12.08.2012, Miroslav Fuks

Vysočina i v Hradci Králové udržela neporazitelnost

Vysočina i v Hradci Králové udržela neporazitelnostFotbalisté FC Vysočina jeli do Hradce Králové s cílem udržet dosavadní ligovou neporazitelnost a rozšířit své bodové konto minimálně o jeden plusový bod. A to se jim podařilo. I ve třetím ligovém zápas se ujali díky Stanislavu Teclovi vedení, ovšem ještě do půle přinesl hradecký tlak vyrovnání. Druhé dějství už bylo vyrovnané, a přestože si domácí v závěru vypracovali 100% šanci, tak konečná remíza 1:1 byla zasloužená.

Diváci: 3650
Hradec Králové: Koubek – Holeš, Fukal, Hochmeister, Poděbradský – Strnad (77. Janoušek), Šisler - Harba, Štěpán (88. Voltr) – Dvořák, Uškovič (61. Rezek).
FC Vysočina: Blažek – Obert, Tlustý, Šourek, Josl – Koloušek, Karlík – Mešanović (64. Masopust), Jungr (78. Kučera), Vaculík (88. Kosak) – Tecl. Náhradníci: Hanuš – Kryštůfek, Šilinger, Sedláček.

Trenér František Komňacký v Hradci Králové provedl jednu změnu základní sestavy, když se na pravý okraj zálohy postavil místo Lukáše Masopust Muris Mešanović.

Vysočina začala nebojácně a aktivně. Už v 6. minutě Koloušek s Joslem vybojovali rohový kop. Ten perfektně zahrál Vaculík na přední tyč, kam si naběhl kapitán Tecl a míč krásně prodloužil na zadní tyč - 0:1! V 11. minutě došlo v jihlavském vápně k nebezpečnému závaru, který vyústil v přímý kop z velmi dobré pozice. Štěpán ho zahrál jen do hlavy jihlavských hráčů ve zdi, ovšem odražený míč napálil Šisler a po teči skončil jen velmi těsně vedle pravé tyče Blažkovy branky. Votroci byli v dalších minutách aktivnější a tlačili se do ofenzívy. V 16. minutě přišla další standardní situace z levé strany, po které však Fukal pálil hodně mimo. Domácí byli i v dalších minutách lepším celkem, umně kombinovali a tlačili se před jihlavskou branku. Ve 25. minutě Harba získal roh, který sám zahrál na zadní tyč. Zde našel v dobré pozici hlavičkáře Fukala, jenž však branku netrefil. V ještě lepší pozici byl ve 28. minutě Šisler. Odražený míč po křídelním průniku Uškoviče si ho našel na penaltě, ovšem hradecký střední halv střílel těsně mimo. Votroci byli i nadále lepší a ve 28. minutě se dočkali. Znovu to byla akce po pravém křídle v podání Uškoviče, který poslal na malé vápno na nekrytého Šislera takovou přihrávku, že nebylo možné mýlit se - 1:1. Vyrovnání přineslo logické uklidnění a vyrovnání dění na hřišti. Ve 35. minutě dobře vypálil aktivní Šisler, ovšem jeho pokusu ze střední vzdálenosti chyběl metr. Na druhé straně zastavil zajímavý křídelní průnik Oberta ofsajd. Ve 44. minutě mohl jít Hradec do vedení. Dvořák po souboji s Tlustým prodloužil míč na nabíhajícího Harbu, který pálil tísněn Obertem z menšího úhlu nad. Ostatně, v závěrů půle bylo před jihlavskou svatyní hodně živo. Nejdříve hrubě chyboval na okraji velkého vápna Obert. Byl z toho jeho faul a velmi nadějná standardka pro domácí. Míč směřoval na zadní tyč na Dvořáka, před nímž míč vyhlavičkovat nad Tecl. Následný roh letěl na zadní tyč na trestuhodně volného Fukala. Ten neuspěl ani ve své druhé šanci v zápase - trefil tyč!

Vysočina mohl jít i z kraje druhé půle do vedení. Tecl byl ve 48. minutě faulován u rohového praporku a Koloušek velmi dobře kopl standardní situaci na hlavu Šourka. Bohužel, ten rybičkou a tísněn zakončoval vedle. Jihlava byla aktivnější a v 52. minutě si vypracovala velkou šanci. Karlík vydřel míč a ve vápně našel nabíhajícího Jungra. Ten však levačkou pálil těsně nad břevno. Hradec v dalších minutách několik potrápil nervovou soustavu jihlavských fanoušků dlouhými auty zahrávanými Strnadem. Druhé dějství přineslo skutečně vyrovnaný průběh a zlepšenou hru Jihlavy. Ta zahrozila v 69. minutě, kdy Jungr ve vápně pěkně sklepl na Tecla, který však z 18 metrů pálil bez přípravy nad tři tyče. Domácí se v dalším minutách spoléhali hlavně na standardní situace, která však soustředěná jihlavská obrana zvládala odvracet. V 80. minutě Kučera uvolnil na pravém křídle Masopusta, který se velmi zajímavě snášel na hradeckou branku. Jenže nad. Vysočina se snažila a nespoléhala se jen na bránění bodu. Další Kolouškův roh v 83. minutě hlavičkoval Šourek a opět vedle. Na druhé straně se v 85. minutě odhodlal ke ze střední vzdálenosti střele Harba, jenže svoji mušku neseřídil. V rozmezí 86. a 87. minuty domácí Vysočinu pořádně zatlačili. Po několika nepřesnostech a ztracených balonech jihlavských fotbalistů mohl skórovat nejprve Janoušek, který z penalty nepropálil hradbu těl, a poté zazdil stoprocentní loženku Hochmeister. Tomu vrátil hlavou míč na malé vápno Štěpán, ovšem domácí hráč v záklonu přestřelil zívající branku!

3.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 1:1
17.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 0:0