11.09.2016, Juniorskaliga.cz

Juniorka se doma s Karvinou rozešla smírně

Juniorka se doma s Karvinou rozešla smírněJihlavský juniorský tým se po pěti porážkách v řadě dočkal bodového zisku, když se na domácí půdě rozešel smírně s Karvinou. Vysočina šla v první půli do vedení díky trefě Jana Závišky. Hosté však dobře vstoupili do druhé půle a dokázali Smržem vyrovnat na konečných 1:1 (1:0).

Diváci: 40
FC Vysočina: Rakovan (79. Kolář) – Včelka, Tlustý, Vedral, Dujmović – Vitásek (77. Bajer), Štěpánek (61. Kolčava) - Záviška, Šerý, Fiala (70. Sargsyan) – Šamánek.
Karviná: Pastornický – Novák, Strakoš (79. Putyera), Kania (89. Plesník), Toml – Dendis, Smrž, Sas, Macej, Karčmář – Jakubov.

Jihlava si chtěla spravit chuť z posledních pěti zápasu, ve kterých naplno ani jednou nebodovala. Proti byla Karviná, která naopak v posledním utkání dokázala porazit Budějovice. Ze začátku to skutečně vypadalo, že si Jihlava za vítězstvím jde a první šanci měl Fiala. Domácí celek poté zahrozil z rohového kopu, nicméně skóre se opět neměnilo. To se změnilo až po půl hodině hry, kdy se prosadil Záviška, ten o břevno využil práce ofenzivy celého týmu. Aktivní Vysočina mohla své vedení zdvojnásobit ve 37. minutě, ovšem proti Záviškově střele stálo břevno. Ke konci poločasu se zkoušela prosadit i Karviná, ale série rohových kopů neskončila vyrovnáním.

Hned v úvodu druhého poločasu se Karviné podařilo srovnat se soupeřem krok a to díky brance Smrže, který usměrnil za Mateje Rakovana odražený míč. V 53. minutě Jihlava opět vstřelila branku, ale dle rozhodčích byl Šamánek v ofsajdu a skóre tak zůstalo vyrovnané 1:1. K vedoucí brance nepomohl ani jeden z rohových kopů, kterých bylo na obou stranách dost. Nepříjemný moment přišel v 77. minutě, kdy po srážce s útočníkem zůstal ležet na zemi Rakovan a nakonec musel být střídán. Jeho náhradník Kolář ani na druhé straně Pastornický už však žádnou práci neměli.

„Do zápasu se nám podařilo velice dobře vykročit. Byli jsme aktivní, dokázali jsme si vytvořit šance, které jsme však nepřetavili v góly. Karviná hru postupně vyrovnala, ovšem právě v této fázi jsme paradoxně šli vedení, když Záviška skvělou střelou výborně vyřešil situaci jeden na jednoho. Tentýž hráč se ještě v prvním poločase prezentoval další nadějnou střelou, která se otřela o břevno. Do druhé půle jsme bohužel vstoupili nedobře. Hosté už ve 47. minutě vyrovnali a více ze hry měli i v dalších minutách. V závěrečné fázi utkání jsme převzali aktivitu a po některých akcích jsme byli blízko vítězné brance. Konečnou remízu lze každopádně hodnotit jako zaslouženou," okomentoval zápas trenér Jan Kameník, jenž doplnil informaci o zdravotním stavu gólmana Mateje Rakovana, jenž duel předčasně opustil po srážce s útočníkem v 79. minutě na nosítkách: „Matej v jihlavské nemocnici absolvoval veškerá vyšetření. Podle všeho by mělo jít jen o velice bolestivě naraženou kyčel. Měl by to vyřešit týdenní klid.“

6.kolo | Karviná - FC Vysočina | 3:0
20.kolo | FC Vysočina - Karviná | 2:4