25.09.2016, Vojtěch Fuks

Mladší dorost U16 porazili na svém hřišti Hodonín

Tým U16 vedený trenérem Liborem Smejkalem, si nadále po devíti kolech, drží domácí neporazitelnost, díky svému výkonu porazili FK Hodonín 1:0 (0:0). Hlavnímu koučovi se vydařilo především střídání Filipa Vošmery, který dokázal v druhém poločasu rozhodnout zápas.

Diváci: 56
FC Vysočina: Wendl – Ma. Malata, Vraspír, Nováček (68. Geist), Novák – Šrámek, Samek (41. L. Trnka) – Zrůst (56. Růžička), Časta (30. Pojezný), M. Trnka (36. Vošmera) – Mirek Malata

"Do zápasu nastoupili hráči, kteří měli menší vytížení, tak aby mohli prokázat svoji kvalitu. Hned ve druhé minutě Šrámek vysunul kolmicí mezi obránci do úniku Mirka Malatu, kterého bravurně vychytal brankář. Paradoxně nejvíce šancí v prvním poločase měli hosté. V závěru nás podržel brankář Wendl, který zlikvidoval nebezpečnou hlavičku. Během prvního poločasu jsme udělali tři změny v sestavě a hra se mírně zlepšila, protože první poločas byl přímo strašný. Do samostatného úniku ve druhém poločase se dostal Vošmera, ale na poslední chvíli ho fauloval brankář a kopal se pokutový kop. K míči se postavil náš nejlepší střelec Mirek Malata, ale střelou doprostřed brány neuspěl. Vstřeleného gólu jsme se dočkali až v 62. minutě, když Růžička poslal krásný míč před vápno, kde míč prodloužil za sebe Mirek Malata a po chybě brankáře s obranou se prosadil Vošmera. Poté jsme si vytvořili 3 velké šance, ale ty už jsme nedokázali proměnit. Celkově jsem z naší hrou velmi nespokojen. Někteří hráči bohužel tomu nedali v dnešním zápase maximum a na hře se to projevilo. Ve středu hrajeme ve 14.00 hod na domácím hřišti s Frýdkem-Místkem, který za 8 zápasů inkasoval jen jeden gól, takže nás čeká velmi těžký a kvalitní zápas." řekl k vítěznému duelu trenér Libor Smejkal.