01.11.2016, Vojtěch Fuks

Starší dorostenci remizovali se Spartou Praha

Dnes se uskutečnila v areálu Na Stoupách dohrávka 9. kola I. Celostátní ligy staršího dorostu, kde se tým vedený Kamilem Průšou utkal se Spartou Praha. První poločas se jihlavským fotbalistům vydařil a vyhráli ho 3:1, Tomáš Smejkal dokázal dvakrát skórovat a Tomáš Lorenc proměnil svoji penaltu. Z přímého kopu hned po přestávce dal další branku kapitán Milan Vrzal. Bohužel poté se domácí dostali pod velký tlak a nedokázali udržet své vedení, tím Sparta vyrovnala na 4:4. Hned poté následovaly podle nových pravidel penalty, ve kterých zvítězili hosté.

9.kolo, úterý 1.11.2016, 11:00
4:5pen
(3:1)
SpartaSparta

Góly: 9. Smejkal, 26. Lorenc (pen.), 37. Smejkal, 55. Vrzal – 45. Novotný, 64. Sedláček (pen.), 73. Tvaroh, 85. Novotný
Penalty: 90. Čajkovský
FC Vysočina: Konrád – Matulka, Malár, Vrzal, Dujmović – Karmazín (88. Kafoněk), Křišťál – Smejkal (57. Fikar), Šteffl (62. Průša), Řezáč (75. Polcar) – Lorenc (69. Časta)

„Sparta byla od začátku utkání výborná v kombinaci. Více držela míč a snažila se překonat naši obrannou hru, která tentokrát vycházela z hlubšího bloku. Vzhledem k naší situaci jsme se rozhodli ke změně rozestavení, ke změně hráčů a také ke změně určitých obvyklých postů. Chtěli jsme se více soustředit na obrannou hru s cílem chodit do rychlých protiútoků. Přesně z této situace se nám podařila vstřelit první branka, když se po přesném pasu Dujmoviće prosadil Smejkal. Z naší pravé straně jsme hrozili více. Právě po faulu na Smejkala, který se dostával do pokutového území, se kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Lorenc. Na rozdíl tří branek nás poslal agilní Smejkal, který se prosadil přesnou střelou po Lorencově přiťuknutí. Byla velká škoda, že jsme si nechali v poslední minutě snížit na 3:1. Vstup do druhé půle jsme díky Konrádovi a také našemu břevnu ustáli. Naopak jsme to byli my, kdo se gólově prosadil. Po faulu na Lorence se kopal přímý volný kop, který Vrzal přesně zakončil. Sparta se ovšem nevzdávala. Z pokutového kopu po ruce snížila na rozdíl dvou branek, vzápětí se jí podařila kombinace a rozdíl skóre již byl jen o jeden gól. Pět minut před koncem již bylo vyrovnáno, když se střelou zpoza vápna prosadil hostující útočník. Náš kolaps a neschopnost defenzivní hry po prostřídání rozhodla o konečném remízovém výsledku. Již po sedmé jsme tak šli do pokutových kopů, které rozhodly o tom, že si Sparta připsala o jeden bod více než my. Před utkáním bychom určitě bodík brali. Po utkání jsem hodně rozzlobený, že jsme neudrželi naši výhru. Vedli jsme 3:0 a 4:1 a stejně máme jen bod. Sparta prokázala své kvality a hlavně charakter. Na jejich hráčích bylo vidět, že si i za opravdu nepříznivého stavu stále věří. Je potěšitelné, že jsme lídra tabulky donutili hrát na maximum po celé utkání a že jsme se čtyřikrát prosadili gólově. Dnes jsme jasně viděli, že se dá hrát opravdu s každým. Jen musí každý z nás přijmout pro dané utkání určenou roli. Pokud si toto dáme do hlav a budeme každý plnit na sto procent to co máme, tak nám budou body přibývat. Do konce podzimu máme ještě tři zápasy a určitě je v našich silách uhrát plný bodový zisk!“ řekl trenér Kamil Průša.