25.11.2010, Miroslav Fuks

Vysočina absolvovala test v Třebíči

Vysočina absolvovala test v TřebíčiFotbalisté FC Vysočina se s celou řadou testovaných hráčů představili na půdě HFK Třebíč. Po velké převaze byli málo produktivní, nastřelili 3 břevna a naopak diviznímu soupeři umožnili z ojedinělých brejků skórovat. Duel nakonec skončil jihlavským vítězstvím 2:3 (0:0), když dvakrát skóroval Stanislav Tecl a jednou Gevorg Badalyan. Další zkouškou bude pro adepty místa v kádru „áčka“ v příštím týdnu utkání proti juniorce.

TřebíčTřebíč
přát., čtvrtek 25.11.2010, 18:00
2:3
(0:0)

Góly: 58. Durda, 76. Nožička – 60. a 84. Tecl, 78. Badalyan.
Třebíč: Němec – Chalupa P., Brabenec, Vejmelka, Křivánek – Linhart – Florián, Durda, Čermák, Kostelecký – Pacák (střídali: Sedláček, Míča, Nožička, Chalupa M.).
FC Vysočina: Rožník (46. Matiášek) – Tlustý (46. Halama), Častulin, Ptáček (60. Šimonek), Kosak – Demeter, Karlík (46. Tecl), T.Kučera, Pulkert (70. Zelinka) – Badalyan, J.Kopic.

Z webu HFK Třebíč: V prvním poločase Jihlava svoji herní převahu nedokázala nikterak brankově využít, když se nedokázala ve finální části prosadit proti pozorně bránícím domácím. Navíc Němec měl tentokrát dobře postavené tyče, neboť dvakrát v prvním poločase Třebíč od brankové pohromy zachránilo břevno. Domácí se před branku hostů dostávali jen sporadicky, neblíže gólu byl Kostelecký ve 20. min., zaváhání hostující obrany ale nedokázal brankově zužitkovat.
I ve druhém poločase Jihlava pokračovala v obléhání domácí branky, do vedení však šli domácí, když v 58. min. byl na hranici velkého vápna hostí faulován Čermák a Durda z následně rychle rozehraného trestňáku (Jihlava ani nestačila postavit zeď) otevřel skóre utkání. Jihlava ale kontrovala hned o dvě minuty později, když se z pravé strany přesně trefil na vzdálenější tyč Němcovy branky Tecl. Jihlava mohla jít do vedení v 71. min., ale Kopicova střela z velkého vápna pouze lízala levou tyč domácí branky. Domácím se podařilo podruhé skórovat v 75. min., když po kombinační hře Křivánka s Míčou v pravém rohu hřiště Durda svojí přihrávkou před branku vyzval ke skórování mladého Nožičku. Ten se nemýlil a Třebíč vedla 2 : 1. Jihlava ale svoji převahu v závěru utkání dokázala přetavit v góly a otočila výsledek utkání na svoji stranu. Nejprve v 78. min. po rohovém kopu hostí vyrovnal hlavou Badalyan a v 84. min. agilní Kopic přihrávkou pod sebe našel před brankou domácích úplně osamoceného Tecla, který stanovil konečný výsledek 3 : 2 pro Jihlavu. V samém závěru utkání ještě jihlavský Kučera nastřelil břevno domácí branky.

„Výsledek v tomto utkání nebyl vůbec důležitý. Jsme rádi, že jsme v akci viděli tři testované hráče, mladé členy našeho kádru, Jana Kopice, který na podzim hostoval v Čáslavi, a dvojici z juniorky – Františka Ptáčka a Tomáše Kučeru. Ocenit bych chtěl právě výkon Kopice a Kučery,“ řekl po utkání trenér Josef Vrzáček. Ten naordinoval individuální trénink osmi zkušeným členům kádru a navíc už postrádá zahraniční trojici Gabriel, Uvarenko a Gavrić. Ti již zamířili na dovolenou a připravují se samostatně.