JablonecJablonec
24.kolo, neděle 16.4.2006, 17:00
0:0
(0:0)

Rozhodčí: Handlíř - Goňa, Drastík. ŽK: Kordula - Lovětínský, Kopic, Vojtíšek, Vladyka, Malínek.
Diváci: 3021
Jablonec: Špit - Pončák, Hrotek (14. Kordula), Svojtka, Glos - Kiša (81. Musil), Hušek, Baranek, Weber - Lafata, Smíšek (89. Nulíček). Trenér: Petr Rada.
FC Vysočina: Rzeszoto - Šourek, Vojtíšek, M. Kadlec, Kopic - Veselý (54. Malínek), Vladyka, Pacholík (82. Kaplan), Lovětínský, Svoboda - Vácha (54. Perniš). Trenér: Karel Večeřa. Na lavičce zůstali: Tulis, Liška, Peška.

Vysočina v Jablonci dosáhla na nevídanou již sedmou remízu 0:0 v jednom soutěžním ročníku. Zároveň svoji sérii utkání bez výhry zaokrouhlila na nelichotivých deset... Pro zranění do zápasu vůbec nezasáhli Bartoš, Demeter, Heide a především Zúbek. Navíc v zápase Jihlava pro středečn í duel se Spartou bohužel ztratila vyžlucené duo tvořivých hráčů Vladyka - Lovětínský.V prvním poločase měli domácí několik slibných šancí. Jako první se v dobré pozici ocitl Kiša, ale brankář Rzeszoto jeho úmysl vystihl. Ve 14. minutě musel odstoupit pro zranění jablonecký stoper Hrotek, na hřiště přišel Kordula a Hušek se stáhl ze zálohy do obrany. Pak po Kišově přihrávce zakončoval Baranek, ale Rzeszoto byl připraven. Jihlavský brankář byl pozorný i ve 28. minutě po Kordulově hlavičce. Kordula měl šanci také po prvním jabloneckém rohu, po němž se dostal nekrytý ke střele hlavou, ale mířil těsně vedle šibenice. Hosté v první půli zahrozili jen jednou, když ve 40. minutě Vácha vypálil se slibné pozice mimo. Největší šanci poločasu ale měli ještě Jablonečtí ve 45. minutě. Lafatova hlavička zřejmě směřovala do sítě, avšak jihlavský Vojtíšek míč zasáhl a střela v síti neskončila. Na střely na branku vyhrál Jablonec v první půli 6:0. "Jihlava, i když je poslední v tabulce, je nepříjemným soupeřem, ale remíza na domácím hřišti je prostě ztrátou. Měli jsme šance rozhodnout zápas, zejména v závěru prvního poločasu. Zřejmě jsme ale v minulých zápasech urazili štěstí a teď se nám to vymstilo," poznamenal jablonecký kouč Petr Rada. Po přestávce se však domácí hráči netrefili mezi tyče ani jednou. Při vší snaze nenacházeli zbraň na zodpovědnou defenzivu Jihlavy. Příležitosti naopak přicházely na straně hostů. V 57. minutě zahrál Hušek malou domů k brankáři Špitovi, který před dobíhajícím protihráčem chytil míč do ruky a Jihlava zahrávala nepřímý kop v pokutovém území. Rozehraný míč však napálil Kadlec do hráče ve zdi. Pak mohl zahrozit Jablonec, ale po Weberově centru a Barankově hlavičce skončil míč na horní části sítě Rzeszotovy branky. Nejblíže gólu byla Jihlava v 74. minutě. Nejprve Lovětínský z 25 metrů táhlou střelou trefil břevno a odražený míč hlavičkoval tísněn obráncem taktéž do břevna Perniš. Další šanci zmařil Špit Pacholíkovi, jenž se dostal blízko od branky k odraženému míči. Poslední příležitost v zápasu měl Jablonec: Lafata vysunul Baranka, ten však nestačil nabrat potřebnou rychlost a jeho šance skončila jen rohovým kopem. "My jsme byli v tom prvním strašně pasivní a vlastní zbabělostí jsme téměř žádali Jablonec, aby nás potrestal. Po přestávce a po dvojím střídání se to zlepšilo, začali jsme zlobit a měli jsme šance," poznamenal jihlavský kouč Karel Večeřa. "Jakkoliv jsme si ale vybrali štěstí v prvním poločase, tak při nás nestálo v tom druhém." Dokud žijeme, budeme se rvát "O přestávce nám trenér promluvil dost od plic. Zase nám chybělo štěstí, ale pořád máme o co hrát," pravil Michal Lovětínský, autor málovídané dělovky. Dát gól, to je pro Jihlavské prokletí. "Jestli se sázíme, nebo nějak hecujeme? To ne, ale mluvíme o tom dost. Tohle byla škoda. Hráli jsme líp než minule s Boleslaví, byl to fotbal nahoru dolů," řekl Lovětínský. V příštím utkání proti Spartě bude chybět kvůli žlutým kartám. A s ním i Vladyka. "Rozhodčí to tak posoudil," nic nenaděláme," krčil kouč rameny. Jak vidí šance na záchranu? "Žijeme. A dokud žijeme, budeme se rvát."

11.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 1:1
24.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 0:0