6.kolo, neděle 18.9.2005, 16:30
1:0
(1:0)
MostMost

Góly: 14. Perniš. ŽK: Zúbek, Vladyka, Heide – Škerle, Škoda, Pilař. Rozhodčí: Jára – Zlámal, Pokorný.
Diváci: 2200
FC Vysočina: Rzeszoto – Heide, Vojtíšek, Kadlec, Liška – Veselý (85. Šourek), Vladyka, Zúbek, Štohanzl (64. Malínek) – Kaplan (73. Lovětínský), Perniš. Trenér: Večeřa
Most: Svoboda - Houšt, J. Novotný, Škerle, J. Procházka – Macek (81. Boček), Škoda (76. Čížek), Pilař, Hruška – Jendruščák (55. Brzezina), H. SIegl. Trenér: Bičovský

Historicky první domácí výhru v nejvyšší soutěží oslavili fotbalisté Vysočiny v duelu nováčků s Mostem. O jejich vítězství 1:0 rozhodl gól slovenského útočníka Perniše ze 14. minuty. Most ani na třetí pokus na hřišti soupeře nedokázal bodovat. Oba týmy se výborně znají ze společného působení ve druhé lize a Jihlava si dnes chtěla vylepšit bilanci z posledních deseti utkání, v nichž porazila Most jen v jediném případě. A hlavně se chtěla po minulých domácích prohrách s Příbramí a Libercem revanšovat před svými fanoušky a tříbodovým ziskem se odpoutat ode dna tabulky. Kouč Jihlavy Večeřa dnes poprvé v sezoně postavil od začátku na hrot útoku obě útočné věže Kaplana s Pernišem a jeho tah se domácím znamenitě vyplatil. Už ve 14. minutě bek Heide unikl po pravé straně, po jeho centru prohrál mostecký gólman Svoboda souboj s Pernišem a slovenský útočník po 261 minutách ukončil jihlavský střelecký půst. Perniš se navíc v pátém utkání mohl radovat ze svého premiérového zásahu v české lize. Jihlavané na trávníku vládli a děravou mosteckou obranu provětrávali dál: ve 23. minutě pálil těsně vedle Veselý, o tři minuty později po Kaplanově přihrávce pálil jen do gólmana a festival zahozených šancí zakončil deset minut před poločasem nepřesně hlavičkující Vojtíšek. Jihlavě se nakonec málem krutě vymstila hluchá chvíle ve 40. minutě, jenže kanonýr Siegl nejprve mířil těsně vedle a po další jihlavské hrubce zneškodnil Mackovo sólo brankář Rzeszoto, který dnes dostal poprvé přednost před Vorlem. Po poločase se obraz hry změnil: Jihlava se upjala k hájení těsného náskoku a Most se mocně rval o vyrovnání. Už sedm minut po pauze se znovu vyznamenal brankář Rzeszoto, který odvážným pádem pod nohy sebral šanci Pilařovi. Mostecký kapitán měl za deset minut možnost na reparát, ale jeho trestný kop tentokrát těsně obletěl domácí branku. Mostečtí po nezdarech na Spartě a na Slovácku toužili poprvé v sezoně venku bodovat a potvrdit stoprocentní bilanci z domácích zápasů. Severočeši se v závěru nastěhovali před jihlavské pokutové území, ale Houšť dvě minuty před koncem po Pilařově centru znovu narazil na bezchybného Rzeszota.

6.kolo | FC Vysočina - Most | 1:0
18.kolo | Most - FC Vysočina | 2:1