25.05.2008, Miroslav Fuks

Jihlavskou tvrz nedobyl ani lídr tabulky!

Jihlavskou tvrz nedobyl ani lídr tabulky!Jarní domácí úspěšná série FC Vysočina pokračuje i po dnešním prestižním televizním duelu proti lídrovi druholigové tabulky. Bohemians Praha mohli v případě vítězství slavit postup do ligy, ovšem narazili na velmi dobře hrající jihlavský celek, který se radoval ze zasloužené výhry 3:1. Hosté od 16. minuty vedli po trefě Ibeho, Rabušic, Gabriel a Faldyna ještě do poločasu skóre dokonale otočili a připravili Bohemians porážku po šesti zápasech.

Diváci: 1550
FC Vysočina: Šimon - Sláma, Gába, Vepřek, Cihlář - Veselý, Lovětínský, Schneider, Gabriel - Rabušic (72. Böhm, 75. Vácha), Faldyna (90. Hušbauer).
Bohemians Praha: Winter - Macháček, Obermajer, Turtenwald, Janů - Zoubek, Adjei, Lukeš (63. Jandzik), Grznár - Ibe, Galbavý.

Tři body jsou o to cennější, že kouč Karol Marko musel před utkání řešit starosti se složením obrany. Při vyžlucení kapitána Kadlece a zranění dalšího stopera Tlustého dal důvěru dvojici Gába – Vepřek, kterou zkoušel již během zimní přípravy. Místo Vepřeka se na levého beka stáhl Cihlář, toho v záloze nahradil Gabriel a při karetním trestu Dupala obsadil post pravého halva zkušený Veselý.

Tým Bohemians plný zkušených harcovníků jako by na Vysočině svázala nervozita a vidina možné postupové oslavy. Přitom pro Pražany se zápas v Jihlavě vyvíjel nejlepším možným způsobem. Po úvodní územní převaze domácích už v 16. minutě si Nigerijec Ibe naběhl na rohový kop a s pomocí tyče pro Bohemians zajistil vedení. Branka měla pro hosty "prvoligový" přívlastek jen chvíli. Po dvou minutách nepokryli standardní situaci a jihlavský talent Rabušic hlavou zblízka vyrovnal. Tím hosty pořádně vykolejil, protože v následné hluché dvacetiminutovce ztratili celý zápas. Bohemians nestíhali rychlostně, přes jejich zálohu se na branku valil jeden útok za druhým. Deset minut před poločasem gólmana Wintra se štěstím přeloboval brazilský záložník Gabriel. Čtyři minuty po něm zkázu favorita dokonal nejlepší druholigový střelec Faldyna, jemuž připravil samostatný únik perfektní uličkou Rabušic.

Hosté jako by v poločase ztratili víru v možný zvrat. Lídr druholigové tabulky po přestávce zahrozil jen hlavičkou Ibeho, kterou skvěle vychytal Šimon, a přestože většinou hrál na jihlavské polovině, už se k nebezpečným akcím nedostal. Jihlavští po zbytek půle pozorně bránili, vyráželi do rychlých brejků a nakonec se dočkali cenného skalpu. Potvrdili skvělou domácí bilanci v jarních zápasech, v nichž ztratili body jen za remízu s Hlučínem. Nijak proto nevadí, že gólman Šimon přišel o výbornou domácí bilanci šesti zápasů bez inkasované branky.

13.kolo | Bohemians Praha - FC Vysočina | 3:3
28.kolo | FC Vysočina - Bohemians Praha | 3:1