20.08.2016, Miroslav Fuks

Vysočina ani po záplavě šancí neskórovala a Hradci podlehla

Vysočina ani po záplavě šancí neskórovala a Hradci podlehlaFotbalová Vysočina ve své prvoligové historii poprvé podlehla Hradci Králové. Votrokům v mladoboleslavském exilu k cennému tříbodovému zisku stačila jediná úspěšná trefa, kterou ve 25. minutě zaznamenal po rohovém kopu Holeš. Jihlava měla ve druhé půli velkou převahu, vypracovala si množství šancí, ovšem v žádné z nich se její střelci gólově neprosadili. Zmar hostujícího celku vyvrcholil při dvou závěrečných obrovských šancích střídajícího Harby.

Diváci: 1146
Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Mareš, Trubač (62. Zorvan) – Malinský, Vlkanova (68. Schwarz), Martan (80. Černý) – Žondra. Náhradníci: Lindr – Nosek, Vobejda, Pázler.
FC Vysočina: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Štěpánek (77. Harba), Urblík – Batioja (61. Vaculík), Hronek, Ikaunieks – Rabušic (73. Dvořák). Náhradníci: Rakovan – Mišůn, Fulnek, Šamánek.

Kouč Michal Hipp v sestavě učinil jednu vynucenou změnu, když ve středu zálohy nahradil mládežnický reprezentant David Štěpánek zdravotně indisponovaného Petera Šuleka.

Votroci do zápasu vstoupili o něco aktivněji a dokázali se dostat do první příležitosti utkání, když už v 2. minutě zleva poslal střílený míč před branku Malinský, ovšem branku netrefil, ani nenalezl nabíhajícího spoluhráče. Ve 13. minutě Mareš posadil rozehraný roh na hlavu Žondry, ovšem urostlý hradecký útočník míč poslal ve velké šanci vedle. Na druhé straně se chvíli poté odhodlal k pohotové střele Hronek z třiceti metrů a domácí gólman měl práci vyrazit kulatý nesmysl na roh. Skóre utkání se poprvé změnilo v 25. minutě, kdy Trubač zahrál rohový kop na zadní tyč, k odraženému míči se dostal šťastně Holeš a nekompromisně skóroval – 1:0. V 35. minutě zkusil ze střední vzdálenosti vypálit Vlkanova, ale našel jen připravenou Hanušovu náruč. Jihlava byla v první půli nejblíže k vyrovnání v 38. minutě, kdy se  míč přes levou stranu dostal až na hranici vápna, kde už do poloprázdné branky zakončoval Batioja. Tomu však Ottmar míč vypíchl skluzem a následnou střelu umístil, znovu s tečí brankáře, Urblík mimo branku! „Domácí“ Hradec Králové tak šel do poločasové kabiny za pro něj příznivého stavu 1:0.

První střelu druhé půle zaznamenal Ikaunieks, ovšem jeho střela z hranice vápna ve 48. minutě neměla přesnost ani razanci. To o chvíli později lotyšského rychlíka poslal za obranu Urblík, Ikaunieks si balón přistrčil a nebezpečně vypálil těsně vedle tyče. V 50. minutě jihlavští vystihli hradeckou rozehrávku, Rabušic vyslal do uličky Hronka, jenže ten tvrdou ranou našel jen náruč Ottmara. V 55. minutě střílel Urblík po centru Urdinova a přiťuknutí Batiojy. Branku však netrefil. O minutu později táhl brejk Hronek, ke střele vybídl Rabušice, ale jeho projektil byl tečovaný na roh. Hradec ve druhé půli poprvé zahrozil až v 57. minutě, kdy po křídelním úniku Vlkanovy vyslal střelu Martan. Po bloku jihlavských stoperů získal jen rohový kop. Po hodině hry vyslal Ikaunieks za obranu Batioju, ten se dostal před beka, chystal se k zakončení, ovšem následný skluz jej o velkou šanci připravil. V 65. minutě v obrovské šanci po centru střídajícího Vaculíka z pravé strany promáchl Urdinov. V 68. minutě se po přihrávce Rabušice odhodlal ke střele z osmnácti metrů Ikaunieks, ale rána mu nesedla. V 75. minutě o sobě znovu dali vědět domácí, když se Žondra dokázal uvolnit ve vápně, na penaltě našel volného Schwarze, ovšem ten ve velké šanci trestuhodně vysoko přestřelil. V 82. minutě poslal z pravé strany nebezpečný centr před branku Harba, ovšem Hronek jej tečovat nedokázal a tak skončil v péči Ottmara. V 84. minutě míč na levém křídle propadl na Žondru, který nahrál na Zorvana, ale jeho střela z mírné otočky díky obraně Jihlavy skončila na rohovém kopu. V závěru jihlavský tlak gradoval a vyústil v obrovské šance. Tři minuty před koncem se po přihrávce Ikauniekse prosadil do vápna Urdinov, našel Dvořáka, který dokázal vypálit, jenže jeho ránu zablokoval skluz Chlebouna. Chvíli poté se po rohovém kopu dostal k hlavičce na zadní tyči Harba, ale míč poslal jen do náruče Ottmara. V nastaveném čase udělali hradečtí obrovskou hrubku a vyslali Harbu do samostatného nájezdu na Ottmara. Bosenský útočník však koncovku nezvládl a domácí gólman jej vychytal. Tentýž fotbalista dostal v posledních vteřinách jedinečnou možnost své zaváhání napravit. Urdinov mu poslal ideální centr na malé vápno, ovšem Harba hlavičkoval nad břevno! Velice šťastné tři body tak putovaly na konto Hradce Králové.

4.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 1:0
18.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 3:1