03.03.2007, Miroslav Fuks

Jarní generálka skončila bez branek

Jarní generálka skončila bez branekTečku za zimními přípravnými zápasy a zároveň za týdenním soustředěním v Blšanech udělal přátelský zápas s domácím druholigovým FK Chmel. Zápas skončil bezbrankovou remízou, ovšem k výhře měli o něco blíže fotbalisté Vysočiny.

BlšanyBlšany
přát., sobota 3.3.2007, 11:00
0:0
(0:0)

FC Vysočina: Rzeszoto – Gebreselassie, Kadlec, Šourek (46. Vít), Cihlář – Veselý (72. Čermák), Vladyka (46. Gorol), Lovětínský (72. Ditrich), Malínek (80. Drga) – Faldyna (80. Šamánek), Svoboda (46. Rabušic)

Trenér Milan Bokša od začátku postavil sestavu, která se pravděpodobně hodně blíží očekávané sestavě pro jarní start II. ligy. Počítat v ní nemohl s dlouhodobě zraněným Balážem, s čerstvým marodem Kovaříkem a s Pacholíkem, který teprve začal naplno trénovat. Domácí kouč Přemysl Bičovský do základu nasadil mix talentovaných českých i zahraničních hráčů doplněný o velmi zkušené exmostecké tri gólman Svoboda, stoper Novotný a tvořivý záložník Pilař.
Úvod utkání byl vyrovnaný a vyznačoval se poměrně ostrou a agresivní hrou. Od 30. minuty si však Jihlava začala vytvářet trvalejší převahu a gólové šance. Ve 33. minutě unikl po levé straně Svoboda, hledal naběhnutého Faldynu, ale jeho záměr vystihl pozorný gólman Svoboda. O 8 minut později sudí Vysočině upřel jasný pokutový kop za sražení Svobody. a o chvíli později to byl opět agilní Svoboda, který v gólové šanci našel parťáka z útoku Faldynu, který však mířil těsně vedle. Domácí se soustředili na dlouhé nákopy a rychlé brejky.
Druhá půle byla vyrovnanější, hrálo se nahoru – dolů a výkon ofenzivních složek převyšoval ty obranné. Přesto se diváci v generálce na II. ligu gólu nedočkali. Blšany k němu měli blízko v 50. minutě, kdy šanci Chmelu na poslední chvíli uhasil odkopem Cihlář. Z následného protiútoku se mohl radovat Rabušic, ovšem gólman Svoboda ho vychytal. Za pozornost stál v 60. minutě velmi nebezpečný průnik Malínka a v závěru utkání hlavička Šamánka po centru Cihláře, která mířila jen těsně vedle.
„Výsledku dnešního utkání nelze přisuzovat velkou váhu. Pro nás je především důležité, že jsme v Blšanech absolvovali velmi vydařené herní soustředění. Připravovali jsme se na velmi kvalitních terénech, na úrovni byla regenerace a vyhnuly se nám i větší zdravotní komplikace. Snad bude bez následků dnešní zranění kapitána Vladyky, který odstoupil v půli utkání s nakopnutým kotníkem,“ řekl nám asistent trenéra Josef Vrzáček na zpáteční cestě ze soustředění do Jihlavy.