21.08.2016, Juniorskaliga.cz - Petr Jindra

Hradci Králové podlehla i juniorka

Hradci Králové podlehla i juniorkaDvojzápas proti Hradci Králové vyzněl výsledkově jasně ve prospěch Votroků. Po sobotní prvoligové porážce podlehli jihlavští fotbalisté i v rámci Juniorské ligy a to v poměru 1:2 (0:2). Mladíci FC Vysočina zároveň utrpěli třetí porážku v řadě. Za domácí výsledek korigoval v závěru proměněnou penaltou Marek Šerý.

Diváci: 60
FC Vysočina: Rakovan – Včelka, Tlustý (4. Vedral), Beseda, Pedro (46. Dujmović) – Vitásek, Svatík (78. J.Novotný) - Záviška, Fulnek, Fiala (46. Sargsyan) - Pěnkava (64. Šerý).
Hradec Králové: Ordelt – Václavek, Holeš, Nosek, Zbudil (72. Fenz), Brokeš (78. Chocholatý), Habrman, Novák (87. Dostál), Vobejda, Krátký (83. Vyšehrad), Hynek

Do zápasu lépe vstoupili Východočeši. Skoro to vypadalo, jako by ponuré počasí Jihlavany uspávalo. U míčů byli později, chvílemi byli velice statičtí, jako by bez zájmu a chuti do hry. Přestože byli posíleni hned o tři hráče A-týmu, ani jejich přítomnost nestačila. Zvlášť když byl ve čtvrté minutě nucen opustit trávník Tlustý. Pouhých osm minut diváci čekali na úvodní branku duelu. Hradeckou akci z levé strany vyšperkoval Novák, který parádní ranou skoro do růžku Rakovanovy branky poslal votroky do vedení. Vstřelená branka jako by byla živou vodou pro hostující celek. Bíločerní měli najednou spoustu sil a velký herní elán. Jihlavu prakticky nepouštěli do šancí. A když už, tak je bez problémů řešil gólman a kapitán v jedné osobně Ordelt. Ve 26. minutě se Hradec radoval podruhé. Faulovaný Habrman rozehrál standardní situaci vskutku parádně. Načechraným centrem našel  Noska a jeho hlavička, která prošla mezi nohama gólmana Rakovana, znamenala navýšení královéhradeckého vedení. To Jihlavané na svou velkou šanci dlouho čekali. Dočkali se až šest minut před poločasem, kdy Fialův pokus mířící do prakticky odkryté branky zastavil skluz královéhradeckého obránce. Do poločasu se nic dalšího neudálo, Hradec tak odcházel do kabin s příjemným dvougólovým náskokem.

V kabině Jihlavy bylo patrně dusno. Došlo k dvojímu střídání a najednou i domácí začali být aktivní. Hra se vyrovnala a chvílemi už i Jihlavané ohrožovali východočeskou branku, kterou střežil pozorný Ordelt. Přesto měli v rozmezí 57. a 70. minuty větší šance hosté. Nejprve Novák, jehož skluzová střela těsně minula jihlavskou svatyni. A pak Zbudil, který zhruba z penaltového puntíku nastřelil pouze Rakovana. Postupem času se stupňoval tlak Jihlavy, která pravidelně střídala a doplňovala tak síly. To nelze říct o hostech, kterým naopak docházely. Přesto kouskování hry kvůli střídáním zrovna nenahrávalo atraktivitě duelu a šancím Vysočiny. Její aktivita se dočkala ocenění až v 90. minutě. Chvíli předtím Ordelt vytáhl parádní zákrok, po němž přišel závar v pokutovém území a faul. Exekuce penalty se chopil Šerý a snížil na 1:2.

"Do utkání lépe vstoupili hosté, pod což se podepsalo velmi brzké vynucené střídání stopera Tlustého. Hradci pomohl velmi brzký a šťastný vstřelený gól po střele ze střední vzdálenosti. Inkasovaná branka nás poznamenala. Nehráli jsme to, co jsme chtěli, neudrželi jsme míč v ofenzivní fázi a vyprodukovali jsme spoustu zbytečných ztrát. Navíc jsme ve 26. minutě inkasovali velmi zbytečnou druhou branku po standardní situaci. Pak jsme se dokázali zvednout a v závěru první půle jsme si dokázali vytvořit dvě nadějné možnosti, které jsme ale gólově nezúročili. Do druhého poločasu jsme vstoupili s velkou snahou, hrál se otevřený fotbal nahoru - dolů. Odměny jsme se dočkali až v závěru v podobě snížení stavu. Závěrečný tlak vyústil pouze ve střelu mimo tři tyče," řekl k zápasu trenér Jan Kameník.

4.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 1:0
18.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 3:1