28.10.2003, Miroslav Fuks

Vysočina Slavii vyřadila z poháru!

Vysočina Slavii vyřadila z poháru!Fotbalisté Vysočiny se včera postarali o největší překvapení třetího kola poháru ČMFS. Gólem levého beka Davida Kotryse vyřadili ze hry pražskou Slavii a 17. března 2004 se střetnou s vítězem duelu Bohemians Praha - Plzeň.

3. kolo, úterý 28.10.2003, 14:30
1:0
(1:0)
SlaviaSlavia

Gól: 24. Kotrys. Rozhodčí: Dvořáček - Krátký, Goňa. Žluté karty: Dostálek, L. Došek.
Diváci: 2850
FC Vysočina: Vorel 1 - Baštař 1, Šourek 1, Čep 1, Kotrys 1 - Veselý 1, Večeřa 1, Pacholík 1, Malínek 1 - Vladyka 1 (27. Hošťálek 1), Kaplan 1 (77. Polónyi).
Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Zachariáš, Hrdlička (38. Dostálek) - Lukeš (46. T. Došek), Piták, Bejbl, Kalivoda - Fořt (59. Hašler), Adauto.

Nadšení vs. profesoři

Sešívaní začali v Jihlavě bohorovně. V 18. minutě sice jejich nejaktivnějěší hráč Adauto v gólové pozici místo zakončení hledal pokrytého Fořta, ale jinak se tleskalo hlavně nadšeně bojujícím domácím. Zatímco Vysočina se snažila hrát po zemi, slávističtí zadáci hledali na hrotu hlavu Fořta, jehož bez problémů uskákali Šourek s Čepem. “Když jsem se dozvěděl, že místo Tomáše Doška nastoupí Fořt, spadl mi kámen ze srdce. Ve vzduchu si naši stopeři vedli velmi dobře,” liboval si šťastný trenér vítězů Jaroslav Netolička. “Chyběl nám pohyb, proto jsme nakopávali. Přestože jsem upozorňoval na pohárová specifika, hráči si má slova k srdci nevzali,” řekl k profesorskému úvodu zklamaný slávistický kouč Miroslav Beránek.

Ve 24. minutě padlo rozhodnutí. Místo zraněného Vladyky přetáhl rohový kop Večeřa, Čep vrátil v těžké pozici míč do ohně a Kotrys “opěrnou” pravačkou prostřelil přemísťujícího se Černého. “Měl jsem štěstí, brankář Černý šel zrovna do protipohybu,” okomentoval svou životní trefu levý obránce David Kotrys a pokladník mužstva Michal Veselý dodal: “Přijde ho pěkně draho. Blíží se rozlučka a každá koruna se hodí.”

Přepsali jihlavskou historii

Trenér Beránek na nepříznivý vývoj reagoval trojím střídáním, ale ani opory Dostálek s Tomášem Doškem zvrat nepřinesly. Jihlava se štěstím přežila nástup do druhé půle. Při střele Adauta chytala ve 47. minutě za překonaného Vorla tyč a sólo T. Doška zastavil o deset minut později učebnicově čistý skluz Šourka. Největší šance Slavie přišla v 83. minutě: T. Došek uvolnil Dostálka, ten vlétl do vápna, ale sám před Vorlem měl vychýlenou mušku a na zadní tyči dorážející Adauto skončil v síti místo míče. Definitivně rozhodnout ale mohli i domácí. Hlavičkující Polónyii se ale minutu po příchodu na trávník šance zalekl a Večeřa v 87. minutě hokejové přečíslení dva na nikoho nezvládl.

“Páteční výkon proti Pardubicím kontrastoval s dnešním jako noc a den. Kluci se dali obdivuhodně dohromady, snažili se o aktivní hru a výsledek se dostavil,” zrekapituloval Netolička historický úspěch jihlavského fotbalu. “Po přestávce jsme se zlepšili, ale bez gólu se uspět nedá,” zopakoval starou pravdu Beránek, asistent reprezentačního trenéra Brücknera.