebyl ochoten přiznat chybu. Stejně tak jsem já nikdy neříkal, že bychom byli skvělí a úžasní. To ode mě nikdy neuslyšíte. Velmi dobře si uvědomuji (a nejen já) všechny naše slabiny. Intenzivně pracujeme na jejich odstranění. Ke změnám v zimě dojde, budeme o nich včas všechny informovat. Chtěl bych se ohradit proti tomu, že by kdokoliv z klubu kritizoval diváky. I Vámi zmiňovaný tiskový mluvčí se snaží pouze o to, aby si diváci uvědomili, že je těžké fotbal na Vysočině dělat na prvoligové úrovni a aby na to nezapomněli. Každý má právo kritizovat, co se mu nelíbí a kdykoliv, ale je dobré na určité věci nezapomínat, třeba kde byla Vysočina před dvaceti lety. Za tu dobu se dost změnilo k lepšímu. Jinak jsem připraven si s Vámi o všem osobně pohovořit. Klidně napište na jan.stanek@fcvysocina.cz a sejdeme se ;)
2.12.2017, 17:10
 
DOBRY DEN p.STANĚK.MOC PŘEDEM ZDRAVIM z BYSTŘICE n/PERN. A MAM PRO VAS JEDNU UPŘIMNOU OTAZKU.CHCI SE VAS PROSIM ZEPTAT CO SE OPRAVDU DĚJE UVNITŘ KADRU FC VYSOČINY PROČ JSOU SAME ŠPATNE VYSLEDKY.BUDOU UVNITŘ KADRU BĚHEM ZIMNI PŘESTAVKY NEJAKE ZMĚNY A DOSTANE SE MUŽSTVO KONEČNĚ DO HERNI POHODY.NA FOTBALOVE ZAPASY JIHLAVY SE BOHUŽEL NEDOSTANU TAK FOTBAL SLEDUJI Z INTERNETU.PŘEJI MNOHO USPĚCHU A DOBRE VYSLEDKY DĚKUJI MAREK ZAMĚSTNANEC FIRMY PSJ.

Odpověď:
Dobrý den, mužstvo do herní pohody dostanou především výsledky a ty jsou mizerné. Je na vedení klubu a na trenérech, aby přes zimu došlo k oživení mužstva. Jeho složení budeme určitě řešit. Hráčům nejsou výsledky jedno, ale na hřišti se neumí řada z nich obětovat tak, jak to vidíme v jiných mužstvech. To je v rozporu s principy, na kterých chceme a budeme mít založený tento klub. Kdo to nepochopí, nebo toho není schopen, dříve či později odejde. Za přání úspěchu děkuji, držte nám palce dál. Věřím, že jsme na dně, od kterého se můžeme jen odrazit a také se od něj odrazíme. Pěkný den Marku.
dotaz
24.11.2017, 21:23
 
Vážený pane řediteli, odvoláte trenéra, nebo sportovního managera? Nebo vy sám konečně přiznáte své chyby? Z 15 zápasů trapných 10 bodů a těžký los na jaře. V jakémkoliv jiném klubu v takové situaci by byl v dobrém slova smyslu oheň na střeše, jen v FCV je pohoda a klídek, rep. trapné fráze, hráči bojují, mají smůlu atd. Dnes ani ta snaha nebyla, a i když v některých zápasech byla, tak je to k ničemu, když kvalita není na I. ligové úrovni. V budování A kádru se udělaly hrubé chyby, a není to jen o penězích, ale schopnosti resp. neschopnosti. Vy jste, ale neomylní, chyby si nepřipouštíte, přicházíte tak o diváky, sponzory, když nebyla ochota investovat více do kádru (odchod Hronka, bez náhrady, i když v kádru je jen jediný hráč schopný dát gól), aby se ušetřilo, tak se sestupem určitě ušetří - ztráta x mil. Kč. To je výsledek vaší skvělé práce. Pád do II. ligy, letos už mu neuniknete!!!Děkujeme, ale na takovou frašku nebudeme chodit - názor stovek bývalých fanoušků FCV.

