06.03.2011, Jaroslav Wollmann

Do jarních odvet vstoupila Vysočina remízou

Do jarních odvet vstoupila Vysočina remízouFotbalisté Vysočiny odjeli do Varnsdorfu s cílem přivést tři body. Samotné utkání příliš gólových šancí nenabídlo, a tak se oba soupeři rozešli smírně po bezbrankové remíze 0:0. Svěřenci trenéra Josefa Vrzáčka si tak v prvním jarním kole proti houževnatému a bojovnému soupeři připsali jeden bod. V tabulce jim prozatím patří čtvrtá pozice.

Diváci: 800
Varnsdorf: Porcal - Kotiš, Pimpara, Stehlík, Jordák (85. Mach), Procházka J. (88. Klavík), Jakobovský, Hozda, Chod, Rudnytskyy (89. Kulhánek), Ježdík
FC Vysočina: Uvarenko - Veselý, Tlustý, Halama, Šilinger - Gába (55. Görner), Karlík - Gabriel, Dort (82. Kosak), Kopic - Mešanovic (68. Bača).

Ten, kdo v soutěži probíhající na webu FC Vysočina tipoval, že Varnsdorfu nastoupí stejná jedenáctka, která odehrával ligovou generálku proti juniorce Dynama, tak ten se nemýlil. Ani na lavičce nebyli připraveni marodi Gavrić, Šimonek a Kučera a též scházeli Dolejš, Krutý a Vaculík, kteří stále ještě mají tréninkové manko.

Zatímco však proti Českým Budějovicím jihlavský tým na umělé trávě předváděl pohyblivý kombinační fotbal, tak na nerovném povrchu ve Varnsdorfu jeho hra trpěla. Prakticky celou první půli se hra odehrávala mezi šestnáctkami a šancí bylo minimum. Domácí potvrzovali pověst houževnatého a bojovného celku a v úvodní části měli častěji míč na kopačkách. Na varnsdorfské straně bylo možné za nebezpečný označit pokus Jordáka a na straně druhé střelu Gabriela.

Druhá část přinesla o poznání zajímavější podívanou. Hra Jihlavy se výrazně rozpohybovala, fotbalisté Vysočiny začali kombinovat po zemi a vytvořili se územní převahu. Aktivnější hra hostí samozřejmě přinášelo lepší prostor pro domácí brejky a tak se ve varnsdorfské Kotlině hrál dobrý fotbal. První vzrušení přinesla 51. minuta, kdy  došlo ke skluzu Šilingera na pronikajícího záložníka Rudnytskyyho v blízkosti pokutového území, ovšem sudí viděl jako první kontakt jihlavského beka na míč. V 64. minutě se do míče krásně opřel střídající Görner, ale brankář Porcal jeho pokus dokázal vytěsnit na roh. Po něm se hned dvakrát v řadě dostal do dobré střelecké příležitosti Gabriel, ale v obou případech trefil tvrdě pouze bránící domácí hráče. Na druhé straně přišla v 69. minutě největší šance Slovanu v zápase. Na levé straně vápna se hnal za míčem Jordák a podél vybíhajícího Uvarenka zamířil těsně vedle Uvarenkovy levé tyče. O 2 minuty později už někteří diváci i hráči viděli gól. Ve vápně se dostal k míči Veselý, tvrdě a pohotově vypálil, jenže Porcal jeho ránu skvěle vytěsnil. Následovala série tří velice nebezpečných rohů, které nakonec pro Varnsdorf pohromu nepřinesly. Zejména závar při tom druhém volal z jihlavského pohledu po brance. Závěrečná desetiminutovka přinesla zdržování na straně domácích a úpornou snahu na straně Vysočiny. Góly či větší šance však už nedorazily. Zajímavý duel tak skončil asi zaslouženou dělbou bodů.