05.09.2016, Vojtěch Fuks

Mladší dorostenci U16 zvítězili na hřišti Třince

Tým mladších dorostenců vedený Liborem Smejkalem konečně získal tři body na venkovním hřišti, kdy se hráčům povedlo otočit zápas v Třinci 1:2 (1:1). Dvakrát se gólově prosadil Jan Růžička, kdy prvním poločase dokázal rychle srovnat skóre a později se mu podařilo dát i vítěznou branku.

TřinecTřinec
5.kolo, sobota 3.9.2016, 16:30
1:2
(1:1)

Góly: 8. Jalovičor - 13. Růžička, 54. Růžička
Diváci: 50
Třinec: Wendl – Marek Malata, Šrámek, Vraspír, Vácha (59. Novák) – L. Trnka (65. Geist), Havel (75. Samek) – Zrůst (54. Mi. Malata), Pojezný (41. Nováček), Havlín – Růžička (70. M. Trnka)

"Utkání jsme odehráli na velmi nerovném terénu a hráčům se hůře kombinovalo. V prvním poločase po chybě Havla ve středu hřiště jsme z rychlého protiútoku inkasovali a domácí šli nečekaně do vedení. Ve 13. minutě poslal Vácha dlouhý míč na rozeběhlého Růžičku, který v plné rychlosti dokázal obejít obránce a následně poslal míč k tyči. Celkově jsme zbytečně ztráceli jednoduché míče a nedokázali jsme zachytit odražené míče. O poločase jsem hráče v kabině pokáral a do druhého poločasu jsme vstoupili s větším nasazením. Do středu hřiště se posunul Šrámek a na hřišti to bylo znát. Vytvořili jsme si několik gólových šancí, ale buď jsme ztroskotali v koncovce, nebo nás zastavil pomezní s praporkem. Naštěstí jsme zápas rozhodli v 54. minutě, když po přihrávce Havlína se dostal k míči Růžička, který překonal střelou na zadní tyč brankáře. Musím uznat, že domácí nás hodně potrápili. Dnes to byla velká dřina, ale cením si toho, že jsme byli trpělivý až samého závěru zápasu." řekl trenér Libor Smejkal.