14.08.2016, Vojtěch Fuks

Starší dorost uhrál remízové utkání s Brnem

Starší dorost uhrál remízové utkání s BrnemV areálu Na Stoupách došlo k prvnímu kolu I. Celostátní ligy staršího dorostu, kde hráči týmu FC Vysočina Jihlava U19 čelili brněnské Zbrojovce, se kterou sehráli remízové utkání 1:1 (1:0). Z domácích se prosadil v závěru prvního poločasu Tomáš Smejkal, po samostatném úniku. Bohužel v druhém poločase se změnil poměr sil a hosté dokázali v 50. minutě vyrovnat. V průběhu utkání se skóre zápasu nezměnilo a dospělo do penaltového rozstřelu, ve kterém domácí zvítězili 4:2 a získali tak bod navíc.

Diváci: 150
FC Vysočina: Konrád – Matulka (67. Pavlík), Malár, Vrzal, Řezáč (72. Kafoněk) – Průša, Urbánek, Fikar, Smejkal (69. Polcar), Šteffl (62. Lorenc) – Svoboda (82. Křišťál). Náhradníci: Jágrik – Pejřimovský
Brno: Mrázek – Pyš, Gáč, Kropáček, Obůrka, Zikl, Moučka (46. Doubravský), Janošek, Rogožan (46. Černín), Kroutil (80. Jambor), Tulaydan (46. Holma). Náhradníci: Smrčka – Blažík, Krula

"V první půli jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si více střeleckých možností a gólových šancí. Ujala se až ta úplně poslední, když se nám povedl rychlý protiútok po výkopu Konráda, prodloužené hlavě Svobody a přesném zakončení Smejkala. Úvod druhého poločasu nám však nevyšel. Po nešťastném zaváhání Konráda Zikl vyrovnal. Tento okamžik nás psychicky dost zlomil. Brno to naopak nakoplo a začalo nás přehrávat. Přežili jsme dvě velké šance a jednou jsme dokonce vykopávali z brankové čáry. Také proto remízu a bod po základní hrací době beru. Díky novému pravidlu, kdy se po nerozhodném stavu kope pět penalt na každé straně, bereme další bod, protože jsme dokázali proměnit čtyři penalty a Brno pouze dvě. Z prvního mistrovského zápasu tak tedy získáváme dva body, za které jsme velmi rádi. Kluky musím hlavně za první půli pochválit za kvalitní výkon. Za druhou půli zaslouží uznání za bojovnost a za to, že makali absolutně nadoraz. Toto je velmi povzbuzující do další práce. Jen tak dál!" řekl trenér Kamil Průša