26.02.2018, Juniorskaliga.cz

Juniorka vybouchla v Karviné

Juniorka vybouchla v KarvinéJuniorský tým zažívá nepovedený vstup do jarní části. Po domácí prohře s Brnem (2:4) inkasoval šest branek na půdě Karviné. Vysokou jihlavskou porážku 6:2 (3:0) pouze zmírnily góly Tomáše Lorence a Nikolase Daníčka. Bohužel, mnoho šancí FCV zůstalo nevyužito.

KarvináKarviná
18.kolo, pondělí 26.2.2018, 13:00
6:2
(3:0)

Góly: 25. a 37. Lingr, 30. Duba (vl.), 64. Rokyčák, 73. Moskál (pen.), 85. Egri – 67. Lorenc, 77. Daníček
ŽK: Opluštil (VYS)
Rozhodčí: Dubravský – Boček, Dresler
Karviná: Ciupa – Bernatík, Egri, Lingr, Moskál (C), Řapek (87. Přibyl), Sas, Sorochenko (35. Coma), Weber, Štěrba (38. Rokyčák), Šisler.
FC Vysočina: Duba – Vrzal, Opluštil, Beseda, Vašíček (46. Karmazín) - Daníček, Nerad - Matulka, Smejkal (41. Mašić), Čáp – Svoboda (46. Lorenc).

Za mrazivého počasí se hráči na umělé trávě ve sportovním centru Kovona v úvodních minutách hledali. Jak domácí, tak hostující hráči se snažili hrát kombinačně, ale to jim příliš nešlo. Když už si dokázali vytvořit nějakou šanci, selhali v zakončení. Na první větší šanci si tak jedenadvacet statečných diváků muselo počkat až do sedmnácté minuty, kdy se hosté dokonce dostali do vedení. Tuto branku ale rozhodčí ještě pro předchozí ofsajd neuznali. O šest minut později už byl ale úspěšný domácí Ondřej Lingr, který se nejlépe zorietoval po menším závaru v pokutovém území Jihlavy. Domácí se brankou dostali do pohody a v třicáté minutě po dalším zmatku před brankou hostí se znovu radovali. Tentokráte střelu Egriho si srazil do vlastní branky hostující gólman Patrik Duba. To ale nebylo do konce prvního poločasu vše, neboť svou druhou brankou se prosadil znovu Ondřej Lingr. Karviná tak v prvním poločase udeřila během dvanácti minut celkem třikrát.

Druhý poločas začal tam, kde ten první skončil. Za chladného počasí bylo k vidění spousty rychlých přechodů do útoků, z kterých padaly branky. Nejprve se prosadil domácí Michal Rokyčák, o pár minut později korigoval za hosty Tomáš Lorenc. Po faulu na Rokyčáka v dvaasedmdesáté minutě z penalty přidal další branku Karviné v Pavel Moskál. V poslední čtvrthodině se skóre změnilo ještě dvakrát. Za hosty se dostal ke snížení Nikolas Daníček, který z malého vápna překonal domácího brankáře. Poslední slovo měl pak domácí David Egri, který využil přesnou přihrávku Webera. Karviná tak zvládla zápas proti Jihlavě a připsala si tři body za vítězství 6:2.

„V dnešním utkání jsme vyprodukovali příliš mnoho chyb v rozehrávce a byli jsme nedůrazní v osobních soubojích. Tyto aspekty jsou příčinou naší nepříjemně vysoké porážky. Přitom jsme si vyprodukovali množství šancí, které volaly po vstřelení branky a konečný výsledek mohly hodně změnit. Hned třikrát svoji příležitost nezužitkoval Matulka, dále neuspěli ani Beseda, Vrzal a Smejkal. S předvedeným výkonem jsme hrubě nespokojeni,“ neskrýval své rozčarování kouč Pavel Procházka.

1. | Karviná - FC Vysočina | 2:0
30.kolo | FC Vysočina - Karviná | 0:2