11.01.2010, Miroslav Fuks

Jihlava na úvod Tipsport Cupu prohrála

Jihlava na úvod Tipsport Cupu prohrálaFotbalisté FC Vysočina v prvním utkání základní skupiny Tipsport Cupu podlehli nejtěsněji 0:1 (0:1) pátému celku slovenské Corgoň ligy FK Senica. Jihlavský tým si v prvním představení zimní přípravy vytvořil více gólových příležitostí, ale v nich nebyl úspěšný. V utkání se představily téměř všechny potenciální posily včetně té nejnovější – záložníka Petra Kobylíka.

SenicaSenica
Turnaj, pondělí 11.1.2010, 13:00
1:0
(1:0)

Gól: 28. Belák
Senica: Kamesch (46. Fišan) - Kanté, Homola, Gajdošík, Čáp - Vrťo, Belák, Bajan, Podaný (84. Kitta) - Števko (73. Tarek), Gazet du Chattelier (62. Tae Hyeong)
FC Vysočina: Šimič – Veselý (46. Gabriel), Šimáček, Nesvadba, Gavrič – Karlík, Kobylík (75. Tlustý) – Dolejš, Zelinka (46. Gába), Krutý (46. Cihlář) – Simr.

Trenér Urban ponechal menší skupinu hráčů v Jihlavě, neboť regule turnaje umožňují nasazení pouze 17ti hráčů. Z nových tváří se tak nepředstavili pouze stoper Filip a levý bek Križan. Na druhé straně nenastoupil exjihlavský Petr Faldyna.
Na dobře připravené umělé trávě menších rozměrů se hrál bojovný fotbal s množstvím osobních soubojů. Vysočina si první šanci vytvořila už v 5. minutě, kdy Dolejš ideálně uvolnil Simra, ale ten ani nadvakrát gólmana nepřekonal. Soupeř se prosazoval díky fotbalovější záloze a dočkal se první a rozhodující branky. Ve 28. minutě se senický hráč dostal k odraženému míči zhruba 22 metrů a nechytatelně prostřelil vše před sebou – 1:0. „Druhá půle byla nadále vyrovnaná, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce jsme si vytvořili znatelnou převahu.Bohužel, nejprve hlavičkoval Simr po rohu těsně vedle a tentýž hráč šel po kolmici v 90. minutě sám na brankáře, ale opět se neprosadil. Přesto mohu být s výkonem a testem nových hráčů spokojen. Mnohé mi to naznačilo. Přesto je ještě na hodnocení potenciálních posil brzy,“ řekl po utkání kouč Luboš Urban.
Ten se do Bratislavy se svými svěřenci vrátí už ve středy, kdy od 13 hodin nastoupí proti Trenčínu.

Petr Kobylík (nar. 8.5.1985 - výška 180 cm, váha 77 kg) je bratrem známějšího Davida a někdejší velký olomoucký talent. Do prvoligového kádru se dostal na jaře 2004, ale v nejvyšší soutěži nastoupil pouze čtyřikrát. Na hostování v Kroměříži a za olomoucké „béčko“ odehrál 80 zápasů ve II. lize a vstřelil 8 gólů. V lednu 2007 tento ofenzivní záložník zamířil na hostování do druholigového slovenského Prešova. To se později změnilo v přestup a Kobylík se, v jednom dresu s Tomášem Kaplanem a Davidem Čepem, výrazně podílel na postupu do Corgoň ligy. V prvoligovém ročníku 2008/09 patřil ke stabilním kamenům týmu kouče Romana Pivarníka a vstřelil 2 branky. I na podzim 2009 začal v základní sestavě, ale v září se jeho spory s trenérem Pivarníkem vyhrotily natolik, že byl vyřazen z kádru.