28.kolo, sobota 29.4.2006, 19:00
3:0
(1:0)
OlomoucOlomouc

Branky: 32. Kopic, 53. Peška, 83. Perniš. Rozhodčí: Šedivý - Pospíšil, Slavík. ŽK: Perniš, Kopic - Špiláček, Horáček, Rýdel. ČK: 72. Hudec.
Diváci: 1652
FC Vysočina: Rzeszoto - Veselý, Šourek, M. Kadlec, Kopic - Malínek (65. Svoboda), Vladyka (59. Pacholík), Zúbek, Lovětínský - Perniš, Peška (77. Liška). Trenér: Večeřa.
Olomouc: Lovásik - Horáček (46. Kaščák), Kovář, Hudec, R. Hubník - Randa, Rýdel (65. J. Schulmeister), Špiláček (46. Vepřek), Onofrej - Šultés, Babnič. Trenér: Uličný.

Vysočina zvládla nesmírně důležité utkání proti Olomouci excelentním způsobem. Poprvé v Gambrinus lize zvítězila o tři branky a svojí hrou a bojovností dokázala, že mezi českou elitu má své místo oprávněně. Jihlava hrála prim po většinu utkání a svou ofensivu tentokráte dokázala zúročit i brankově. Olomoucký tým zanechal na soupeřově trávníku hodně rozpačitý dojem, navíc přišel o vyloučeného Hudce. Zápas se hrál na těžkém podmáčeném terénu a během první půle za vytrvalého deště. Přesto si do ochozů našla cestu velmi slušná návštěva, která v atraktivním večerním čase svým hráčům vytvořila velmi dobrou atmosféru. Stínem utkání jsou obdržené čtvrté žluté karty pro Kopice a Perniše, což těmto hráčům vystavuje stop pro duel v Mladé Boleslavi. Jihlava pasivního soupeře zaskočila hned od úvodních minut aktivitou a snahou o útočnou hru. Už v 6. minutě hlavičkoval Kadlec po Vladykově centru nad branku. O tři minuty později obránci Olomouce chybovali podruhé a sólový únik Perniše zlikvidoval až včasným vyběhnutím brankář Lovásik. Olomouc hrála po většinu zápasu v defenzivě, spoléhala se pouze na občasné protiútoky. Tlak se podařilo domácím fotbalistům zúročit ve 32. minutě. Po Vladykově rohovém kopu se dostal si na míč naběhl mladý obránce Kopic a hlavou skóroval. Zaznamenal tak svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži. Po obdržené brance Olomouc otevřela více hru, kvalitně kombinovala a častěji se pouštěla do útočení, Jihlava však soupeře nepustila do vážnější akce. Trenér Olomouce Uličný v poločase sáhl ke dvěma střídáním a hosté začali po přestávce více útočit. Výsledkem aktivity ale byla pouze jediná vážnější šance, když Kovář našel v 57. minutě přesnou přihrávkou do uličky Onofreje a jeho střela po teči jihlavských zadáků těsně minula branku. Aktivní Vysočina se ale nenechala zaskočit a v 53. minutě přidala druhou branku. Lovětínský přesně odcentroval z levé strany a našel hlavu útočníka Pešku, který nádherně trefil do levého horního kouta Lovásikovi svatyně. Zaznamenal tak druhý gól během čtyř dnů. Fotbalisté Vysočiny si pak už hlídali náskok. Situaci jim ulehčil obránce Hudec, který v úniku srazil střídajícího Svobodu a uviděl v 72. minutě červenou kartu. Zápas dostal v závěru jednoznačný charakter. Hosté se smířili s porážkou a v pohodě hrající Jihlava ještě zvýšila svůj náskok. Tečka za skóre přišla v 83. minutě. Liška obral o míč chybujícího Hubníka, našel Perniše a ten při postupu tří domácích hráčů na jednoho olomouckého volil překvapivou střelu místo přihrávky – 3:0! „Výsledek je pro nás krutý. Hráli jsme dobrý fotbal. Oboustranně se hrál dobrý, takový anglický, fotbal. K našim hráčům mám jen jednu výtku a to neproměňování šancí,“ zhodnotil utkání trenér Sigmy Petr Uličný. „Tady kolegovi Kájovi Večeřovi to přeju. Za tento poctivý výkon si jeho chlapci výhru zasloužili,“ uzavřel hodnocení Uličný. „Musím souhlasit s Petrem. Olomouc hrála velice kvalitně. My jsme ke kvalitě utkání také přispěli. To štěstíčko, které nám dřív chybělo, jsme dnes měli, konečně nám to tam začalo padat. Jen aby nám to vydrželo,“ zhodnotil utkání ze svého pohledu domácí kouč Karel Večeřa.

14.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 1:2
28.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 3:0