Olomouc BOlomouc B
2.kolo, pátek 2.8.2002, 16:30
3:2
(3:1)

Góly: 4. M. Ekwueme, 30. Spáčil, 72. Laštůvka - 65. Večeřa, 88. vlastní Glos Ž.K.: Spáčil, Hudec, Štrbík - Večeřa, Gottwald
Diváci: 550
Olomouc B: Kučoukov - Spáčil, Čep, Krajčovič, Glos - Štrbík, M. Ekwueme (55. Hudec), Laštůvka, Ševela - Vyskočil (65. Rojka), P. Ekwueme (46. Krpec).
FC Vysočina: J. Bartoš 3,5 - Frolda 3 (46. Bratršovský 3,5), Večeřa 2, Slavík 2 - P. Bartoš 2,5, Ryška 3, Vladyka 3,5 (60. Gottwald 2), Veselý 3 (46. Hošťálek 3), Pacholík 2,5 - Šebek 1,5, Kaplan 2.

Posílená olomoucká juniorka zahájila v kvapíkovém tempu a zaskočení hosté se ocitli pod neočekávaným tlakem. Ve 4. minutě si Bartoš došel až na penaltu pro centr Ševely, ale míč pouze vyboxoval k M. Ekwuemu, který ho ze třiceti metrů efektně přeloboval. S postupem času sice Vysočina vyrovnala hru, ale po půlhodině inkasovala další kuriózní gól. Brankář Bartoš si sice před dotírajícím P. Ekwuem dovolil kličku, ale odkop nasměroval na kopačky obránce Spáčila, který ho od půlící čáry opět pohotově přehodil.

Druhou půli již Jihlava začala aktivně. V 50. minutě vyhlavičkoval Šebkovu bombu z prázdné branky Krajčovič. V 61. si ve vápně nerozuměli Bratršovský s Večeřou, který musel faulovat Vyskočila, ale Bartoš Laštůvkovi penaltu zlikvidoval. V 65. našel Gottwald z trestného kopu hlavu Večeři a hosté se vrátili do hry - 2:1. Jenže v 72. po rychlém brejku nestačil Bratršovský pokrýt Laštůvku, který křížnou střelou svůj penaltový omyl napravil. Závěr byl hektický. V 84. nastřelil domácí Štrbík tyč a dvě minuty před koncem si centr Hošťálka srazil Glos do vlastní sítě.

2.kolo | Olomouc B - FC Vysočina | 3:2
17.kolo | FC Vysočina - Olomouc B | 4:0