20.02.2010, Miroslav Fuks

Vysočina Trnavě pokazila generálku

Vysočina Trnavě pokazila generálkuFotbalisté FC Vysočina se po roce vrátili do Trnavy, aby zde byli opět soupeřem „Bílých andělů“ v jejich generálce na Corgoň ligu. Jihlavský tým byl šestému celku nejvyšší slovenské soutěže vyrovnaným protivníkem a po bezbrankové půli se dočkal zasloužené a cenné remízy 1:1. Oba góly padly z pokutových kopů, přičemž ten jihlavský proměnil v 53. minutě Filip Dort.

TrnavaTrnava
přát., sobota 20.2.2010, 15:30
1:1
(0:0)

Góly: 62. Doležaj z pen. - 53. Dort z pen.
Trnava: Slovenčiak - Jakubička, Doležaj, Bernardini, Ľ.Hanzel - Ďuriš, Kopúnek, Železník (46. Elton Lira) - Bernáth (75. Kožuch) - Štyvar (56. Pitio), Kone.
FC Vysočina: Winter – Gabriel, Karlík, Gavrič, Cihlář (78. Caha) – Dort (65. Franěk), Gába, Görner - Veselý, Simr, Mešanovič (83. R.Demeter).

Kouč Urban měl před utkáním starosti se sestavou. Scházeli nemocní Krutý a Šimáček, zcela fit ještě nebyl ani Tlustý a drobná zranění trápily Zelinku a Dolejše. I proto s tým vycestoval i hráč juniorky Robin Demeter.

V Trnavě mělo utkání parametry ligového utkání. Hrálo se na kvalitním povrchu, na stadiónu nechyběli fanoušci obou týmů a oba týmy k zápasu přistoupily velmi prestižně a s patřičným nasazením.

„Domácí byli aktivnější, ovšem náš defenzivní blok nedokázali překonat. Neuspěli ani ze standardních situací, které zahrávali velmi nebezpečně. My jsme podali velmi bojovný, poctivý výkon a hrozili jsme z rychlých brejků. Podržel nás gólman Winter. Vedení jsme se ujali v 53. minutě, kdy Dort bezpečně proměnil pokutový kop. Ten vzešel z faulu na Mešanoviče po předchozím uvolnění od Simra. O 9 minut později domácím výrazně pomohl rozhodčí, který Trnavě doslova daroval penaltu. V závěru nás Trnava zatlačila a stalo při nás i štěstí, neboť v poslední minutě přímý kop domácích skončil na tyči a od ní se odrazil ven do hřiště,“ řekl k utkání trenér Luboš Urban, který doplnil: „I s řadou absencí jsme se přesvědčili, že má náš výkon stoupající tendenci. Snad tento výsledek pomůže psychice nově se tvořícího mužstva. Ještě je však před námi hodně práci. Snad vše do startu ligy vyladíme.“