Odpověď:
Dobrý den, rozumím tomu, že byste si přál zázrak na počkání a pokud ne na počkání, tak do dvou týdnů. Bohužel takto v životě ani ve fotbale věci nefungují. Přestože chápu Vaše naštvání z letošního podzimu, musím Vám oponovat v tom, že já i sportovní ředitel jsme v klubu velmi krátkou dobu a tudíž považuji Vaší již opakovanou výzvu k rezignaci minimálně za předčasnou. Mohu Vás ubezpečit, že uvnitř FCV rozhodně není pohoda a klídek, což jsme již během podzimu dali několikrát veřejně najevo. Ani nemám pocit, že bychom vykládali na potkání, že jsme neomylní, ale to je věcí názoru. Pokud jde o tento kádr, ten již několikrát ukázal, že fotbal hrát umí. Bohužel několikrát také herně propadl. Je úkolem trenérů, aby se opakovala ta první varianta a ta druhá nikoliv. Odchod Hronka jsem již několikrát komentoval a mohu jen zopakovat, že to byla nutnost, a to z několika důvodů. Pokud máte vůči mně konkrétní výtky, pak na ně rád budu reagovat, stejně jako na případné dotazy. FCV do toho!
jan
31.10.2017, 21:44
 
Napsal jste hezký článek, nicméně tento klub neunesl množící se kritiku, pravda i vulgární příspěvky, kterých bylo minimum, na špatné výkony před pár lety na oblíbeném anonymním foru a toto zrušil a následně s omezením registrací obnovil. V současné době forum prakticky nefunguje. Většina nestojí o to dávat své jméno a telefon k dispozici. Vulgární příspěvky jdou jednoduše smazat. Zůstala pachuť nepřijmout kritiku od fanoušků, přestože anonymních. Jsem fanoušek FCV několik desetiletí od 1.A třídy.

Odpověď:
Dobrý den Honzo, děkuji za podnět, budeme nad tím přemýšlet. Ale dovolím si nyní oponovat. 1) proč bychom měli vynakládat energii na mazání anonymních vulgarit? Vždyť naše stránky čtou i mladí fanoušci, to bychom museli fórům neustále hlídat, zda tam zrovna někdo nedal něco vulgárního. 2) Všichni dáváme své údaje takřka denně k dispozici na různých místech a ani nám to nepřijde. Pokud se ale máme podepsat pod svůj názor, pak nám to vadí. Je to správně? 3) Do diskuzního fóra nikdo nemusí dávat své skutečné jméno - jde si jej vymyslet. Email jde také založit s anonymním označením. Jediné, co vkládáte je telefon - pouze kvůli autorizaci. Nemyslím si, že bychom z fanoušků tahali nějaké zásadní informace. Já jsem za kritiku rád, je potřebná, neustále připomíná, kde a v čem je třeba se zlepšovat, co fanouškům vadí. Myslím si, že úbytek aktivity na fóru souvisí také s tím, že se řada lidí přesunula při komunikaci s klubem na facebook nebo jiné sociální sítě. Děkuji za Vaší věrnost. FCV do toho!
Ondra
29.10.2017, 20:15
 
Dobrý den, pane řediteli, uvažuje klub v blízké době rekonstrukci nebo zvýšení kapacity stadionu? Díky za odpověď a hodně štěstí do dalších zápasů.

Odpověď:
Dobrý den Ondro, děkuji za přání. Dokud nebude stadion hotový kompletně, pořád budeme myslet na to, jak ho krok po kroku dodělat. Bohužel Jihlava má v tomto směru obrovský dluh nejen vůči fotbalu, ale i vůči hokeji a i jiným sportům. Sportovní infrastruktura se zde desítky let zanedbávala a současné vedení města těžko může vykouzlit stovky milionů korun. V blízké době (tedy v roce 2018) k žádným stavebním úpravám určitě nedojde. Nejde tak ani o zvýšení kapacity, ta je dostačující, ale jde o to dobudovat stadion tak, aby splňoval požadavky 21. století.
dotaz
20.10.2017, 18:41
 
Vážený pane řediteli, buďte soudný a rezignujte na svůj post, situaci absolutně nezvládáte!!! Kde skončili peníze za Hronka ?, měla přijít náhrada, jen jedno z mnoha hrubých chyb, i když nejen vaše, ale celého vedení.

