6.8.2017, Redakce

Souboj Vysočiny se Slováckem góly nepřinesl

Souboj Vysočiny se Slováckem góly nepřineslDomácí premiéra FC Vysočina v novém ročníku HET ligy gól nepřinesla a zrodila se tak remíza. V bojovném a běhavém duelu byli domácí přímočařejším týmem a měli více šancí, naopak Slovácko lépe kombinovalo a více drželo míč. Došlo k zopakování jarní bezbrankové remízy a jihlavský tým tak nezlomil bilanci startů do prvoligového ročníku, kdy dosud nedokázal zvítězit dříve, než ve třetím kole.

2.kolo, neděle 6.8.2017, 16:00
0:0
(0:0)
SlováckoSlovácko

ŽK: 60. Hronek, 70. N. Daníček, 85. Krejčí – 82. Rezek, 83. Navrátil.
Rozhodčí: Marek – Wilczek, Hrabovský.
Diváci: 2893
FC Vysočina: Rakovan – Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový – Zoubele, Štěpánek (58. Daníček) – Fulnek (79. Dvořák), Ikaunieks, Popović – Klíma (58. Hronek). Náhradníci: Soukup – Novotný, Záviška, Rosa.
Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski – Navrátil (90+1. Juroška), Havlík (79. Rezek), Machalík – Zajíc (74. Kubala)

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu v Karviné učinil hned tři změny v sestavě. Místo Rosy, Hronka a Dvořáka nastoupili Nový, Popović a Klíma.

Vysočina do utkání, podobně jako v Karviné, vstoupila aktivně a se snahou o tlak. Už ve 2. minutě střílel Ikaunieks po centru Klímy těsně vedle. A o chvilku později lotyšský útočník pohotově a tvrdě vypálil, ovšem z dvaceti metrů těsně minul. Slovácko poprvé zahrozilo ve 14. minutě, když střelu Havlíka z přímého kopu vytlačil konečky prstů nad břevno gólman Rakovan. Domácí odpověděli v 19. minutě šikovně rozehraným rohovým kopem. Nový se z úhlu dostal do zajímavé střelecké pozice, ovšem Hofmann jeho střelu vykopl z brankové čáry. Poté dění na hřišti ovládlo Slovácko, které umně kombinovalo a snažilo se o vytvoření šance. Obrana Vysočiny však s těmito manévry neměla velké problémy. Nebezpečný byl po půlhodině hry rohový kop, s nímž měl po teči hostujícího Daníčka hodně práce na brankové čáře Rakovan. Víc šancí první půle nenabídla.

Slovácko na svoji herní aktivitu navázalo i zkraje druhé půle. Hra se však brzy vyrovnala, neboť Vysočina hrozila z kontrů a získala několik standardních situací. O šanci bylo možno hovořit až v 68. minutě, kdy se ke střele dostal Navrátil, ale mířil dva metry. V 75. minutě se Ikaunieks hezky prodral do vápna, vystřelil ze strany na Heču, ale ten jeho pokus vyrazil do bezpečí. V 87. minutě se neujala ani střela Nového z dvaceti metrů, ale pravou tyč minula. Když si pak domácí brankář Rakovan poradil v nastavení i s nepříjemnou střelou Vlastimila Daníčka, skončil třetí vzájemný zápas za sebou remízou. V minulé sezoně spolu Vysočina se Slováckem hrály 0:0 a 1:1.

2.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 0:0
16.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1