13.02.2012, Miroslav Fuks

Dynamo si v generálce vylámalo zuby na Vysočině!

Dynamo si v generálce vylámalo zuby na Vysočině!Fotbalisté českobudějovického Dynama si ke generálce před víkendovým startem Gambrinus ligy pozvali celek FC Vysočina. Nakonec dokázali odklidit sníh na trávníku na stadiónu na Střeleckém ostrově a tak si oba týmy užili první letošní duel na přírodním trávníku. V něm se radovali hráči FC Vysočina, kteří potvrdili svoji velmi dobrou zimní formu. Jediný gól zaznamenal z přímého kopu v 59. minutě Tomáš Kučera. Domácí mohli vyrovnat z pokutového kopu, který však Jaromír Blažek vyrazil!

Č. BudějoviceČ. Budějovice
přát., pondělí 13.2.2012, 15:00
0:1
(0:0)

Góly: 59. Kučera
Rozhodčí: Jílek - Peterka, Eibl
Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Lengyel, Řepka, Machovec - Klesa, Otepka (46. Rýdel), Javorek, Sandro – Řezníček (60. Němec), Ondrášek (75. Hudson)
FC Vysočina: Blažek - Obert, Tlustý, Halama, Šilinger - Helísek, Velický, Kučera, Gabriel (46. Jungr) – Mešanović (46. Tecl), Sedláček.

Kouč Roman Pivarník do utkání nasadil zcela odlišnou jedenáctku, než byla ta, která v sobotu zdolala Pardubice. Tento zkušenější výběr do utkání vstoupil velmi aktivně a domácí Dynamo přehrával. V 8. minutě se po chybě Krajčíka do obrovské šance dostal Mešanovic, který šel sám na Daňka. Snažil se udělat budějovickému brankáři kličku, ten však byl ve vzájemném souboji úspěšnější. O tři minuty se tentýž útočník dostal do další příležitosti po nedorozumění v obraně Jihočechů, ale jeho střela byla nepřesná. Aktivnější Vysočina byla znovu blízko branky ve 27. minutě, kdy se volný kop po faulu na Helíska snesl k hlavičkujícímu Velickému, jehož pokus skončil těsně nad brankou. Na druhé straně se do palebné pozice dostal Otepka, ovšem gólman Blažek jeho přízemní střelu dobře chytil. Ve 29. minutě přišla další šance Jihlavy. K odraženému míči se dostal Gabriel, jehož střela ale nenadělala Daňkovi problémy. Ve 35. minutě se ke střele po rychlém protiútoku dostal Helísek, mířil ale nad bránu. Ve 37. minutě přišla první velká šance domácího týmu. Po faulu na Klesu kopal Sandro přímý kop přímo na hlavu Lengyela, ten ale v gólové pozici nechal vyniknout Blažka. Na druhé straně se ve 43. minutě pokusil o odpověď Kučera, jenže i jeho rána šla mimo tři tyče. Do konce první půle už branka nepadla, ovšem v jejím závěru byl hodně blízko úvodní trefě zápasu Rezníček. Sandro pro něj vybojoval míč a budějovický útočník šel sám na Blažka. Pokusil se o kličku doleva, ale Blažek ho skvěle vychytal.

Do druhé části vběhli ve žlutém čerství fotbalisté Tecl a Jungr a byli to opět hosté, kteří hýřili aktivitou. A v 59. minutě se dočkali zasloužené vedoucí branky! Po faulu na Tecla kopal v nadějné pozici přímý kop Kučera a jeho přízemní rána byla zdí tečována do protipohybu Daňka - 0:1. Hráči v purpurových dresech poté zvýšili obrátky. K tvrdé střele z hranice vápna se dokonce dostal stoper Řepka, ale jeho pokus byl zablokován. Vrchol snažení Dynama přišel v 70. minutě, kdy sudí zapískal penaltu za jihlavskou ruku. K ní se postavil útočník Ondrášek, ovšem Blažek jeho polovysokou ránu vyrazil! O 2 minuty později se po centru Sandra dostal k hlavičce Klesa - mířil nad. V 77. minutě se do zajímavé šance ve vápně dral Tecl, ale Řepka stihl velmi dobře zasáhnout. Závěr zápasu přinesl křečovitou snahu domácího prvoligového celku, která však k ohrožení jihlavské branky nevedla. Zápas se už spíše dohrával. Vysočina získala další cenné zimního povzbuzení a výhru nad prvoligovým protivníkem. Jaromír Blažek se dočkal první vychytané nuly v jihlavském dresu.

15.kolo | FC Vysočina - Č. Budějovice | 1:0
29.kolo | Č. Budějovice - FC Vysočina | 2:1