01.02.2017, Miroslav Fuks

Poslední příprava na umělce: výhra nad Táborskem

Poslední příprava na umělce: výhra nad TáborskemZraněními sužovaní fotbalisté FC Vysočina dnes odehráli poslední duel zimní přípravy na umělé trávě. Druholigové Táborsko zdolali po zásluze 2:1 (1:1), když dvakrát skóroval Davis Ikaunieks. Nyní už jsou před jihlavským týmem pouze utkání na přírodním trávníku.

Diváci: 50
FC Vysočina: Hanuš - Fulnek, Pedro (60. Vedral), Krejčí, Novotný (46. Popović) - Urblík, Vaculík (46. Nový) - Zoubele (70. Hron), Ikaunieks (60. Demeter), Batioja (46. Záviška) – Dvořák (46. Rabušic).
Táborsko: Toma – Landovský, Navrátil, Nešický, Džafič, Ciku, Kalvach, Musiol, Běloušek, Javorek, Mrsić. Náhradníci: Kostka, Kočí, Kučera, Souček, Klusák, Toml, Hovorka
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Michal Bílek se musel obejít hned bez osmi hráčů svého kádru, tudíž v průběhu duelu využil čtveřice fotbalistů z juniorky – Vedrala, Pedra, Hrona a Patrika Demetera.

Vysočina do utkání vstoupila velmi dobře. V 5. minutě Urblík za obranu vysunul Batioju, ovšem ten míč nepřevzal ideálně, tudíž odražený míč zakončoval až dobíhající Dvořák. Jeho střelu však tečovali hostující stopeři na roh. Na druhé straně mohl o minutu později vyrovnat Džafić, ovšem Hanuš proti němu dobře vyběhl a šanci vychytal. V 7. minutě si středopolař Urblík zopakoval kolmici za obranu a našel nabíhajícího Ikauniekse, jenž si pokryl míč, zbavil se ve vápně obránce a podél gólmana Tomy otevřel skóre duelu – 1:0. Aktivní Urblík se ve 14. minutě dostal k odraženému míči po rohovém kopu a odhodlal se ke střele, která však našla jen Tomovu náruč. Chvíli poté nebezpečně hlavičkoval Zoubele, ale přestřelil. V 18. minutě Zoubele vysunul Dvořáka, který se uvolnil do středu vápna, ovšem vypálil vedle tyče. Táborsko o sobě dalo vědět ve 23. minutě, kdy centr Landovského hlavičkoval Ciku jen do Hanušovy náruče. Ve 29. minutě se k odraženému míči dostal Batioja a střílel z nadějné pozice, ovšem vysoko přestřelil. Protože Vysočina své nadějné možnosti nedokázala přetavit do druhé branky, zrodilo se vyrovnání. V 39. minutě se po rychlé akci na levé straně prosadil do vápna Ciku a nastřelil míč před branku. Hanuš jej dokázal pouze vyrazit přesně pod nohy Džafiće – 1:1.

Jihlavská odpověď přišla hned zkraje druhého dějství. Zoubele se prosadil na pravém křídle a poslal před branku přízemní centr. Rabušic na něj na přední tyči ještě nedosáhl, ale Ikaunieks na zadní tyči ano – 2:1. O tři minuty později Rabušice vychytal ve velké příležitosti Toma. Po hodině hry měl Rabušic další možnost, ale Tomu znovu propálit nedokázal. Hosté byli ve druhém poločase nejblíže vyrovnání stavu v 77. minutě, kdy Hanuš lapil střelu Mršićovi. V 83: minutě mohl zvýšit jihlavské vedení Záviška, ale ve velké šanci střílel po Urblíkově centru vedle. Dvě minuty před koncem těžký míč dobře trefil Nový, ale Toma jej vychytal. Do konce duelu se už skóre nezměnilo a Vysočina si tak ve čtvrtém duelu proti druholigovému soupeři konečně připsala výhru.

Stoper Jiří Krejčí dnes odehrál celý duel proti Táborsku, tudíž je tím pravým mužem pro zhodnocení utkání proti tomuto druholigovému soupeři - na Youtube kanálu Ježour TV