Odpověď:
Dobrý den, podle času, kdy jste pane "neznámý" psal Vaší výzvu, byla psána na konci prvního poločasu pátečního utkání. I mnou v té době cloumaly obrovské emoce, tudíž částečně chápu Vaše naštvání. Pokud byste i nadále na svém požadavku trval, zklamu Vás. Nebudu utíkat od rozdělané práce. Pokud máte konkrétní výtky k mé práci, sem s nimi. Pokud mě chcete vinit ze špatných přihrávek, nebo zahozených šancí, nejsem tím správným adresátem takových výtek. K Vašemu dotazu - peníze za Hronka skončili v rozpočtu klubu a jsou určeny na mzdy zaměstnanců, odměny hráčů, údržbu stadionu, na úhradu účtů za elektřinu, vodu, plyn atd. atd. Náš klub, stejně jako jiné menší kluby je, byl a bude závislý na prodeji hráčů. Jako fanouška mě to taky štve a mrzí, ale to je asi tak vše, co s tím mohu dělat. Je na trenérech, aby nám vždy našli v jiných klubech a nebo vychovali nového Hronka, Vydru, Tecla nebo Masopusta. Fakticky pak za Hronka ani náhrada přijít nemohla, neboť ho Zlín kupoval poslední den přestupního období. Nabídka byla dobrá a nešlo jí odmítnout.
8.10.2017, 01:09
 
Dobrý den pane řediteli,
Nebylo by od věci zkusit sehnat silného zahraničního partnara pro klub? Myslím tím Činu,Azerbajbžán, nebo blízký východ( Qatar,UAE, Bahrain).

Odpověď:
Dobrý den Jaryne, myslím, že sehnat takového partnera by si přáli všechny kluby první a druhé ligy. Je však prakticky nereálné přesvědčit takového zahraničního partnera pro podporu klubu mimo velké evropské soutěže, pokud se nejedná o takové legendy jako je Sparta nebo Slavia. Neustále se snažíme lákat a přesvědčovat nové partnery z různých odvětví, na Vysočině, mimo Vysočinu, ale je to komplikované.
jarda h
7.10.2017, 15:35
 
dobrý den,

je super, že se objevil nový sponzor v podobě DMka. Co se týče stadionu, cesta Karviné by mohla být inspirací. Jedná se o jednoduchý malý útulný stadion, který by nám bohatě stačil. Určitě postavit tak malé tribuny blízko hřiště není moc drahé, zvlášť když je vlastníkem FCV stavební firma :)

Odpověď:
Dobrý den Jardo, cest, jakými se dá do budoucna jít, je nespočet. Jen pro informaci, cena výstavby stadionu v Karviné byla 300 mil. Kč. To už také není zrovna málo. Můj názor je, že stadion v Jihlavě je v prvé řadě třeba uzavřít a myslím, že nám nezbude, než budovat po částech. Na řadu by tedy měla přijít tribuna za brankou, kde je nyní zcela nedůstojný sektor hostí, jehož jedinou výhodou je, že je tak daleko, že nám hostující fanoušci nemohou nic hodit na hřiště. Stadion je ve vlastnictví města a je třeba najít cestu nejspíše postupné výstavby placené městem, krajem, z dotací a možná soukromým investorem. Jako nereálné vidím, že by se stavba realizovala jen na náklady některého akcionáře. To není ekonomicky obhajitelné, pokud tam nebude nějaký komerční záměr.
petr (petr@fcv.cz)
5.10.2017, 08:09
 
Dobrý den pane řediteli,

nešlo by zajistit na zápasové rozhovory kvalitnější techniku, protože ten zvuk z videí je občas dost nekvalitní a zbytečně to kazí práci lidí, co si s tím dali práci (na dnešní dobu by mohla být videa i ve vyšší kvalitě a s lepšími grafickými doplňky (ty žluté popisky nevypadají úplně profesionálně, hezky to vždy má uděláno ta externí firma SB, ale tam beru, že to dělají nárazově) - ale to taky beru, že jsme limitováni grafickými programy či kvalitou kamer a postupně se to zlepšuje, ale ten kvalitnější zvuk by měl být základ).

Nešly by také s oceněnými osobnostmi (oceněnými permice před sezonou permice) být udělány rozhovory třeba videohovory - zejména se spoluzakladatelem klubu by určitě byl zajímavý.

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli se nepokoušíte oslovovat narodní či nadnárodní koncerny a jestli se daří uspět v jejich oslovování? V loňské sezoně z finančního hlediska nebyla sezona vůbec vydařená, tak jestli se daří situace stabilizovat?

