24.04.2018, Ondřej Šourek

Cenná výhra se silnými Vítkovicemi

Cenná výhra se silnými VítkovicemiVe velmi dramatickém utkání se hrál pohledný fotbal s šancemi na obou stranách. Jihlavští se brzy dostali do vedení, to jim však nevydrželo dlouho. V průběhu utkání postupně domácí odskočili na rozdíl dvou branek, snížení a závěrečný tlak hostí na jejich vítězství však už nic nezměnil.

22.kolo, sobota 21.4.2018, 11:00
3:2
(2:1)
VítkoviceVítkovice

Branky: 3. Křišťál, 34. Svoboda T., 61. Šteffl – 32. Twardzik, 77. Tížek
Diváci: 72
FC Vysočina: Mastný – Svoboda T. (74. Lát), Pejřimovský, Mikuška, Křišťál – Urbánek – Pavlík (53. Lokvenc), Šteffl (64. Trojánek), Ritter (53. Svoboda A.), Řezáč – Křivánek (40. Crha)

Kamil Průša: „Vstup do utkání se nám vydařil a hned ve třetí minutě jsme po standardní situaci šli do vedení, když se po centru Šteffla hlavou prosadil Křišťál. Postupem času se však více do hry začal dostávat soupeř, který nás hlavně uprostřed hřiště přehrával. Ve dvou případech nás musel podržet Mastný. Ani toto nás však neprobralo a nechali si vyrovnat. Naštěstí jsme chvíli po vyrovnání předvedli pohlednou akci na levé straně, odkud aktivní Křišťál přihrál Svobodovi, který nás opět poslal do vedení a stanovil na poločasových 2:1. Ve druhé půli nám směrem dopředu pomohl střídající Adam Svoboda, po jehož akci navýšil naše vedení Šteffl. Mrzí mě, že jsme si závěr utkání zbytečně zkomplikovali a nechali si snížit. V závěru jsme s vypětím všech sil nejtěsnější výhru uhájili. Této výhry si všichni považujme. Nebylo vůbec jednoduché porazit Vítkovice, které na jaře uhráli o jeden bod více než my a obdrželi pouze jednu branku. Porazili jsme opravdu kvalitního soupeře!“