30.kolo, středa 4.6.2003, 16:30
2:2
(0:1)
1.HFK Olomouc1.HFK Olomouc

Góly: 54. Baštař, 79. Kaplan - 3. Gába, 59. Spáčil. Rozhodčí: Závodný. ŽK: Juračka - Mydlo, Kořínek.
Diváci: 380
FC Vysočina: Bílek 2 - Kotrys 3, Juračka 4 (55. Brabec 2), Šourek 3 - Veselý 2, Pacholík 2,5 (68. Zimčík), Baštař 3, Bartoš 2,5 - Vladyka 3 - Kaplan 2 (79. Kovář), Hošťálek 4.
1.HFK Olomouc: Kořínek - Štěpanovský, Henkl, R. Kaščák, Voral - Pavlinský (57. Lukáč), Šnajdr, Gába (86. Florian), Mydlo - Pinkava (31. M. Kaščák), Spáčil.

Vysočina začala velmi ospale. Varování Pavlinského z úvodní minuty do boční sítě nebrala vážně, a tak přišel za chvilku trest. Ve 3. minutě Pinkava nádhernou přihrávkou vysunul Gábu a při jeho akci si Bílek připadal zbytečný - 0:1. Jihlava hrstku nejvěrnějších diváků v první půli potěšila jen jednou. Po rozehraném signálu Vladykou Kotrys našel hlavu Hošťálka, ale ta mířila před brázdnou brankou pánubohu do oken. Olomoučtí o sobě dali vědět také ze standardky. Role centrujícího hráče se skvěle zhostil Spáčil, role spalovače hlavičkující Henkl.

O přestávce přišly v jihlavské kabině od trenéra Pivarníka hromy a blesky, ale na hřišti to příliš znát nebylo. Mohlo být ještě hůře, kdyby se Mydlo v 50. špatně nezorientoval a našel před zívající svatyní dvojici osamocených spoluhráčů. V 54. minutě však Pavlinský naivně ve vápně stáhnul Veselého a Baštař se z penalty nemýlil. Jenže za pět minut Šnajdr využil nešikovnosti střelce vyrovnávající branky a penaltu kopali i hosté. Spáčil nekompromisně zvýšil na 1:2. Již před tím však do hry přinesl oživení střídající Brabec a ten se zasloužil o vyrovnání. V 79. minutě učebnicově uvolnil Kaplana, který mazácky pod padajícím Kořínkem zařídil rozlučkovou remízu 2:2.

15.kolo | 1.HFK Olomouc - FC Vysočina | 0:1
30.kolo | FC Vysočina - 1.HFK Olomouc | 2:2