8.kolo, neděle 16.9.2001, 16:30
3:1
(1:1)
1.HFK Olomouc1.HFK Olomouc

Branky: 50. a 68. Šebek, 27. Hošťálek – 5. Nečas, Žluté karty: Ryška, Večeřa, Tržil, Šebek – Řehák, Kaščák, Čakajík, Schuster, Nečas
Diváci: 1350
FC Vysočina: Bartoš – Kadlec – Večeřa, Tržil - Sláma, Kufa, Slavík, Ryška (75. Koníř), Vaculík (60. Bratršovský) – Šebek, Hošťálek. Trenér Miloslav Machálek
1.HFK Olomouc: Janků – Kaščák – Řehák (34. Henkl), Schuster – Čakajík, Nechvátal (57. Pavlinský), Nečas, Lošťák, Šavrňák – Derco (46. Faldyna), Drulák. Trenér Karel Trnečka

Jihlavští fotbalisté se vzpamatovali z porážky ve Vítkovicích a poradili si s rivalem posledních let 1. HFK Olomouc. Není bez zajímavosti, že se tak stalo až po třech posledních vzájemných duelech, ze kterých Vysočina vytěžila pouhý bod.

Hrdinou zápasu byl Ladislav Šebek. Pětadvacetiletý fotbalista ve druhém poločase dvakrát překonal brankáře HFK Olomouc Marka Janků; už před pauzou však byla za faul na něj nařízena penalta, kterou sice Lubomír Slavík nadvakrát neproměnil, ale Aleš Hošťálek dorážkou před gólmanem vyrovnal na 1:1. Utkání sice začalo krásným volejem domácího Ryšky hned ve druhé minutě hry, ovšem o několik desítek vteřin později překonal po chybě jihlavské obrany Bartoše v bráně Vysočiny Emil Nečas - 0:1. Tedy stejný hráč, který v našem dresu odehrál podzim 2000.

"Začali jsme dobře, hned ve čtvrté minutě jsme se dostali do vedení, ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát," prohlásil po zápase nespokojený olomoucký kouč Karel Trnečka. "S ohledem na náš vítězný zápas doma s Plzní před týdnem si asi někteří hráči mysleli, kdovíjak nejsou dobří," dodal se smutnou ironií hostující trenér. Vysočina srovnala po necelé půlhodině hry, kdy při Slavíkově pokutovém kopu brankář Janků dělal co mohl - dvakrát míč vyrazil - ale na Hošťálkovu střelu už neměl. Pět minut po přestávce Miloslav Kufa lahůdkovým pasem poslal po křídle Šebka a ten krásnou ránou k tyči dával na 2:1. Stejní aktéři si vyměnili míč v 68. minutě a Šebek svou druhou trefou definitivně pečetil zaslouženou jihlavskou výhru. "O výsledku rozhodl druhý gól soupeře, který podle mě padl jednoznačně z ofsajdu," postěžoval si Trnečka. "Po dlouhé době jsem byl opět spokojen s naším výkonem, který se blížil těm parametrům, které jsme předváděli v minulé sezóně," řekl lodivod domácího týmu Miloslav Machálek. "V naší hře byla konečně bojovnost, nasazení, vzájemná spolupráce. Jakmile jsme dali druhou branku, věděl jsem, že soupeř už to bude mít hodně těžké. Projevila se naše vůle po vítězství," spokojeně pravil Machálek.

8.kolo | FC Vysočina - 1.HFK Olomouc | 3:1
23.kolo | 1.HFK Olomouc - FC Vysočina | 0:1