22.05.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorka nestačila v Příbrami

Juniorka nestačila v PříbramiDuel dvou sousedů v tabulce Juniorské ligy vyzněl jednoznačně lépe pro Příbram. Oba týmy nastoupily poměrně výrazně posíleny o hráče prvního týmu, ovšem už po první půli bylo prakticky rozhodnuto, když domácí skórovali hned třikrát. Další dvě branky padly v závěru duelu a stanovily tak konečné skóre 4:1 (3:0). Čestný jihlavský úspěch zaznamenal Vojtěch Hron.

Rozhodčí: Klíma – Vít, Kubec
Příbram: Kočí – Břížďala, Linhart, Bazal, Krameš, Růžek, Květ, Laňka (83. Macek), Pecháček, Holý, Ayong (76. Šrain).
FC Vysočina: Kolář – Kryštůfek, Pedro (71. Fiala), Rychetník (46. Včelka), Mišůn (71. Beseda) - Vitásek, Šerý - Hron, Sargsyan (46. Pěnkava), Novotný - Duba. Náhradníci: Konrád.

Když se Příbram s Jihlavou utkaly na podzim, diváci se dočkali gólových hodů. Ve vzájemném utkání padlo šest gólů. O něco lepší vzpomínky měla Příbram, která na hřišti Jihlavy vybojovala bod a navíc ji v posledních třech duelech dokázala doma vždy porazit. Příbramští do utkání doslova vlétli a Vysočinu s trochou nadsázky ani nepustili k balonu. Postupem času se tak dostavily nejen šance, ale také góly. V šestnácté minutě se poprvé radoval Zdeněk Linhart, který se nemýlil po akci domácích po levé straně. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky. Hlavní rozhodčí Klíma nařídil ve prospěch Středočechů pokutový kop, který proměnil Denis Laňka. Ve čtyřiadvacáté minutě se pak podruhé prosadil Zdeněk Linhart a s nadějemi Vysočiny na bodový zisk to nevypadalo dobře.

Hosté vstupovali do druhého poločasu s tříbrankovým mankem a dvojím střídáním. Hra se o něco vyrovnala, přesto domácí drželi balon častěji na svých kopačkách. Osm minut před koncem duelu nakonec přidali i čtvrtý gól, když se podruhé v utkání prosadil také Denis Laňka. Poslední slovo ale přece jen měli hosté z Jihlavy, kteří vstřelili alespoň čestný gól, který znamenal snížení na 1:4 z jejich pohledu. Jediným střelcem Vysočiny v utkání byl Vojtěch Hron. Příbram tak zdolala na svém hřišti Jihlavu 4:1.

„Jsme velmi zklamaní. Po tomto utkání by se někteří hráči měli chytit za nos. Nezachytili jsme úvod duelu a rozmezí 16. až 24. minuty jsme inkasovali tři branky. Kupili jsme hrubé chyby v obraně, v defenzivní práci jsme byli nedůrazní a hráli jsme profesorsky. Hodně zbytečná byla penalta, kterou domácí zvýšili na 2:0. Hráči první půli prostě nezvládli a odflákli. O poločasu došlo k důrazné domluvě a prostřídání sestavy. Ve druhém dějství jsme výkon zlepšili a zaznamenali jsme čestný gól,“ řekl k utkání trenér Pavel Procházka.

15.kolo | Příbram - FC Vysočina | 0:0
29.kolo | FC Vysočina - Příbram | 1:1