1.kolo, neděle 28.7.2002, 16:30
2:0
(0:0)
PardubicePardubice

Góly: 59. Šebek, 90. Frolda, ŽK: Pacholík, Šebek - Kaciáň, Adam, Švach, ČK: 67. Šourek (Pardubice)
Diváci: 1600
FC Vysočina: J. Bartoš 2 - Bratršovský 2 (54. Frolda), Večeřa 1,5, Slavík 1,5 - P. Bartoš 2 (78. O. Šourek), Veselý 2, Vladyka 2, Ryška 2, Vaculík (13. Pacholík 1,5) - Kaplan 2,5, Šebek 1.
Pardubice: Raba - Němeček, Vrba, R. Šourek, Třasák - Švach (66. Bosák), Adam, Pavlík (71. Bakeš), Kaciáň - Brzezina (51. Bukač), Bednář.

Ti, kdo zůstali u vody přišli o velmi svižnou a zajímavou jihlavskou ouverturu II. fotbalové ligy.

V prvním poločase se šance rodily z centrů a množství standartek. Leč ani dvojice Vladyka - Ryška, ani soupeřova vozba Šourek - Pavlík neproměnili. Domácí měli přece jen mírně na vrch a byli nebezpečnější. Perníkový chrám se poprvé zatřásl ve 21. minutě, kdy Bartošovu střelu srazil hostující bek do vlastní svatyně. Hlavní sudí ovšem posoudil asistentův zvednutý praporek jako mrtvý ofsajd a tak se nakonec šlo do kabin bez branek.

Druhý díl ovládli domácí a v 59. minutě, po cizelérském Vladykově pasu, odcentroval přesně Bartoš a Šebek poslal hlavou míč do protipohybu jinak výtečného Raby. Vysočina se dál prosazovala důrazem a přehledem středových hráčů a Pardubice až na několik krátkých pasáží nedokázaly ujařmit taktovku. Navíc po vyloučení Šourka (v 67. minutě sestřelil Šebka) byli domácí v početní výhodě. Vysočina se výsledkového razítka dočkala v 90. minutě, kdy po odvráceném rohu poslal Šebek do šance střídajícího Froldu a ten z rohu pokutového území mazácky překonal Rabu.

1.kolo | FC Vysočina - Pardubice | 2:0
16.kolo | Pardubice - FC Vysočina | 1:2