24.09.2010, Jaroslav Wollmann

Vysočina i v pátém domácím zápase neztratila ani bod

Vysočina i v pátém domácím zápase neztratila ani bodSvěřenci Luboše Urbana chtěli v domácím utkání proti Kladnu napravit zaváhání ze zápasu s juniorkou Sparty a po výborném výkonu se jim to podařilo! Do vedení poslal Jihlavany Peter Krutý, jehož centr si jeden z obránců hostí srazil do branky. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 55. minutě Arnold Šimonek. Vysočina měla několik možností přidat třetí gól, leč se však nezadařilo, a tak přišel v 83. minutě trest. O snížení se postaral Milan Vukovič. Vysočina však vedení 2:1 udržela a může se radovat ze zisku tří bodů.

9.kolo, pátek 24.9.2010, 18:00
2:1
(1:0)
KladnoKladno

Branky: 23. vlastní (Vukovič), 55. Šimonek - 83. Vukovič.
ŽK: Kučera, Bartoš.
Rozhodčí: Jílek - Chytil, Handlíř.
Diváci: 1750
FC Vysočina: Rožník - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić (80. Halama) - Dort (88. Bača), Karlík, Görner - Dolejš, Šimonek, Krutý (86. Tecl)
Kladno: Tesař - Procházka, Coufal (57. Zoubek), Hyský, Kučera - Bartoš, Wojnar (78. Cigánek), Holub, Kabele - Vukovič, Zachariáš (55. Klinka)

Porážka na Spartě B přinesla tři změny v jihlavské sestavě. Na levý kraj obrany se vrátil Petar Gavrić a Gabriel se tak posunul znovu na pravou stranu. Na levém křídle dostal místo Stanislava Tecla šanci Peter Krutý a na hrotu se místo Martina Bači bil s obranou Arnold Šimonek.

Ve 12. minutě vyzval Šimonek pěkným pasem do šance Dolejše, tomu však k ohrožení branky chyběl krok. Tentýž hráč o 4 minuty později dostal do vápna přihrávku Dorta, avšak branku hostí netrefil. Ve třiadvacáté minutě fauloval Kučera, standardní situaci zahrál do pokutového území Kladna výborně Krutý a Vukovič si dal hlavou vlastní gól – 1:0. Sedm minut před přestávkou byl blízko vyrovnání Zachariáš, který přehodil brankáře domácích, ale jeho střelu zastavilo břevno. V poslední minutě prvního poločasu zachytil Hyského malou domů Dolejš, zpětnou přihrávkou připravil ideální střeleckou pozici Görnerovi a Tesař musel vytáhnout parádní zákrok.

Takřka celá druhá půle byla plně v režii Jihlavy. Ve 49. minutě Dort na hranici velkého vápna uvolnil Görnera a jeho střelu vyrazil gólman na roh. V 54. minutě domácí zahrávali standardní situaci a centr Krutého hlavičkoval Šimonek jen do břevna. Následnou střelu zablokoval obránce Coufal na roh. V pětapadesáté minutě už bohužel míč skončil v síti. Po rohovém kopu vyskočil nejvýš Šimonek a hlavou nechytatelně prostřelil bezmocného Tesaře. Po další standardce překazil domácím radost Kučera, který po hlavičce Šimonka vykopl míč z brankové čáry a po hodině hry se zaskvěl dalším pěkným zákrokem Tesař, když vyrazil hlavičku Dolejše z bezprostřední blízkosti po předchozím nadýchaném centru Krutého. Výborně hrající Vysočinu i nadšené diváky trochu zmrazila 83. minuta, kdy hosté zdramatizovali zápas. V pokutovém území se po přehrávce zleva nejlépe zorientoval Vukovič a patou snížil na rozdíl jediného gólu. To však bylo ze strany exligového Kladna vše. Naopak v 85. minutě nebezpečně vystřelil Dort a minutu před koncem promarnil velkou šanci Šimonek, který si obhodil gólmana a v pádu blokován obráncem netrefil prázdnou branku.

9.kolo | FC Vysočina - Kladno | 2:1
24.kolo | Kladno - FC Vysočina | 1:2