11.09.2016, Vojtěch Fuks

Mladší dorostenci U16 zvítězili nad HFK Olomouc

V areálu Na stoupách se střetli dorostenci FC Vysočina s předposledním týmem soutěže HFK Olomouc, který s přehledem přehráli s výsledkem 5:1 (3:0). Nejlepším hráčem se ukázal být Mirek Malata, jenž dokázal vstřelit hattrick. Dalšími brankami ještě přispěli Jan Růžička a Filip Vošmera.

6.kolo, neděle 11.9.2016, 13:00
5:1
(3:0)
1.HFK Olomouc1.HFK Olomouc

Góly: 24. a 34. Malata, 27. Růžička, 72. Malata, 77. Vošmera - 42. Tománek
ŽK: 34. Havel - 57. Svrčina
FC Vysočina: Wendl – Havel (41. Vácha), Samek (51. Vraspír), Nováček, Novák – Lukáš Trnka (71. Geist), Šrámek – Zrůst (51. Vošmera), Časta (41. Pojezný), Růžička (68. Michal Trnka) – Mirek Malata

"Proti HFK Olomouci dostali šanci hráči, kteří měli menší zápasové vytížení. Na začátku utkání jsme měli velké štěstí, protože hosté orazítkoval z PVK břevno. O pár minut později jsme měli 3 vyložené gólové šance, ale bohužel jsme nebyli produktivní. Naštěstí jsme vstřelili gól ve 24. minutě, když se dostal k míči Mirek Malata, který prostřelil brankáře. O tři minuty později dokázal Růžička přes sprintovat obránce a následnou tvrdou střelou k tyči nedal brankáři šanci. Ke konci poločasu se opět prosadil Mirek Malata, který dostal nádherný míč od Nováčka do brejku. Ve druhém poločasu udělal velkou hrubku obránce Samek a jeho zaváhání potrestal Tománek. Hráči se dostali do krize a k uklidnění nám chyběl další gól. To se povedlo až v 72. minutě, když dokázal střídající Michal Trnka vysunout do samostatného úniku Mirka Malatu, který lobem přes vyběhnutého brankáře zkompletoval svůj hattrick. Tečku za zápasem udělal střídající Vošmera. Celkově jsem s hrou nespokojen, protože to byl spíše udřený výsledek, i když jsme měli mnohem více šancí než soupeř. Hra nebyla vůbec dokonalá, protože došlo k několika změnám v sestavě a hráči nebyli tolik sehraní." řekl trenér Libor Smejkal