A ještě dotaz ohledně stadionu. Nebylo by lepší kdyby se místo na Jihlavu ”velké” stavby rezignovalo na dostavbu dalších 3 tribun stejných té jedné stávající za brankou, protože to je asi na podmínky Jihlavy nereálné a místo toho zkusit na stranu, kde je Vipka dostavět od hřiště po střechu Vipky tribunu (podobná úroveň jako staré hlavní tribuny). Ve stejné výšce tribunku za branku a zrekonstruovat stávající starou tribunu ve stavu jakém je bez výstavby nové tribuny (k této staré tribuně se taky posunulo hřiště, aby nebyla tak daleko od něj jako jako je ve stávajícím stavu). Měli bychom tak ze 3 stran menší tribunky a jednu velkou tribunu za brankou. Cenově by už to mohlo být reálné, náš stadion by se uzavřel (lepší atmosféra, lidé by byli blíž hřiště). Jediná ”kaňka” by byla, že by ze 3 stran vypadal stadion jinak než z jedné, ale oproti současnému stavu by to bylo mnohem lepší.

Děkuji za odpovědi a ať se Vám u nás daří.

Odpověď:
Dobrý den Petře,
1. Snažíme se obecně zkvalitňovat tento servis pro fanoušky a hledáme zdroje pro zajištění kvalitnější techniky. Zatím se nám však nepodařilo najít partnera, který by nám v tomto pomohl. Souhlasím s Vámi, že videa od SB Corporation mají vysokou kvalitu a za toto partnerství jsme strašně rádi. Je radost dívat se na práci profíků v tomto oboru.
2. Děkujeme za zajímavý námět. Již delší čas o tom přemýšlíme a zkusíme to posunout k realizaci.
3. S velkými společnostmi se komunikovat snažíme, musím však říct, že z jejich strany je zájem se zapojit jen velmi malý. Obecně v Jihlavě a na celé Vysočině je řada velkých firem s vysokými zisky, které se staví k vrcholovému sportu (nejen k fotbalu) zcela zády. V podstatě je vůbec nezajímáme. Přitom je to i jejich zodpovědnost za to, aby mládež sportovala a aby měla vzory, aby jejich zaměstnanci měli zábavu atd. Aby měla výchova mladých sportovců na Vysočině smysl, musí hrát fotbal i hokej nejvyšší soutěž. Je to proto, aby kluci z menších měst a vesnic mohli mít sen hrát první ligu. Na to jsou však potřeba peníze na trenéry, na pomůcky, na provoz hřišť a i na profi hráče... Klub není soukromý projekt a hračka akcionářů a města Jihlava. To samé platí o Dukle. Je třeba přijmout fakt, že nejvyšší soutěž bude na Vysočině hrát jedině FCV a Dukla a musí to být kluby celé Vysočiny, z jejichž práce budou žít i menší kluby. Stačí se podívat na to, že většina hráčů, kteří táhnou naše divizní MSFL kluby prošla FCV. Pokud samozřejmě nepřijde třeba do Třebíče nějaký šejk :), tak jinde zázemí na nejvyšší soutěž není. Přece nikdo na Vysočině nechce jezdit do Brna nebo do Budějovic. To musí pochopit i velké firmy, které sport nepodporují. Rozhodně nechceme brát partnery menším klubů, protože i ty je strašně moc potřebují. Věnujeme skutečně hodně času shánění nových partnerů a doufáme, že se situace zlepší. Pomoct nám musí ale i hráči na hřišti.
4. Variant, jak dál nakládat se stadionem, máme v hlavě určitě víc. Problém je samozřejmě v tom, že Dukla je na tom ještě hůře než my a náš stadion nyní obecně požadavky na první ligu splňuje (kromě některých bezpečnostních výhrad k sektoru hostů). Rozhodně nechci, abychom dopadli jako Hradec Králové, kde se snaží o stavbu 20 let. Za tu dobu se v Jihlavě udělalo dost. Mám v hlavě nyní alespoň jednu variantu, na kterou se zaměříme, pokud by nevyšly varianty větší. Tato varianta by nás výrazně posunula a náklady by byl mezi 30-40 mil. Kč.

Další stránky
12>>
 
Fanzóna
Aktuálně

Staněk: Aktuální situace si žádá dřívější zahájení plánovaných změn

Fotbalisté FC Vysočina mají za sebou nejhorší podzimní sezónu během dosavadních sedmi ročníků, v nichž klub působil v nejvyšší soutěži. Jihlavský tým, který vede kouč Ivan Kopecký, přezimuje na poslední 16. příčce HET ligy se ziskem pouhých deseti bodů z šestnácti zápasů. Ředitele Jana Staňka jsme se zeptali nejen na jeho hodnocení skončené... Celý článek

 
Servis
Facebook
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2017 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.