29.09.2006, Jakub Mezlík

Faldyna hattrickem sestřelil Bohemians!

Faldyna hattrickem sestřelil Bohemians!Fotbalisté FC Vysočina navázali na výsledek v Třinci a na domácí půdě 3:0 zdolali nováčka se slavnou minulostí Bohemians 1905. Zápas by galapředstavením kanonýra Petra Faldyny, který v zápase zkompletoval hattrick! Spokonení museli být i početní domácí fanoušci, kteří si užili kvalitní fotbal ve skvělé atmosféře.

9.kolo, pátek 29.9.2006, 19:00
3:0
(1:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Branky: 12., 53. a 85. Faldyna. Rozhodčí: Kovařík - Pelikán, Hájek. ŽK: Šourek - Uchytil, Škoda, Vágner.
Diváci: 1700
FC Vysočina: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý (43. Malínek), Vladyka, Pacholík, Svoboda (86. Vácha) - Peteřík (68. Cihlář), Faldyna.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Škoda, Lukáš, Uchytil - Kotyza (61. Růžička), Vágner, Dian, Held (28. Bartek) - Divecký, Slezák (66. Kulvajt).

Domácí hráči do utkání vstupovali s cílem potvrdit dobrý výkon a skvělý výsledek z Třince a především se rehabilitovat před svými fanoušky po předchozích neúspěších. Trenér Bokša dal důvěru třinecké sestavě, pouze vyžluceného Lovětínského ve středu zálohy nahradil Pacholík, který na podzim poprvé nastoupil v základní sestavě. V průběhu utkání byl bohužel nucen sáhnout k vynucenému střídání Veselého, který odstoupil s nataženým lýtkovým svalem.

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný, ovšem postupem času získávala Vysočina převahu. Hodně jí pomohl úvodní gól, který padl ve 12. minutě po Vladykově rohovém kopu, kdy se míč odrazil k Faldynovi a ten ho z voleje poslal k tyči. Jihlava poté kontrolovala hru a ve 25. minutě už mohla vést o dvě branky, ale Demeter trefil po Veselého přízemním centru jen tyč. Míč se odrazil k Peteříkovi, jehož hlavička následně olízla horní tyč. Na nepříznivý průběh zareagoval trenér hostí Busta střídáním chybujícího Helda, kterého nahradil Bartek. Ten se prakticky vzápětí ocitl v největší šanci Bohemians v celém utkání – na malém vápně ho našla křídelní přihrávka, ovšem on trestuhodně přestřelil. V závěru první půle se ještě dostával do šance Peteřík, ale jeho střela byla sražena na roh.

V úvodu druhé části zahrozili hosté po úniku Diana, toho ale v poslední chvíli čistě zastavil Šourek a v 53. minutě se skóre změnilo opět na jihlavské straně. Petr Faldyna dostal na hranici šestnáctky míč a nádhernou křížnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil skóre na 2:0! Dvoubrankové vedení vneslo do hry Vysočiny lehkost a klid. Domácí měli i v dalším průběhu jasně navrch a vytvářeli si další šance. V 70. minutě se Malínek řítil do šance, ale místo střely volil nahrávku, tu hosté odrazili na roh. Z něj byl blízko hattricku Faldyna, ale jeho hlavičku Sňozík zlikvidoval na brankové čáře. Střelec zápasu se však hattricku přeci jen dočkal, když hlavou v 84. minutě usměrnil do sítě přesný centr Demetera.