09.01.2013, Miroslav Fuks

Vysočina do roku 2013 vstoupila vysokou výhrou

Vysočina do roku 2013 vstoupila vysokou výhrouFotbalisté FC Vysočina do roku 2013 vstoupili povzbuzující výhrou 0:4 (0:2) nad Zbrojovkou Brno. Jihlavský tým byl v úvodním duelu Tipsport ligy nebezpečnějším a především efektivnějším týmem. O vstřelené góly se rovným dílem podělily obě různé jedenáctky, přičemž skórovali Vaculík, Šourek, Karlík z penalty a druhá branka zápasu byla vlastní.

BrnoBrno
Turnaj, středa 9.1.2013, 13:00
0:4
(0:2)

Góly: 23. Vaculík, 28. vlastní Pernica, 70. Šourek, 71. Karlík z pen.
ŽK: Gavrić, Karlík – Huška
Rozhodčí: Machálek
Diváci: 150
Brno: Hladký (46. Petr) - Pašek, Huška (46. Brabec), Pernica, P. Buchta (57. Šoljič) - Mezlík, Sus, Frejlach (60. Fall), Lutonský (46. Glaser) - Škoda (65. Traore), Šamánek (46. Přerovský).
FC Vysočina: I. půle: Blažek – Gabriel, Tlustý, Rada, Leibl – Marek, Vaculík - Masopust, Jungr, Kosak – Glasnovič. II. půle: Hanuš - Obert, Šourek, Gavrić, Šilinger – Karlík, Kučera – Kliment, Vašíček, Tomeček – Bjedov.

Kouč František Komňacký naordinoval individuální program brankářům Rožníkovi a Kotnourovi, stejně tak i Joslovi, Kolouškovi, Kopicovi, Kroupovi a Kryštůfkovi. Útočník Sedláček se v pondělí podrobil artroskopii kolena a jeho parťák Mešanović v závěru minulého týdne absolvoval zákrok, po kterém mu byly z poraněné nohy vyjmuty šrouby. Nyní už může na nohu došlapovat a zahájit regeneraci. Zbývajících 22 hráčů se rovnoměrně podělilo o celou zápasovou porci.

Brno do utkání vstoupilo lépe. Drželo míč, solidně kombinovalo a vypracovalo si i první velkou šanci zápasu. To se ve 13. minutě Mezlík uvolnil na pravém křídle a poslal přesný centr na Šamánka, ten však hlavou střílel nad branku. Poté už se rodily šance jen před brankou Brna, výjimkou byla 65. minuta, kdy hezky vystřelil Šustr a mířil těsně vedle šibenice. A jak se výrazné jihlavské vedení zrodilo? První varování pro obranu v červených dresech přinesla 15. minuta, kdy pěkně vystřelil Jungr po přiťuknutí Glasnoviče. O 8 minut později přišla první branka zápasu, když Masopust pronikl po pravém křídle a předložil míč do vápna. Ten se dostal na hranici velkého vápna k Vaculíkovi, jenž se neukvapil po zemi posla přesnou střelu k pravé tyči Hladkého branky – 0:1. Ve 25. minutě našel Masopust Glasnoviče, který bez přípravy vystřelil k první tyči, kde však byl připravený brněnský brankář. O 3 minuty později si na levé křídlo naběhl bek Leibl a poslal přízemní centr před branku. Ten si před nabíhajícími útočníky Vysočiny srazil ve skluzu do sítě stoper Pernica – 0:2. Vzápětí mohlo být skóre pro Zbrojovku ještě hrozivější, kdyby Vaculík z malého vápna trefil míč po přesném centru Jungra. Šance Jihlavy v první půli uzavřela pohotová střela Marka z 36. minuty. Ten napálil odražený míč po rohovém kopu – jeho střela prosvištěla kolem pravé šibenice.

I druhá půle patřila Vysočina, k čemuž mohla částečně přispět i kompletní obměna sestavy, zatímco Brno postupně vystřídalo jen sedm hráčů. V první příležitosti se v 53. minutě zjevil Šourek po rohu Tomečka. Na zadní tyči však míč hlavou netrefil ideálně a mířil vedle. Mnohem lépe se mu vedlo ze stejné situace v minutě 70. Tomeček ho opět nalezl na zadní tyči a jihlavský stoper měl při skórování poměrně lehkou úlohu – 0:3. Brno rozehrálo míč, ztratilo ho, za obranu ho dostal útočník Bjedov a byl sražen v pokutovém území Paškem – penalta! Tu v 71. minutě bezpečně proměnil Karlík – 0:4. Utkání se dohrávalo za převahy a aktivity borců v modrém. V 74. minutě musel gólman Petr zasáhnout proti Vašíčkovi, o dvě minuty později dobře zasáhl i proti střele Kučery, kterému nahrál Kliment. Poslední možnost duelu si připsal Kliment, kterého do vápna uvolnil Kučera – Petr však vyběhl včas.

13.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:0
27.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:1