12.03.2011, Miroslav Fuks

Juniorka si zastřílela proti Třebíči

Juniorka si zastřílela proti TřebíčiJuniorka FC Vysočina dnes sehrála předposlední přípravný duel před startem MSFL. Doplněna o několik hráčů z kádru „áčka“ zvítězila na půdě divizního HFK Třebíč přesvědčivě 0:5 (0:2), když úvodní branku zaznamenal Vojtěch Šandera a poté skórovali Jiří Fadrný, David Vacek, Elvin Mandžuka a Jan Kosak.

TřebíčTřebíč
přát., sobota 12.3.2011, 14:00
0:5
(0:2)

Góly: Šandera, Fadrný, Vacek, Mandžuka, Kosak
Třebíč: Beer (62. Rousek) – Svoboda, Komínek, Vejmelka, Chalupa – Smažil, (57. Florián), Chlup, Linhart (46. Křivánek), Čermák (60. Sedláček), Kostelecký (46. Durda) – Pacák (85. Smažil).
FC Vysočina B: Rožník – Gabriel (46. Mandžuka), Kryštůfek, Ptáček, Cihlář (70. Čížek) – Leligdon (46. Lovětínský), Fadrný – Šandera (75. Príborský), Vacek (62. Dobrovolný), Kosak – Tecl.

Jihlavské béčko předčilo třebíčské fotbalisty ve všech směrech, zejména v napadání a v soubojích o míč, z čehož vzešla jejich poměrně lehká a vysoká výhra 5 : 0. Domácí se nedokázali s agresivitou hostů nijak vyrovnat, chybovali v rozehrávce a Rožníkovu branku za celý zápas prakticky neohrozili.

Domácím se nepodařilo zachytit nástup hostí do utkání, kdy již ve 3. min. musel Beer v brance domácích vyrážet nebezpečnou střelu Kosaka na roh. Z následného rohu hlavičkoval Fadrný nad břevno domácí branky. V 8. min. domácí vyklidili střed pole, čehož využil hostující Šandera, který prošel téměř z půlky hřiště a střelou z hranice velkého vápna nedal Beerovi šanci – 0 : 1. Domácí se připomněli až v 20. min., kdy Pacák na hranici velkého vápna sklepl přihrávku Svobody pro Čermáka, ten však mířil pouze do náruče Rožníka. V 35. min. Jihlava zahrávala standardku z pravé strany, Gabriel přistrčil míč Šanderovi a jeho přihrávku před branku Beera  usměrnil do sítě domácích Vacek – 0 : 2.

I v druhém poločase měla na vrch Jihlava, kdy svoji převahu vyjádřila dalším gólem v 52. min. Šandera z pravé strany svým centrem za obranu domácích vyslal na zteč domácí branky Vacka a ten zvýšil na 0 : 3.  V 64. min. musel Rousek vyrážet na roh nebezpečnou hlavičku Tecla směřující pod břevno. Z následujícího rohového kopu se přesně trefil Manžuka a zvýšil na 0 : 4. Svoji převahu hosté korunovali v poslední minutě utkání brankou Kosaka, který po centru Dobrovolného z levé strany hlavou uzavřel skóre na konečných 0 : 5.

„Sehráli jsme kvalitní utkání, v němž jsme se konečně prosadili i střelecky. Dokázali jsme zúročit většinu našich gólových šancí,“ stručně zhodnotil zápas trenér Josef Morkus.